Skocz do zawartości

Nasza pierwsza budka - Knaus


Andrew_80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Po niemalże miesiącu od zakupu pierwszej budki, znalazłem w końcu troche czasu na zamieszczeniu jej opisu oraz fotek. ;D

Było to tak: pierwsza myśl o nabyciu przyczepy pojawiła się mniej więcej w lipcu tego roku.

Wówczas nie miałem najmniejszego pojęcia nt. karawanów, ich wyposażenia, obsługi itp.

Na szczęście znalazłem to oto forum, na którym conieco się dowiedziałem.

 

Po kilku tygodniach rozpocząłem poszukiwania, przesiadywałem godzinami przed monitorem, śledząc przede wszystkim

allegro. Obejrzałem kilkanaście budek, w różnym, ale przede wszystkim w kiepskim stanie technicznym...

Biorąc pod uwagę wymagania (2 sypialnie - bo my to 2+2, DMC do 1000 kg, łazienka z prysznicem,

i zakres cenowy do ok 9000 zl) skupiałem się na angielkach. Kusiły one przystępną ceną i niską masą.

Jak się okazało, niska masa angielek to po prostu mit. Tutaj ostrzeżenie dla szukających pierwszej cepki:

z tego co zauważyłem, ok 80% angielek ma zaniżane masę własnę i dmc! Po dłuższych poszukiwaniach w necie,

okazywało się, że 5 - metrowa angielka o rzekomo mw 840kg i dmc 1000kg w ogłoszeniu, w rzeczywistości ma mw 930kg i dmc 1200!

 

Poza tym większość z nich to salonki, a jak oddzielne sypialnie to zazwyczaj ponad 5 m budki czyli spore...

 

Wtedy uwagę zacząłem zwracać na europejki, zwłaszcza na tak zachwalane Knausy i Hobby.

Jednak budki powyżej 90r były zazwyczaj poza moimi możliwościami finansowymi...

Wtedy w oko wpadł mi niedrogi Knaus z 1990r, lecz po zauważniu niektórych mankamentów (zwłaszcza malowanych ścian bocznych)

trochę odpuściłem. Po kilku jednak dniach znów skontaktowałem się ze sprzedającym i umówiłem się

na oględziny w oddalonym o ok 150 km Międzylesiu.

Po zajechaniu na miejsce i bardzo sceptycznym podejściu okazało się, że stan budki jest naprawdę przyzwoity.

Co prawda nie była to tzw "igła", ale przede wszystkim sucha, ściany twarde, sztywne, bez żadnych zacieków.

narożniki zewnętrzne oryginalne, wewnątrz tez nie bylo widac żadnych poważniejszych ingerencji: kolor ścian jednakowy,

podłoga jednolita, bez żadnych wstawek, co raczej wykluczało wypadkowość przyczepy.

Do tego nieuzywany, oryginalny przedsionek a to wszystko w atrakcyjnej cenie :biwak:

Przyczepa nie miała jednak przeglądu i OC a ze było późno,na drugi dzien zajechalem jeszcze raz,

wykupilem OC, pojechalem na przegląd (ku mojemu zdziwieniu po ponad półrocznym postoju, hamulec i światła działały

bez zażutu ;D).

 

PO zakupie, wybraliśmy się na pierwszy wypad nowym domkiem, na dłuższy weekend do Ustronia k. Wisły,

tak aby jeszcze przed zimą sprawdzić co wymaga poprawienia i przeróbek w trakcie przerwy zimowej.

Znalazło się kilka pozycji, aczkowlwiek są to raczej drobiazgi. Budka spisała się na medal!

 

To teraz czas na opis:

Zakupiona budka to Knaus 8404 z 1990r

dlugosc ok 4,8m bez dyszla,

mw 730 kg, dmc 1000kg

2 oddzielne spialnie, łazienka z toaletą opróznianą z zewnątrz i prysznicem,

bojler na ciepła wodę,

 

a tutaj fotki:

 

post-4680-005216900 1287776935_thumb.jpg

post-4680-019030000 1287776941_thumb.jpg

post-4680-086217300 1287776947_thumb.jpg

post-4680-024368900 1287776954_thumb.jpg

post-4680-006808000 1287776960_thumb.jpg

 

Pozdrowienia i podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli w poszukiwaniach budki! :niewiem:

Do zobaczenia na kempingu!:winner:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że wiedza z forum była przydatna przy zakupie budki. Pamiętam nasz sceptyzym co do stanu budki na podstawie zdjęć, które były w ogłoszeniu :niewiem:

 

 

Mam nadzieję, że budka będzie naprawde ok i że będziecie w 100 % zadowoleni :winner:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny egzemplarz ,naważniejsze że spełnia Wasze oczekiwania ,pozostaje tylko życzyć spokojnej jazdy z :niewiem: i wesołych :winner: . Do zobaczenia na szlaku :-]

Jako posiadacza Knausa zapraszamy do klubu :biwak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.