Skocz do zawartości

hippis i jego HomeCar R481


hippis

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

W sierpniu 2010 roku dokonaliśmy zakupu przyczepy kempingowej. Ze względu na ograniczenia finansowe po prawie półrocznych poszukiwaniach trafiliśmy na budke marki

HOME-CAR R481 (tak mam wbite w dowód rejestracyjny) w sieci tą markę znalazłem pod nazwą HOME-CAR Rally GTI (podejrzewam, że 481 to oznaczenie długości, ale pewien nie jestem bo identycznego oznaczenia dr google nie zna i identycznej przyczepy nie znalazłem). Przyczepka od pierwszego włąsciciela w kraju, pierwsza rejestracja w 2008 roku, nic więcej o niej nie wiem. Widać ślady niedawnego remontu części przyczepy (brak oryginalnej tapety) ale też nie widać żadnych zacieków ani śladó wilgoci. nie bardzo się na tym znam bo to moja pierwsza budka (nie licząc Niewiadówki N126 e po zapiekankach bez mebli, z którą jezdziłem jakiś czas z rodzicami), ale chyba będę miał troche listew konstrukcyjnych do wymiany przy oknie przednim bo framuga ugina się lekko pod ciężarem podpór okna. Podejrzewam, że ta robota nie przerośnie moich umiejętności stolarsko-konstrukcyjnych i poradzę sobie we własnym zakresie. Do tej pory wymieniłem lampy zewnętrzne bo stare były mocno zaniedbane, oraz przerobiłem całą elektrykę wewnątrz likwidując oryginalne lampy 230V/12V i montując diody 12V. W planie mam jeszcze zamontowanie zasilania słonecznego, żeby uniezależnić się od zasilania sieciowego na kempingach. Mam nadzieję, że dotrę na IX zlot pod Augustów. Chyba się budka w trasie nie rozleci? Sporo roboty mnie czeka tej wiosny z doprowadzeniem domku do takiego stanu, żebym się wstydzić nie musiał ale chyba dam radę. Grunt, że wszystkie sprzęty są sprawne i podłoga cała i dobrze zabezpieczona od spodu. Zobaczymy co to będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpaliłem sobie ostatnio przy -10 stopniowym mrozie piecyk i po godzince wróciłem do przyczepki no i temperatura była taka całkiem przyzwoita, na podkoszulkę to może nie ale na cienki polarek to spokojnie. dowiedziałem się tylko, że muszę uszczelnić szafkę kuchenna tak, żeby nie zawiewało do środka od kratek wentylacyjnych lodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro mam w planie odstawienie Rapidki od przyczepki to jakieś fotki pstryknę. w hamulce może zajrzę bo mnie bardzo ciekawi jak ta najazdówka jest zbudowana. już sie nie mogę doczekac kwietnia, przeglądzik i w traskę na zlocik :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka fotek naszej przyczepki. no i zadek holownika oznaczonego logiem forumowym.Fordzina strasznie brudna po ostatniej wycieczce aż wstyd ale za zinmo na kąpiel. Raz zamroziłem sobie wóz więcej nie będę

post-5624-0-59261700-1298216036_thumb.jpg

post-5624-0-14232400-1298216103_thumb.jpg

post-5624-0-62698500-1298216159_thumb.jpg

post-5624-0-12508800-1298216560_thumb.jpg

post-5624-0-11146400-1298216700_thumb.jpg

post-5624-0-85873000-1298216957_thumb.jpg

Edytowane przez hippis (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Ja z innej beczki.

 

Jak ci chodzi ten mundek?

 

Krążą w necie opinie że strasznie się silnik psuje. Ja mam wcześniejszy model i jest nie do zajeżdżenia.

 

Ciekawy jestem twojej opinii.

 

Ja swój piecyk też niedawno odpaliłem, bo myślałem że już wiosna a tu 13 pod. Aby do wiosny.

 

Pozdrawiam.

 

A co kombinujesz z zasilaniem słonecznym??

Edytowane przez Sławcio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Ja z innej beczki.

 

Jak ci chodzi ten mundek?

 

Krążą w necie opinie że strasznie się silnik psuje. Ja mam wcześniejszy model i jest nie do zajeżdżenia.

 

Ciekawy jestem twojej opinii.

 

Ja swój piecyk też niedawno odpaliłem, bo myślałem że już wiosna a tu 13 pod. Aby do wiosny.

 

Pozdrawiam.

 

A co kombinujesz z zasilaniem słonecznym??

 

 

 

 

Zależy jaki kolega ma silnik;) jeśli 130 koników to faktycznie były problemy z wtryskami, a ich głowną bolączką są koła dwu masowe. Ja mam Mondeo ale 115 koni i daje rade, nic jak do tej pory odpukać przy nim nie robiłem, a zalicza trasy - zeszły rok Garda - spisał się na medal. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki kolega ma silnik;) jeśli 130 koników to faktycznie były problemy z wtryskami, a ich głowną bolączką są koła dwu masowe. Ja mam Mondeo ale 115 koni i daje rade, nic jak do tej pory odpukać przy nim nie robiłem, a zalicza trasy - zeszły rok Garda - spisał się na medal. Pozdrawiam

 

a ja tam mam właśnie 130 KM i nie narzekam,

w tej chwili na liczniku 120 tys km i z grubszych rzeczy to tylko hamulce wymieniałem (wszystkie tarcze i klocki), a poza tym regularne przeglądy co 20tys i tyle

a generalnie powtarzam: Przebieg czyni swoje. Nie ma auta, które po 200tys, nie wymaga wymiany ważniejszych elementów eksploatacyjnych tj. el. zawieszenia, sprzęgła, czy osprzętu silnika.

 

awarie wtrysków w silnikach Common-rail (nie tylko Forda), są najczęściej spowodowane eksperymentami z tanim paliwem,

a przyspieszone zużycie łożyska koła dwumasowego (nie awaria, tylko przyspieszone zużycie właśnie) to efekt techniki jazdy (dławieni silnika na niskich obrotach, jazda na półsprzęgle)

 

Mondeo 2,0 TDCI polecam bardzo, ale ... przebieg poniżej 100 tys km i dbać, dbać, dbać...

pozdr

Edytowane przez JINX_Sanok (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.