Skocz do zawartości

TV na Kartę


Jery

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w przyczepce antenkę Kathrein Bas 60 razem z Tunerem, jednak nie odbiera on polskich programów, zastanawiam się nad wymianą Tunera - i od razu pomyślałem że warto zainwestować w HD - TV na kartę. Jednak dziś otrzymałem informację że przy tak małej czaszy mogę mieć problem z odbiorem sygnału HD i zaproponowano mi zakup zwykłego Tunera cyfrowego. Prośba o informację czy ktoś próbował już zainstalować taki Tuner HD ( prośba o model ), oraz prośba o informacje jaki Tuner cyfrowy możecie polecić. Nie chcę zmieniać anteny interesuje mnie sam Tuner.

 

Jery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie może być problem z kanałami HD, ale reszta w SD powinna działać normalnie

mam polsat, tuner samsunga HD, problemów z odbiorem na małej 50cm antenie nie było

z tym że nie przyglądałem się jak odbiera kanały HD, pytanie po co nam w przyczepie HD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Długość jej krawędzi to zaledwie 50 cm, a jej wydajność jest porównywalna do anteny parabolicznej o średnicy 60 cm"

 

Jeżeli na Allegro piszą prawdę o jej wydajności, to bez problemu będzie odbierać telewizję na kartę HD.

 

Mam już ok. pół roku taki zestaw, dobrze działa z anteną paraboliczną 60 cm .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tunera i to HD pomyśl o telewizji N bo ma zasilanie 12V poza tym oferta programowa również OK. U mnie w Jeleniej Górze odbierałem kanały HD z oferty N na 60 po byłej WizjiTV i nie było problemów.

Edytowane przez AKISSJG (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Długość jej krawędzi to zaledwie 50 cm, a jej wydajność jest porównywalna do anteny parabolicznej o średnicy 60 cm"

 

Jeżeli na Allegro piszą prawdę o jej wydajności, to bez problemu będzie odbierać telewizję na kartę HD.

 

Mam już ok. pół roku taki zestaw, dobrze działa z anteną paraboliczną 60 cm .

 

 

 

Jurek podaj proszę nazwę Tunera jakiego używasz i czy to jest N czy Polsat czy Canal+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy już w Polsce DVB-t która na dzień dzisiejszy pokrywa już ponad połowę kraju . Wystarczy zwykła antena i tv z mpg4 lub do zwykłego tv dekoder dvb-t. Oferta programowa

; tvp 1,tvp 2, polsat , tvn . tv7 . puls .tv info,tv kultura, tv historia . tv4 to tyle na razie będzie więcej .

A tu dokładniej o zasięgu . http://www.sat.net.pl/z_dvbt.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy już w Polsce DVB-t która na dzień dzisiejszy pokrywa już ponad połowę kraju . Wystarczy zwykła antena i tv z mpg4 lub do zwykłego tv dekoder dvb-t. Oferta programowa

; tvp 1,tvp 2, polsat , tvn . tv7 . puls .tv info,tv kultura, tv historia . tv4 to tyle na razie będzie więcej .

A tu dokładniej o zasięgu . http://www.sat.net.pl/z_dvbt.htm

 

ciekaw jestem jak będzie w górach i odległych rejonach PL :hmm:

nie raz było tak że na dużej siatkowej antenie nie szło ustawić żadnego sensownego kanału ... więc z DVB-T może być podobnie

dlatego jednak satelita (zwłaszcza jak ma się antenę) jest dobrym wyborem, trzeba tylko pamiętać żeby nie stawać pod drzewami :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy już w Polsce DVB-t która na dzień dzisiejszy pokrywa już ponad połowę kraju . Wystarczy zwykła antena i tv z mpg4 lub do zwykłego tv dekoder dvb-t. Oferta programowa

; tvp 1,tvp 2, polsat , tvn . tv7 . puls .tv info,tv kultura, tv historia . tv4 to tyle na razie będzie więcej .

