Skocz do zawartości

espace,v-klasa,mondeo mk3,vectra lub trojaczki


bodzioklb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

do mojej budki to nie wystarczy - ciagalem te cepke mazda 101KM 230Nm.. i ciezko jej bylo a 1.9 vw ma mniej Nm...

 

Mój kolega ciąga Hobby 520 właśnie Alhambrą z 1,9 TDi - 115 koni. Jest dobrze. Moc nie jest powalająca (zawsze można podciągnąć do 130-140) ale przez to że jest wyższa od normalnych osobówek to cepka nie daje większych oporów powietrza. Z kolei gość u którego oglądałem Hobby 520 na sprzedaż miał Paska z tym samym silnikiem i mówił, że w trasie rzadko 5 bieg włącza i zużycie 10-11 l/100 ...?

Drugi też z Hobby 520 ma E 290 D z automatem i też chwali (każdy chwali swoje, jeżeli sprawdzone, ja też)

Ja ciągam swoją (taką jak Twoja) Grand Voyagerem 143 KM. Przy masie 1500 kg nie ma bata, żebyś nie czuł obciążenia, ale mój vanik radzi sobie z nią lepiej jak z blaszaną towarówką którą czasami ciągnę. Piszesz, że miałeś różne auta... cóż, ja też i jak się przesiadłem do dużego to sobie obiecałem, że dokąd możliwości wystarczy to tej klasy będę się trzymał (komfort, ilość miejsca, wysoka pozycja za kierownicą) ale "jeden woli ogórki, inny - ogrodnika córki". Mam porównanie do A6 2,5 180 KM Quattro z tiptronikiem i gwarantuję, że Voyek jest oszczędniejszy. Ale i tak, jeżeli kupujesz samochody tak jak ja to pewnie i tak kupisz co innego niż wymieniłeś (a może SUV - moja ślubna jeździ Grand Vitarą XL7 V6 2,7 180 KM - miód, ale księgowa rwie włosy z głowy :) , a może T5). Kwestia też oczywiście, ile chcesz na to przeznaczyć:) .

Życzę owocnych poszukiwań!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Ale i tak, jeżeli kupujesz samochody tak jak ja to pewnie i tak kupisz co innego niż wymieniłeś

 

święte słowa... juz tak kupowalem cepke i nie jedno auto... w planie bylo co innego a co innego wyladowalo w garazu... :)

 

ale teraz w sumie to takie opcje chodza mi po glowie:

 

C8

-ma ladniejsze lampy z tylu niz 807 czy ullyses... pozatym fiaty maja "dziwna" kolorystyke wewnatrz

silnik 2.2PB lub 2.2 hdi

 

Mondeo MK3

2.0tdci + "cip" lub 2.2tdci - kombi /takie auto szybciej przelknie moja slubna niz "autobus"/

 

sharan/galaxy/alhambra

2.8PB /opcja vw 4motion/

 

i chyba wszystkie w manualu... raz tylko uslyszalem od zony "jak chcesz sie napic, to pamietaj ze ja nie bede prowadzic auta ktore samo jedzie"... ;)

 

a co do terenowek... nie podobaja mi sie... jedyne co mi sie podoba to grand cheroke ale mozna w nim dostac choroby morskiej... ;)

 

gdzies tam czai mi sie w glowie V70 D5 kombi... :ok:

 

lub ekstremalna opcja tylko do cepy i do roboty

C16820460_4.jpg

a do smigania na codzien jakies bardziej cywilizowane auto :)

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak już piszesz o Grand Cherokee to znaczy że musimy się spotkać i napić :) (bądź spokojny, nic z tych rzeczy :) ), bo mi to też po głowie chodzi.

 

 

tak ale dobrze wiem od tych co posiadali takowe auto ze ciezko to odsprzedac a utrata na wartosci przy odsprzedazy jest bardzo duza... i to mnie powstrzymuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacekwwa - i tez pewnie tak jak ja nie jestes w stanie uwierzyc ze taki mocny diesel przy plynnej jezdzie w trasie spala mniej jak 5l/100km... a tak podobno jest ... a jak trzeba po depnieciu rwie do przodu jak szalony... tych co znam i maja diesla d5 to zlego slowa o nim nie powiedza

 

 

btw - jutro podjade obejrzec jednego W210 2.9TD za smieszne pieniadze... tak smieszne ze musze go pojechac zobaczyc :) a jest podobno w ciaglej eksploatacji i ma wsio sprawne... a rdza jedynie na tylnej klapie.... fakt - rocznik 97 ale... cena mnie zaintrygowala

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacekwwa - i tez pewnie tak jak ja nie jestes w stanie uwierzyc ze taki mocny diesel przy plynnej jezdzie w trasie spala mniej jak 5l/100km... a tak podobno jest ... a jak trzeba po depnieciu rwie do przodu jak szalony... tych co znam i maja diesla d5 to zlego slowa o nim nie powiedza

 

 

btw - jutro podjade obejrzec jednego W210 2.9TD za smieszne pieniadze... tak smieszne ze musze go pojechac zobaczyc :) a jest podobno w ciaglej eksploatacji i ma wsio sprawne... a rdza jedynie na tylnej klapie.... fakt - rocznik 97 ale... cena mnie zaintrygowala

 

jeśli 850 z 2,5 dieslem tyle paliła to jestem gotów uwierzyć, że V70 ma tak samo :)

 

Co do depnięcia...z jazdy próbnej pamiętam że dynamika była niesamowita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do depnięcia...z jazdy próbnej pamiętam że dynamika była niesamowita.

 

kiedys z V70 D5 kombi mialem konfrontacje na A4 i powiem ze od 90 do 140-150km/h zbieral sie lepiej niz moje 180koni... pozniej juz chyba tip ma inaczej zestrojone przelozenia bo przy wyzszych predkosciach wolniej sie zbieral...

 

BTW - tiptronic - reczny wybor - 4 bieg do czerwonej skali rozpedza sie do prawie 190km/h ... malo jest chyba automatow 5 biegowych o tak dlugim przelozeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu i przy takiej przyczepie zainteresował się Discovery II.Diesel zajebisty tam siedzi,części z angoli pełno za grosze ;) i ogólnie w tych pieniądzach to doskonały holownik, kanciaty wysoki jak przyczepa; siedmioosobowy, hak w standardzie, stałe 4x4, rama, reduktor .

Jeśli dużo nie będziesz jeździł to i w codziennej eksploatacji Cie nie zniszczy.

2.2 w benzynie to malo do Twojej budy na dalekie trasy.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Przemo.D (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co Cię tak cieszy. przejedź się A6 lub A4 a potem wsiądź do swojej limuzyny Mondeo. Jak nie widzisz różnicy to znaczy, że jesteś zaślepiony miłością do swojego 2,o TDCi.

 

dokładnie tak napisałeś wcześniej:

 

Mój post był podyktowany faktem, że kiedyś miałem auto z grupy VW (golf IV). Jakość wykonania i jakość materiałów o niebo lepsza od tego co prezentują nowe Fordy.

 

przy Audi A6 i A4 to pewnie, że się z Tobą zgadzam, tyle że to zupełnie inna półka cenowa (nowe autka oczywiście)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

przy Audi A6 i A4 to pewnie, że się z Tobą zgadzam, tyle że to zupełnie inna półka cenowa (nowe autka oczywiście)

 

pozdr

 

użyłem pewengo skrótu myślowego:

 

golf IV ----> nowy focus - jakość materiałów w focusie co najmniej o klasę niżej

 

A4/A6, Passat ----> nowe Mondeo - j.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.