Skocz do zawartości

Jazda na obcych tablicach


Notoco

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Notoco - nie masz racji. Są sytuacje, kiedy korzystasz z polisy OC budki, a nie z pojazdu. A z tym haraczem to przesadziłeś. Koszt OC przyczepy w Polsce to 25-40 zł.

 

tak,

OC przyczepki działa wtedy jak szkodę wyrządzi przyczepa samoistnie (jak w "Christine" Stephena Kingadevil.gif), bez udziału osób trzecich, czy holownika

(np. podpora się złamie i przygniecie komuś nogęicon_eek.gif; albo cepka się stoczy, bo akurat nie miała podpór rozłożonych)

 

pozdr

Edytowane przez JINX_Sanok (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak prowadziłem szkolenia to podawałem fajny przykład:

pojazd ciągnie przyczepkę pod górę:

- przyczepka robi kuku innemu użytkownikowi drogi - wtedy OC pojazdu,

po chwili przyczepka się "odpina", i wtedy:

- jeżeli jedzie jeszcze siłą rozpędu pochodzącą od holownika - wtedy w razie kuku - OC holownika,

- jeżeli zatrzyma się i zacznie staczać się w dół spowrotem i zrobi kuku komuś - wtedy OC przyczepki.

 

To taki przykład odpowiedzialności z OC przyczepki w ruchu.

 

Jinx - pamiętaj o rażącym niedbalstwie. Jeżeli właściciel nie zabezpieczył budki - może być szkoda regresowana od niego :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak prowadziłem szkolenia to podawałem fajny przykład:

pojazd ciągnie przyczepkę pod górę:

- przyczepka robi kuku innemu użytkownikowi drogi - wtedy OC pojazdu,

po chwili przyczepka się "odpina", i wtedy:

- jeżeli jedzie jeszcze siłą rozpędu pochodzącą od holownika - wtedy w razie kuku - OC holownika,

- jeżeli zatrzyma się i zacznie staczać się w dół spowrotem i zrobi kuku komuś - wtedy OC przyczepki.

 

To taki przykład odpowiedzialności z OC przyczepki w ruchu.

 

Jinx - pamiętaj o rażącym niedbalstwie. Jeżeli właściciel nie zabezpieczył budki - może być szkoda regresowana od niego :-)

 

Jasny zrozumiały przykład Grzesiek podałeś. Zatem prawdopodobieństwo zrobienia kuku z winy wyłącznie p-py jest bardzo małe, dlatego wysokość kosztów OC jest znikoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Troche oswieże temat.

Cos mi sie obiło o uszy w radiu ze w tym roku zmieniły sie przepisy - o ktore pytałem w moim poście. Na temat ciagnięcie przyczepy na obcych tablicach.

Czy ktos miał/ma może wgląd w te przepisy ? ... Wogole czy kots sie ztym spotkał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche oswieże temat.

Cos mi sie obiło o uszy w radiu ze w tym roku zmieniły sie przepisy - o ktore pytałem w moim poście. Na temat ciagnięcie przyczepy na obcych tablicach.

Czy ktos miał/ma może wgląd w te przepisy ? ... Wogole czy kots sie ztym spotkał?

 

Podłączam się pod pytanie. Czy mogę pojechac swoim polskim autem i po prostu przyciagnąć nim przyczepkę do 750kg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ciągałem towarówkę o dmc 1100kg na duńskich tablicach ............ kontrolowali mnie Niemcy i Austriacy nie mieli zastrzeżeń do duńskiego oc na przyczepę i naszych papierów na holownika ............. z tym że byłem wpisany jako ciągający do duńskiego OC na jewropę .... takie tam u nich przepisy że podawałem kumplowi numer rejestracyjny holownika i mój numer paszportu do ubezpieczenia. (do mnie na podwórko przyciągnął cycepę sharanem na duńskim tablicach ale dalej pojechaliśmy w 6 osób moim koreańcem bo wygodniej niż faszytą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając z Anglii w Niemczech zaczepiłem lawetę na niemieckich blachach ( z niemieckim autem "na pokładzie"), miałem dowód niemiecki baz żadnych polis i dodatkowych papierków , koło Koszalina oczwiście kontrola Policji ... poczytali i życzyli miłej drogi do domu..... Unia ma też swoje zalety....:skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.