A tu dokładniej o zasięgu . http://www.sat.net.pl/z_dvbt.htm

 

DVB-T tylko w miejscowościach.

Szczyrk - Wisła chwalą się że mają DVB-T, a jak byłem na konferencji w Gołębiewskim to nawet jednego kanału nie chciał złapać... za słaby sygnał... wiec z czym narodzie do ludu.. :(

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w przyczepce antenkę Kathrein Bas 60 razem z Tunerem, jednak nie odbiera on polskich programów, zastanawiam się nad wymianą Tunera - i od razu pomyślałem że warto zainwestować w HD - TV na kartę. Jednak dziś otrzymałem informację że przy tak małej czaszy mogę mieć problem z odbiorem sygnału HD i zaproponowano mi zakup zwykłego Tunera cyfrowego. Prośba o informację czy ktoś próbował już zainstalować taki Tuner HD ( prośba o model ), oraz prośba o informacje jaki Tuner cyfrowy możecie polecić. Nie chcę zmieniać anteny interesuje mnie sam Tuner.

 

Jery

Właśnie przerabiałem ten temat w tym tygodniu , ale w domu , kupiłem dekoder TV na karte HD, no i musiałem wymienić antenę na śred, 100cm , bo poprzednia była za mała [60cm].No i doradzał bym nie kupowanie dekodera HD tańszej wersji , czyli ,, używany -odnowiony" , ten drugi na zdjęciu.

http://telewizjanaka...instalacja.html, ten pierwszy jest dużo lepszy , ale do przyczepy to mam dekoder również TV na karte , ale bez HD , zwykły cyfrowy, http://telewizjanakarte.pl/instalacja.html , ten pierwszy po lewej od góry, no i do tego wystarczy mniejsza antena np. 60 cm. Bez opłat mam na nim takie programy--- 1, 2 , TVN, TVN 7, Kultura, Polonia, i wiele innych.:banan:

Edytowane przez janbas56 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przerabiałem ten temat w tym tygodniu , ale w domu , kupiłem dekoder TV na karte HD, no i musiałem wymienić antenę na śred, 100cm , bo poprzednia była za mała [60cm].

 

ale zwykłe kanały też nie chciały odbierać ? czy tylko HD ?

 

TnK leci z hotbird podobnie jak CP, a ja nie mam problemów z odbiorem kanałów SD :niewiem:

DSC_2621.JPG

w Sandomierzu miałem ustawioną na nodze od pawilonu i też działała, mimo że miotało nią równo :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufolz ja mieszkam od Wisły jakieś 50-60km drogą czyli po prostej myśle że koło 40km może być i DVBT odbieram bez problemu. Ważne chyba jest to żeby sie nadajnik z anteną "widziały" czyli bez przeszkód typu góry itp. Odbieram 6 cyfrowych polskich kanałów tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zwykłe kanały też nie chciały odbierać ? czy tylko HD ?

 

 

Kanały HD i inne odbierały na mniejszej antenie , ale przy opadach i zachmurzeniu , sygnał był słaby i czasami obraz uciekał.

Na antenie 100cm , sygnał jest mocny w pierwszym i drugim wskazaniu , prawie 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały HD i inne odbierały na mniejszej antenie , ale przy opadach i zachmurzeniu , sygnał był słaby i czasami obraz uciekał.

Na antenie 100cm , sygnał jest mocny w pierwszym i drugim wskazaniu , prawie 100%.

 

:ok: i wszystko jasne, u mnie przy mocnych opadach sygnał też spada i zdarza się że tnie

w domu mam dużą antenę z czasów analoga i śmiga idealnie w każdych warunkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jednak bym przystał na satelitarną. ustawia się ją banalnie, aaaa i na 14calowym telewizorku HD mi nie jest potrzebne.. uważam że wczasy mogą się obyć nawet bez telewizora lecz przy dzieciakach i kiepskiej pogodzie (polskie wybrzeże) to może się przydać. Dlatego przyjmuje wszystkie ewentualności. 60cm antenka wystarcza mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.