Skocz do zawartości

Moje Hobby 495 classic - potrzebuję Waszej porady w sprawie naprawy


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj dostałem od pewnego człowieka zdjęcia podłogi jego Hobby, niczego nie wycinał tylko wzmocnił i zakonserwował. Dzisiaj gadałem z kolegą który remontował Eribe z 78r. i też potwierdził że najlepszym rozwiązaniem jego zdaniem bedzię naklejenie na te rogi dodatkowej sklejki, pośrubowanie i pomalowanie całej podłogi odpowiednią farbą. Zastanawiało mnie też jak i ile wyciąć tej sklejki. Nie wiem jak gęsto jest ożebrowanie podłogi. A przecież nową sklejkę do czegoś trzeba przykręcić Jak ktos wie albo ma zdjecia niech wstawi. Kolega w Eribie w przedniej części miał tylko dwa poprzeczne kantówki.

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz jak ta dolna sklejka jest przymocowana do reszty gdyż nie widziałem nigdzie wkrętów poza tymi wielkimi śrubami które widać po rogach.

post-5347-0-93807300-1298746230_thumb.jpg

post-5347-0-56969100-1298746242_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiam się czy wyciąć tą zniszczoną sklejkę czy przymocować nową bez wycinania

 

pytanie jak przymocujesz ten nowy kawałek ? o czym już koledzy wspominali

myślałem żeby zszyć to tacerem ze starą i przykleić, bo jak już było wspomniane dolna sklejka nie ma śrub, być może trzyma się na zasadzie docisku, w końcu leży na niej cała buda

 

Tak jak pisałem, jeśli nie jest tam miękko, wyskrob co się da - wtedy okaże się prawda :)

i zdecydujesz wycinać czy nakleić tylko plaster, a może wystarczy jak pisałem zaszpachlować jakimś elastycznym klejem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wczoraj rozmawiałem z pasjonatem przyczep, człowiekiem który od 26 lat naprawia przyczepy w Hanowerze, powiedział mi żeby wyciąć tą sklejke ma ona tylko 0,6 cm. Należy opukać spód i wyczuć gdzie jest ożebrowanie, nic trudnego. Wziąć maszyne do cieńcia i na 3 mm sie wciąć, ciąć po ożebrowaniu w polowie żeby było do czego złapać. Jeśli styropian jest uszkodzony to wymienic. Pokleić na klej a na koniec docisnąć wkrętami (cieńkimi żeby nie rozsadzić drzewa). Co do malowania podłogi to tylko farbami oddychającymi inaczej na własne życzenie zniszczymy sobie podłogę bo wilgoć nie będzie miała ujścia. Co do reszty przyczepy to Pan mi doradził aby wymienić uszczelki nad przednim i tylnim oknem, odkręcić listwę wymienić uszczelkę i zastosować nowe mazidło. Dodatkowo należy wymienić uszczelki na połączeniu dachu ze ścianami, po ok 8,5 metra na stronę, no i jeszcze jest jedna rzecz do zabezpieczenia ale nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Woda po scianach splywa na ziemie ale w Hobby bywa tak że woda zamacza podłogę po bokach. Należy zrobić coś takiego co by o 1 cm wydłużyło scianę względem podłogi, przyczepić w zdłuż przyczepy wężyk , kawałek gumy w formie paska, pokombinujcie.

Co do kufra to pokleić go matą szklaną i zywicą, bedzie trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.