Skocz do zawartości

Osuszanie środka osuszaczem


brankiniol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym podzielić się z wami moim pomysłem ,który wypróbowałem .Co myślicie aby dobrze zabezpieczyć przyczepe przed wilgocią ,aby np 1 raz w miesiącu przez okres zimowy wstawiać taki osuszacz powietrza aby popracował?

Posiada takie urządzenie profesjonalne z racji mojej działalności.Raz zapomniałem zamknąć okno w dachu i była burza.Nalało sie wody.Wstawiłem maszyne do środka i zamknąłem na pare godzin.

Po tym czasie zebrałem ponad 1litr wody w zbiorniku!!!W środku było ciepło od maszyny a powietrze tak suche ,że drapało w gardło.Wydaje mi się ,że wyciągnąłem wode z każdej ścianki :niewiem:

Więc ,obecnie przy najbliższej okazji jak będe jechał tam gdzie zimuje moja przyczepa ,zabiore osuszacz do działania.Chyba nie ma juakichś skutków ujemnych?Faktem jest ,że kiedyś chciałem aby gładzie wyschły szybko i postawiłem sprzęt ,a po moim powrocie było sucho i zrobiła się skorupa z gładzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny raczej zaporowe - bardziej myślałbym o pożyczeniu na jakis czas - z tym, że nie do przyczepki - :)

 

ofertę z allegro już oglądałem a z tego co pisze Kolega brankiniol to dysponuje jakims bardziej zaawansowanym i profesjonalnym sprzętem

 

Jurek jest taka firma RAMIRENT i jak widzę jest oddział w Poznaniu , tam napewno mają i wypożyczą ,zadzwoń zapytaj

 

http://www.ramirent....0p5i_poznan.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam taki większy,waży 48 kg i ciężko sie go przenosi hehe a co dopiero samemu włożyć do przyczepki.

Dużo firm wypożycza sprzęt ,ja tak samo mam w swojej działalności.Czasem na obiektach zalewa woda wykładziny i ściany ,więc stawiam taki i susze.

Poniżej mój model

 

Zapomniałem dołożyć model

post-3555-086580000 1288206090_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Zainteresowałem się w weekend co się dzieje z przyczepą w taką odwilż.Śniegu już nie było,ściany na zewnątrz wilgotne,pod spodem wilgotne.W środku moja sól juz ztwardniała,postanowiłem włączyć osuszacz na nocke.

Nad ranem zebrałem 3 litry wody ze zbiornika.Mam nadzieje ,że pomagają takie zabiegi i troche przedłuże żywotność budki w środku i co też ważne ,nie będzie tego zapachu wilgoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie profesjonalne urządzenia susza wnetrza na wiór. Są świetnym doraźnym i efektywnym rozwiązaniem. Moja przyczepa stoi tylko pod wiatą i stosuję do wnetrza osuszacze chemiczne. Latem w Lidlu były takowe z kilogramowym wkładem .Ostatnio kontrolowałem poziom wody w zbiorniku i było ok 200ml. Piszę tego posta bo chemiczne osuszacze są dobrą alternatywą dla urządzeń elektrycznych no i stoją sobie w przyczepie bez nadzoru ok 3 m-cy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.