Skocz do zawartości

Knaus - zacieki i naprawa nieszczelności


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Długo nie pisałem na forum ale opisy wycieczek to znam chyba na pamięć!!!

 

Kupiłem knausa 8103 rok 84 kupiłem za tzw sumboliczną zł od wójka

Lecz jest tam mały mankament zacieki w rogach 4 rogi 4 zacieki jak się domyślam leci pewnie gdzieś tymi listwami z zewnątrz czy jest możliwość wywalenia tych list kupienia nowych i wklejenia ich na silikon i dopiero ich przykręcenia i ponowne załorzenia klina? czy może macie jakieś inne pomysły?

 

pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Długo nie pisałem na forum ale opisy wycieczek to znam chyba na pamięć!!!

 

Kupiłem knausa 8103 rok 84 kupiłem za tzw sumboliczną zł od wójka

Lecz jest tam mały mankament zacieki w rogach 4 rogi 4 zacieki jak się domyślam leci pewnie gdzieś tymi listwami z zewnątrz czy jest możliwość wywalenia tych list kupienia nowych i wklejenia ich na silikon i dopiero ich przykręcenia i ponowne załorzenia klina? czy może macie jakieś inne pomysły?

 

pozdrawiam

Mateusz

 

 

Może być tak że szkielet będzie na tyle zgniły że wkręt nie będzie miał się czego trzymać. Trzeba rozebrać żeby cokolwiek można było powiedzieć. Czemu chcesz zmieniać aluminiowe listwy?

 

Proponuję troszkę trafniej nadawać tytuły swoim tematom rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od fotek. Pokaż te zacieki. Sprawdź, dokąd sięgają. Może się okazać, że samo przyklejenie listew nic nie pomoże. Może się okazać, że będziesz miał dużoooo roboty.:niewiem:

Obym był złym prorokiem.:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od fotek. Pokaż te zacieki. Sprawdź, dokąd sięgają. Może się okazać, że samo przyklejenie listew nic nie pomoże. Może się okazać, że będziesz miał dużoooo roboty.:niewiem:

Obym był złym prorokiem.:ok:

 

 

Dużo roboty to odpada!

 

jeśli poszycie jest całe to może lecieć tylko przez listwy albo te na których pracuje okno albo te które lecą przez całą budkę czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się mylisz.... jeśli leci od dawien dawna to możesz mieć naprawdę dużo roboty. Wymiana listew nic nie pomoże i nic nie zmieni bo one są alu. Wklejenie na byle jakiś silikon spowoduje, że bedzie to wyglądać tragicznie. Wilgoć nadal będzie i buda nadal będzie gniła. Prawdopodobnie musisz zorganizować sobie garaż do tej naprawy.... rozebrać... osuszyć.... uszkodzone elementy wymienić i zmontować od nowa tak jak to przewidziała fabryka.

 

Wytrwałości życzę i licze na jakieś foty i relacje z naprawy.

 

Adam1988

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz - nie wiesz co piszesz. Poczytaj watek o remontach, a Twój optymizm i pewność siebie szybko zniknie.

Ponieważ szkielet w budkach jest drewniany wilgoć powoduje przemoczenie drzewa oraz jego zgnicie. W miejscach szkieletu po pewnym czasie pozostają czarne wióry. Budka traci sztywność. Pół biedy jak to przednia ściana. Gorzej jak od góry cieknie na wszystkie ściany.

Generalnie naprawa sprowadza się do demontażu tapety, oczyszczeniu wiórów i odtworzeniu szkieletu za pomocą nowych elementów drewnianych. W przypadku ścian bocznych - musisz demontować meble.

Wiem coś na temat, bo wymieniałem cały szkielet przedniej ściany razem z narożnikami i częścią bocznych.

 

Sprawdź dokładnie, czy w rogach nie jest miękko, czy uchwyty manewrowe dobrze trzymają, czy ściany są sztywne - w szczególności przednia najbardziej narażona na wodę.

 

Dopiero wtedy możesz powiedzieć, ile będziesz miał roboty.

Pamiętaj, że samo zasilikonowanie z zewnątrz poradzi tylko tyle, że mniej wody będzie się dostawać. Budka gnić będzie dalej.

 

powtórzę - obym był złym prorokiem.:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.