Skocz do zawartości

hippis i jego HomeCar R481


hippis

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam 130 kucy, ale powiem szczerze, za krótko jeżdże bo dopiero od lipca zeszłego roku. na razie rzeczywiście raz miałem kłopot z wtryskiem zawieszonym (nie pomyślałem o wymianie na zas filtra a to ma znaczenie) no i omijam podejrzane stacje benzynowe. nie leje żadnych ulepszaczy. wtryski mam zmienione przez poprzedniego właściciela, dwumasę też. podejrzewam, że mondki psują się tak samo jak i inne auta w zależności od uzytkownika. jeden będzie jeździł i nic nie będzie wkładał a drugi będzie inwestował. na razie odpukać w puste :rolleyes: nic się nie psuje większego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bolączką auta z dwumasą - jest jego wymiana. Zawsze jest to element droższy od zwykłego kompletnego sprzęgła. A w większości nowych (pomijam najnowsze) diesli ten element występuje.

 

Z tym, że pisanie, że w Mondeo/Passacie/Avensisie bolączką jest dwumasa - mija się z celem. Jest to DROGA część eksploatacyjna, która po pewnym czasie będzie wymieniona. Jak jeździmy z przyczepkami - to raczej wcześniej niż później.

 

Przy okazji - kompletne sprzęgło z 2-masą do "niemca" jest 30-40% tańsze od 2-masy do "japońca".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do przyczepki to wczoraj mimo mrozu chciałem sobie zmienić żarówke 230 V w oświetleniu nad drzwiami na diody 12 V tak jak mam całe oświetlenie wewnątrz. okazało się, że to nie taka łatwa sprawa, a po odkręceniu pleców jednej z szafek znalazłem przepiękne "gniazdo" kabelków. wymianę zakończyłem na odłączeniu akumulatora na wszelki wypadek. teraz chyba wiem gdzie szukać zwarcia, które mi wywaliło bezpiecznik od zasilania haka w fordzince.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawzięty jestem i dzisiaj udało mi się odszukać odpowiedni kabelek. i świeci. teraz tylko zostało zrobić porządek w kablach, podłączyć zasilanie przyczepki z auta poprawnie i ładowanie przyczepkowego akumulatora podczas jazdy. tylko muszę poczekać aż śnieg stopnieje i temperatura podskoczy na tyle wysoko, żeby mi wyświetlacz na mierniku nie marzł, nie wspominając o paluchach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko uważaj, żeby cię prąd nie popieścił, bo żonka będzie zazdrosna :bevil:

 

teraz nie mam 230v w przyczepie, jak będzie cieplej to muszę poprostować tę instalację, niby wszystko działa ale wolę przejrzeć wszysko dokładnie żeby niemiłej niespodzianki gdzieś nie mieć. na razie zostawiłem elektrykę w spokoju, w zamian zdiąłem obudowę z pieca i mało mnie pająki do środka nie wciągnęły. na jesieni sprżatałem całe wnętrze po poprzednich włąscicielach ale nie wpadłem na pomysł zajrzenia do środka, dopiero niemiły zapach palonego kurzu mnie do tego zmusił, w weekend odkurzacz będzie miał cieżkie zadanie, po tym co tam zobaczyłem doszedłem do wniosku, że od 1980 nikt tam nie zaglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

instalacja w dużej części wyprostowana i nie grozi już pożarem. traz tylko nowy zasilacz, trzy przełączniki i będzię cacy. tak sobie dzisiaj z ciekawości zajrzałem pod obicie od wewnątrz w kilka miejsc i.... wszędzie drewno. qrde spawarka na nic. w drewnie dawno nie rzeźbiłem, a kilka listewek wymaga chyba wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem sobie u jednego dziadka mosiężne elementy zaciskowe do teleskopów okiennych bo plastiki w dużej części mam rozwalone. ciekawe na ile mnie skasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odebrałem sobie w/w elementy do teleskopów, co prawda mosiądz zamienił się w kwasówkę ale może dzięki temu gwinty mi się nie zrypią za szybko. a cena była napradę atrakcyjna. jutro może znajdę czas i je pozakładam. i elektryka....

 

zaniosłem do przyczepki kibelek i pasuje nawet kolorem do łazienki i nawet drzwi się zamkną podcza korzystania :dzieki: A elektryka już hula w całości tak jak chciałem.

Edytowane przez hippis (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

legalistą jakimś przesadnym nie jestem ale tablice wyróżniające wczoraj kupiłem. mondek i przyczepa razem będzie ponad 8 metrów. dziś może przymocuje tą ''ozdobę''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.