Skocz do zawartości

Kupno przyczepki - co wybrać na początek


Tkaczu

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda, nie sprzedaję swojej, ale ogólnie jest w bardzo dobrym stanie:

http://forum.karawaning.pl/topic/4258-knaus-fizykow/

 

1993 rok. dmc 1100kg. Cena +/- 15 tys. Chociaż za tyle bym jej nie sprzedał ;-)

Każda nowsza powinna wyglądać przynajmniej tak jak moja ;-) :palacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Parę słów ode mnie. Przede wszystkim: Nie pochwalam "odmładzania" przyczep ani jakichkolwiek innych nieetycznych i nielegalnych praktyk. Takie praktyki powinny być jak najbardziej karalne.

 

Niemniej, widząc, że Szanowne grono Forumowiczów podrzuca linki, a jednym z głównych Twoich kryteriów jest rocznik, możesz się bardziej nadziać kolego TKaczu aniżeli na zmieniony rocznik.

 

Chciałbym przestrzec, bazując na własnym doświadczeniu, (a parędziesiąt przyczep już kupiłem/sprzedałem), że gdy znajdziesz model (układ wnętrza lub marka, model) to bardziej niż na rok/dwa/trzy różnicy skup się na stanie egzemplarza. Nadmierna ekscytacja rocznikiem może przysłonić nam cechy przyczepy, które na chłodno i na spokojnie powinniśmy zauważyć, a które mogłyby zaważyć na decyzji kupuję/nie kupuję.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę słów ode mnie. Przede wszystkim: Nie pochwalam "odmładzania" przyczep ani jakichkolwiek innych nieetycznych i nielegalnych praktyk. Takie praktyki powinny być jak najbardziej karalne.

 

Niemniej, widząc, że Szanowne grono Forumowiczów podrzuca linki, a jednym z głównych Twoich kryteriów jest rocznik, możesz się bardziej nadziać kolego TKaczu aniżeli na zmieniony rocznik.

 

Chciałbym przestrzec, bazując na własnym doświadczeniu, (a parędziesiąt przyczep już kupiłem/sprzedałem), że gdy znajdziesz model (układ wnętrza lub marka, model) to bardziej niż na rok/dwa/trzy różnicy skup się na stanie egzemplarza. Nadmierna ekscytacja rocznikiem może przysłonić nam cechy przyczepy, które na chłodno i na spokojnie powinniśmy zauważyć, a które mogłyby zaważyć na decyzji kupuję/nie kupuję.

 

Powodzenia

 

Dzięki za cenne informacje. Kryterium rocznika nie jest dla mnie w 100% najważniejsze ale jak ktoś w ogłoszeniu podaje rocznik 97 kasuje za 97 i do umowy podaje 97 a po 2 tyg. okazuje się, że to 93 a i ze stanem technicznym, który był w opisie, też nie jest najlepiej - to człowieka po prostu skręca.

 

Niestety mam bardzo małe doświadczenie w zakupie przyczepek i jednym z elementów, które biorę pod uwagę jest rocznik - im przyczepka młodsza to w lepszym stanie.

 

W związku z Twoim dużym doświadczeniem, wiedzą zwracam się do Ciebie (i do reszty co zechcą pomóc) o wskazanie jak najlepszej przyczepki dla mnie i rodzinki. Pomijając całkowicie rocznik podaję podstawowe wytyczne:

- przyczepa nie angielska (nie mam do nich zaufania)

- DMC max 1200 - tyle mogę przy moich autach ciągnąć

- min. 4 osobowa

- koniecznie łóżko piętrowe

- prysznic, WC kasetowe opróżniane z zewnątrz

- przystawka (fajnie jakby się znalazła)

- ogrzewanie na gaz

- CENA do 13000 zł (jak będzie 13200 to też dam radę...)

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niestety mam bardzo małe doświadczenie w zakupie przyczepek i jednym z elementów, które biorę pod uwagę jest rocznik - im przyczepka młodsza to w lepszym stanie.

 

 

Tu jest pewien błąd w załozeniu. Nie jest prawdą, że im młodsza to w lepszym stanie.

 

 

Właśnie rozstałem się z przyczepką z r 1983 która była technicznie w znakomitym stanie. Vide: http://forum.karawaning.pl/topic/6863-to-tez-moj-wilk-po-przejsciach/page__pid__179278#entry179278.

 

Też bedę szukał i na pewno rocznik nie będzie dla mnie podstawowym kryterium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zainteresuje cię mój Beyerland 1996 ,WC kasetowe , suchośc czystość i przyjemność ;) DMC 1050kg powiedzmy,że oddam za te 13tys

 

 

Czemu nie...

 

Tylko proszę o więcej informacji i zdjęć - najlepiej na maila: biuro@oskp.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu i pieniędzy na wojowanie i "zbawianie świata". Oddałem przyczepę i rozwiązałem umowę... Ale mam nauczkę i teraz dokładnie sprawdzam co kupuję. Z tego co widzę na allegro to 99% jest odmładzanych i dlatego teraz nie mam zamiaru kupić Anglika.

 

Nie chodzi o wojowanie, ale o namiary na tego oszusta, aby nikt z Forum nie zawitał do niego po to co Ty oddałeś. (jest temat niesolidni sprzedawcy) A co do angielek to w/g mnie jesteś w błędzie: po pierwsze to nie przyczepa jest winna, że jest jaka jest, a sprzedający, który świadom stanu przyczepy zachwala trupa, po drugie: mam Byerlanda j jestem naprawdę zadowolony a żona jest zachwycona, nie wspominając wszystkich oglądających naszą przyczepę.

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />Nie chodzi o wojowanie, ale o namiary na tego oszusta, aby nikt z Forum nie zawitał do niego po to co Ty oddałeś. (jest temat niesolidni sprzedawcy)....<br />
<br /><br /><br />

 

Też jestem za tym aby opisać tego sprzedawcę w odowiednim miejscu.

Tą przyjętą przyczepę pewnie sprzeda następnemu i jest małoprawdopodobne aby w papierach był prawdziwy rok produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nono podaj to admini wpiszą go na czarną listę. Będziemy wiedzieli kogo unikać.

 

Podam jak tylko sprawa zostanie definitywnie zakończona. Jak się pokaże na Allegro ze złym rokiem produkcji to również zawiadomię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi sie własnie w europejkach nie podoba z tamtego okresu. Bardzo surowy wystrój wnętrza, dlatego bardzo lubiałem angielki z tamtych lat. Niedawno zresztą sprzedałem. Tam była po prostu dusza...

Obecna moja p-pa to już inna bajka ale cóż, bardziej jest ona mojej ukochanej niż moja :)

Dlaczego wykluczasz angielki? To nie one są winne że w PL lat im... ubywa. Omijaj handlarzy i tyle, a być może trafisz taką jak była moja, tzn w takim stanie i niech Ci posłuży za punkt odniesienia. http://allegro.pl/nie-aktualne-1991-swift-challenger-390-2-i1521249136.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego:

 

http://dandis.otomoto.pl/inny-dethleffs-centrum-kempingowe-dandis-T2094794.html

 

Co o tym sądzicie?

 

Jak sprawdzić czy to faktycznie 1997r.?

 

Nie miałem do czynienia jeszcze z tymi przyczepkami (tej firmy) - co o nich sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do rocznika to powinien być rok produkcji na tabliczce znamionowej, zawsze są jeszcze dokumenty. Sprawdź podłogę szczególnie w okolicach nóg podporowych, jak nie jest zgnita i popękana to będziesz zadowolony z dethleffsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.