Skocz do zawartości

Ubezpieczenie przyczepy


jacek l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Czy moze ktos z Kolegow ma na co dzien do czynienia z wszelakimi ubezpieczeniami?

Pytanie jest takie - mamy zawarte ubezpieczenie na przyczepe - OC + asistance,

i OC + AC na auto+ asistance,

no i sie dzieje nieszczescie:

 

a) - psuje sie auto - czy dadza zastepcze Z HAKIEM?

;) - psuje sie przyczepa definitywnie, no znaczy sie tak jakby sie rozpada - to zawioza na lawecie resztki do Pl?, czy zpychamy do rowu i wyrzucamy tablice?

 

Tak sie zapytalem, z ciekawosci... ;)

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gfizyk! Do tablicy

jestem! ;)

 

co do assistance - to rzeczywiście wiele zależy od wykupionego wariantu.

jednak powinien obejmować zestaw. Trzeba zwrócić uwagę podczas zgłaszania, że jesteś z ogonkiem i musisz mieć auto zastępcze z hakiem.

 

O te rzeczy proponuję pytać agenta od razu przy zawieraniu ubezpieczenia, aby nie było nieporozumień. wiedza agenta może być różna, ale może on zadzwonić do Centrum Produktowego i dopytać. Przy okazji się nauczy ;)

 

;) - psuje sie przyczepa definitywnie, no znaczy sie tak jakby sie rozpada - to zawioza na lawecie resztki do Pl?, czy zpychamy do rowu i wyrzucamy tablice?

 

niestety - większość podstawowych assistance-ów działa przy okazji wypadku. Jeżeli w wyniki wypadku przyczepka ulegnie całkowitemu zniszczeniu to w ramach polisy pomogą zezłomować grata, a Ty wrócisz z kwitem i tablicami (żeby pojazd wyrejestrować).

 

Niektóre polisy assistance obejmują również drobne naprawy, ale na to bym się nie nastawiał. Bo te naprawy to wymiana koła, uzupełnienie paliwa, ładowanie akumulatora, otwarcie drzwi (zatrzaśnięte kluczyki).

 

Przy dużych usterkach - otrzymasz gratis transport do warsztatu. Pytanie brzmi, czy chcesz trafić do ASO i wybulić kupę kasy, czy do warsztatu z którym ma układ assistance.

w razie pytań dodatkowych - chętnie pomogę. Ale nie pytaj, gdzie jest najtaniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Bluesmen - bzdura. Można ubezpieczyć każdą budkę. Moja też nowa nie jest . 1993 rok.

Fakt, że pewnie za budkę około 5000 zł zapłacisz około 150-200 zł/rok, ale na pół roku (pewnie zwyżka byłaby około 20%). Trzeba by się dopytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polisa OC na przyczepkę jest niezależna od OC holownika więc rozumiem,że assistance jest również niezależne i mogę je wykupić pomimo braku takiego ubzpieczenia samochodu? Jeśli tak to czy mog wykupić takowe ubezpieczenie na okres wakacyjny czyli np 3 mc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

z grubsza mowa jest o AutoCasco. Bo jedynie z tego ubezpieczenia otrzymasz kasę przy uszkodzeniu budki z własnej winy (ew. pożar, grad, kradzież).

OC - koszt 30-50 zł,

assistance - żadko obejmuje przyczepkę. Trzeba dopytać agenta lub doczytać w OWU. Ale nalezy pamiętać, że Assistance sprowadza się głównie do holowania (w przypadku budki). W przypadku samochodu może być rozszerzony o wymianę koła, uruchomienie pojazdu, otwarcie pojazdu, uzupełnienie benzyny (za benzynę zapłacisz) itd.

 

Co do okresu - to można ubezpieczyć na krócej niż rok. Wiąże się to jednak z tzw. tabelą frakcyjną. np: jeżeli rok kosztuje 100%, to pół roku kosztuje 60%, 3 m-ce 40% ....Czyli im krócej tym drożej. Dotyczy to zarówno AC/KR jak assistance.

 

Oczywiście w różnych towarzystwach jest różnie. Ja podaję ogólne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

ja chciałem ubezpieczyć autocasco w przyczepie lecz nie mogłem bo ubezpieczają pojazdy do 10 lat a moja ma już 18cie.

Tak przynajmniej jest w Hestii.

Mam tam ubezpieczone auto i chciałem od razu przyczepę.

Czy wszędzie jest tak czy można gdzieś wykupić AC na wiekową cepkę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.