Skocz do zawartości

Swift i inne Angielki


JINX_Sanok

Rekomendowane odpowiedzi

A jakieś kryteria wyboru miejsca? Góry, las, jezioro... To może spływ dynajcem i trzy korony?:niewiem:

 

Temat dopiero się rodzi, jak na razie jest nas trzech. Najprawdopodobniej miejscem naszego spotkania będzie Sława. Choć temat jest jeszcze otwarty, a ty masz konkretne miejsce w Pieninach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam szerokie grono Angielek , Jako że do rozpoczęcia sezonu jeszcze sporo czasu mam czas na przyszykowanie nowego nabytku do wiosny , co za tym idzie sporo pytań . Na większość już znalazłem odpowiedz ale nie wszystkie

Najbardziej nie ruszonym tematem jest układ wodny , otóż jest przylącze z boku , boiler mam prąd/gaz i teraz pytanie jak to działa bo nie znalazłem zbiornika na zimną wodę. czy ten zewnetrzny mam być z pompka i jak to wszystko działa .

A drugie to cepka ma jakieś alarm z programatorem i głównej skrzynce .

Przyczepa to Swift Chellender 530SE 1996r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szerokie grono Angielek , Jako że do rozpoczęcia sezonu jeszcze sporo czasu mam czas na przyszykowanie nowego nabytku do wiosny , co za tym idzie sporo pytań . Na większość już znalazłem odpowiedz ale nie wszystkie

Najbardziej nie ruszonym tematem jest układ wodny , otóż jest przylącze z boku , boiler mam prąd/gaz i teraz pytanie jak to działa bo nie znalazłem zbiornika na zimną wodę. czy ten zewnetrzny mam być z pompka i jak to wszystko działa .

A drugie to cepka ma jakieś alarm z programatorem i głównej skrzynce .

Przyczepa to Swift Chellender 530SE 1996r

 

No witam w gronie Angielek :bukiet:.

Jeśli chodzi o bojler, u mnie wygląda to tak że muszę mieć podłączony zbiornik na wodę z pompką, po odkręceniu kranu z ciepłą wodą mikro włącznik uruchamia pompkę i przez podgrzewacz ciągnie zimną i wypycha tę podgrzaną do kranu. wiadomo że wodę podgrzewamy gazem albo prądem. Trzeba uruchomić bojler i tak jak u wszystkich masz wybór gaz czy prąd to zrobi. W moim Eldisie na panelu sterowania mam włącznik junkersa lub prądu. Na pewno dojdziesz do wszystkiego lub forumowicze pomogą ci ja niestety muszę gnać do pracy. Ale jak będę mieć chwilę to zajrzę tu i pomogę, odwiedzic nie odwiedzę bo trochę daleko ;):D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam w gronie Angielek :bukiet:.

Jeśli chodzi o bojler, u mnie wygląda to tak że muszę mieć podłączony zbiornik na wodę z pompką, po odkręceniu kranu z ciepłą wodą mikro włącznik uruchamia pompkę i przez podgrzewacz ciągnie zimną i wypycha tę podgrzaną do kranu. wiadomo że wodę podgrzewamy gazem albo prądem. Trzeba uruchomić bojler i tak jak u wszystkich masz wybór gaz czy prąd to zrobi. W moim Eldisie na panelu sterowania mam włącznik junkersa lub prądu. Na pewno dojdziesz do wszystkiego lub forumowicze pomogą ci ja niestety muszę gnać do pracy. Ale jak będę mieć chwilę to zajrzę tu i pomogę, odwiedzic nie odwiedzę bo trochę daleko ;):D.

 

Uzupełnię opis:

1) Podłączasz pompkę umieszczoną w zbiorniku na wodę do złączki na zewnątrz

2) Teraz pstrykasz włącznik sterowania pompki na tablicy ( pump on)

3) Odkręcasz kran z ciepłą wodą i czekasz aż popłynie silnym strumieniem

4) Bojler powinien już się napełnić wodą i odpowietrzyć. Sprawdź tylko, czy nic przy nim nie cieknie.

5) Teraz możesz uruchomić bojler: ja mam włącznik podgrzewania 230v osobno ( z boku prawej przedniej kanapy), jeśli chcesz uruchomić go na gaz: odkręcasz butlę, czekasz chwilę aż napełni się instalacja i włączasz przycisk sterowania bojlerem na tablicy rozdzielczej ( heater on) ( musisz mieć podpięty akumulator - iskra jest na 12V). Jeśli nie zapali za pierwszym razem zapali się kontrolka "heater fault". Odczekaj z pięć minut i włącz sterowanie gazowe ponownie. Powinien zapalić. Może się okazać, że masz dodatkowy zawór gazu przed bojlerem ( sprawdź to - może być gdzieś na rurce miedzianej przy bojlerze).

6) Pamiętaj o opróżnieniu instalacji wodnej na zimę: na prawej ścianie zewnetrznej przyczepy masz taki płaski komin od bojlera i tam jest spust wody. Oprócz tego odkręć wszystkie krany i pamiętaj o spuszczeniu wody ze spłuczki toalety.

 

Jakbyś coś było nie tak to pisz.

 

PS Z tym Twoim alarmem pierwszy raz się spotkałem i nie wiem o co tam chodzi - masz jakieś czujki w przyczepie, masz jakiś kod do niego?

Edytowane przez Kocer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w przyczepie SWIFT CORNICHE 12/2jest bojler na gas długo nad tym myślałem jak się to włancza,u mnie z boku na szafie mam włącznik i ustawiam tam też temperaturę od 30-70C czas nagrzania wody przeczytałem gdzieś na forum to do 70 min.Jeszcze tak dokładnie nie sprawdzałem ale podgrzewa wodę bo po chwili od włączenia woda była letnia.Wodę ciągnie ze zbiornika tam gdzie masz zimną wodę.

Edytowane przez PYNIUS (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki za wskazówki co do czujek to tak Na przedniej scianie jest czujka cos ale ruchu żadnych kodów nie mam , Co do przyłącza wody to ok mam zewnętrzne przyłącze ale na wąż wody a gdzie podłącze pompkę jak ma być z przyczepy sterowana ? Powinno być gdzieś złącze elektryczne?

Woda jest spuszczona znalazłem spust wody .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż poleciałem sprawdzici jedynie co zauważyłem to po bokach wnęki przyłączeniowej są blaszki i to chyba bedzie styk do pompki niewiem.gif

Tylko gdzie taki elemet zdobyć ?

Edytowane przez wilu8 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami pojawiają się na Allegro. Możesz też spróbować napisać do jakiś importerów angielskich przyczep. Ogólnie powinieneś dostać z przyczepą.

Spróbuj napisać do nich: http://www.wpcaravans.pl.

 

Męcz gościa, który Ci opchnął przyczepę. W jaki sposób sprawdzaliście instalacje? Bez wody?

Edytowane przez Kocer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może coś takiego?

post-5201-0-50823400-1311606976_thumb.jpg

 

 

http://forum.karawan...post__p__202929

 

 

pozdr

Moim zdaniem je zeli brak ci a raczej twojej przyczepce czegoś takiego to chyba jest nie kompletna. Zrób zdjęcia prawej strony i wrzuć. Może będzie można coś zaradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sprawności to przy zakupie nic nie było sprawdzone jedynie szczelność jej i stan ogólny był wystarczajacy o podjęciu decyzji przy cenie za jaką została kupiona 3tys zł sprawność nie była istotna ale jak narazie to prócz wody której nie próbowałem nawet uruchomi no i kibla ale narazie nie ma do niego kasety cała reszta jest sprawna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.