Skocz do zawartości

Roleta-moskitiera


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 lat później...

trochę odświeżę temat haczyków do moskitiery - w hobby na oknach są rolety i moskitiery w dwóch różnych prowadnicach. roleta ma kilka poziomów zatrzymania, moskitiera tylko jeden na samym dole (wiadomo) są to plastikowe delikatne haczyki na samym dole prowadnicy. wczesnym wieczorem zza krzaków wyleciała i zaatakowała nas osa na sterydach... chciała wlecieć do cepki i walnęła w siatę w jednym oknie później w drugim i mam 3 sztuki wyłamane...:lol: zastanawiam się teraz czy zrobić swój patent na "zatrzymanie" otwartej moskitiery, a może wiecie gdzie kupić taki haczyk lub przerobiliście już ten temat i macie fajne estetyczne rozwiązania....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

trochę odświeżę temat haczyków do moskitiery - w hobby na oknach są rolety i moskitiery w dwóch różnych prowadnicach. roleta ma kilka poziomów zatrzymania, moskitiera tylko jeden na samym dole (wiadomo) są to plastikowe delikatne haczyki na samym dole prowadnicy. wczesnym wieczorem zza krzaków wyleciała i zaatakowała nas osa na sterydach... chciała wlecieć do cepki i walnęła w siatę w jednym oknie później w drugim i mam 3 sztuki wyłamane... :lol: zastanawiam się teraz czy zrobić swój patent na "zatrzymanie" otwartej moskitiery, a może wiecie gdzie kupić taki haczyk lub przerobiliście już ten temat i macie fajne estetyczne rozwiązania....?

Czy dałes sobie radę z jakimś estetycznym rozwiązaniem tych połamanych haczyków?

Podzielisz się jakims rozwiązaniem?

Będe wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też przy włamaniu wyłamali jeden haczyk od rolet, trzyma się na drugim, ale trzeba się namęczyć żeby załapało i czasem ze strony bez haczyka roleta "podjeżdża" do góry, niestety jeszcze nie wymyśliliśmy patentu jak to naprawić... 

*w naszej budce roleta i moskitiera blokują się na końcu na jednym poziomie, za pomocą dwóch haczyków- blokadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy dałes sobie radę z jakimś estetycznym rozwiązaniem tych połamanych haczyków?

Podzielisz się jakims rozwiązaniem?

Będe wdzięczny.

pewnie że tak  :]   kupiłem haczyki z taśmą samoprzylepną do zazdrostki. boki lekko przypiłować i można dodatkowo posmarować klejem dwuskładnikowym, przykleić oczywiście do góry nogami, lekko odgiąć - i gotowe :winner: 

dla przykładu.

http://allegro.pl/haczyki-do-zaslon-komplet-4szt-fackelmann-i3266214007.html

 

ja kupowałem w castoramie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tak to jest jak napisze się nieprecyzyjnie (oczywiście pretensje do siebie mam)

Myślałem o zaczepach które zaczepiają rolety na te haczyki....

haha

 

pewnie że tak  :]   kupiłem haczyki z taśmą samoprzylepną do zazdrostki. boki lekko przypiłować i można dodatkowo posmarować klejem dwuskładnikowym, przykleić oczywiście do góry nogami, lekko odgiąć - i gotowe :winner:

dla przykładu.

http://allegro.pl/haczyki-do-zaslon-komplet-4szt-fackelmann-i3266214007.html

 

ja kupowałem w castoramie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

świetne pytanie, sam bym chętnie zakupił. Wiem, że firmy robiące rolety do domów mają materiał gruby, z jednej strony biały, z drugiej kilka kolorów - całkowicie nie prześwitujący, ale na pewno nie termiczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj dowiadywałem się w firmie montującej rolety do domów, pani nie była w stanie podać ceny samego materiału, ale stwierdziła, że dużo lepiej izoluje od temperatury roleta podgumowana ( o której pisałem wyżej ), ale rolety z warstwą aluminium też mieli w ofercie. Nie jest to w dotyku to samo co z fabryki, ale też wiele się to nie różniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasjonat możesz podać jakiś link bo nie mogę trafić - może źle szukam.  

Mam rozerwaną roletkę na dole - tuż przy listwie.

Na szczęście po rozkręceniu okazało się że można rozwinąć ją o  jeszcze kilkanaście centymetrów tak aby odciąć rozerwaną część.  Muszę tylko jeszcze jakoś wpasować malutki wałeczek aby materiał trzymał się w dolnej listwie. kleić? obszywać?

 

maarec tak właśnie się zastanawiam nad wymianą tego materiału na domowy i pewnie jest to dobry plan, Niestety znalazłem jeden który strasznie się gniecie, może w domu dobry ale w przyczepie moim zdaniem się nie sprawdzi. Szczególnie na oknie przy łóżku. Jak znajdziesz coś ciekawego daj znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasjonat możesz podać jakiś link bo nie mogę trafić - może źle szukam.  

Mam rozerwaną roletkę na dole - tuż przy listwie.

.................

Aktualnie jak na złość  Ci co posiadali kiedyś  nie mają  samego materiału w ofertach .

Tak z marszu jedynie to mi wpadło ROLETA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.