Skocz do zawartości

Remont przyczepki AVONDALE Pearl


kantosz

Rekomendowane odpowiedzi

Mała porada dla wszystkich remontujących przyczepki, gdzieś wyczytałem że ktoś kupuje żywice w Castoramie i coś wypełnia i łata. Uważajcie żeby wasze przyczepki nie straciły za dużo styropianu gdyż żywice sprzedawane w marketach to w 99% żywice poliestrowe szczególnie te które są sprzedawane jako zestawy naprawcze. Żywice poliestrowe rozpuszczają styropian więc uważałbym szczególnie przy łataniu poszycia zewnętrznego. Najbezpieczniejszy do napraw jest EPIDIAN 5 i jest stosunkowo tani, lecz trzeba uważać żeby za dużo na raz nie mieszać bo może się zagotować od temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zmotywowany Twoimi osiągnięciami w remoncie cepki postanowiłem zabrać się za moją. Właśnie pozbyłem się spróchniałych elementów konstrukcji i zaczynam rekonstrukcję szkieletu. Gdyby nie Twój temat prawdopodobnie więcej bym zepsuł niż naprawił. Dziękuję za informacje i mam nadzieję że w przypadku wątpliwości mogę liczyć na Twoją pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbezpieczniejszy do napraw jest EPIDIAN 5 i jest stosunkowo tani, lecz trzeba uważać żeby za dużo na raz nie mieszać bo może się zagotować od temperatury.

 

Nawet po czasie opary tego kleju uszkodzą styropian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, pytaj - postaram się pomóc. Cieszę się że moje doświadczenia przydają się takim osobom jak Ty. W końcu po to jest to forum. Jak zaczynałem swój remont to też byłem "zielony" ale pytałem kolegów z forum, czytałem , doświadczałem "organoleptycznie", miałem chwile zwątpienia :sciana:- w tym dwie OGROMNE. Ale warto było. Już dwa sezony od remontu przyczepka nam służy i oby tak dalej - nie musiałem nic poprawiać. Co do kwestii czy zdejmować poszycie zewnętrzne do remontu stelaża to raczej jestem za tym. Będziesz miał pretekst do zdjęcia listew narożnych, oczyszczenia ich i ponownego uszczelnienia. I tak pewnie by Cię to wkrótce czekało. A tak będziesz miał to już za sobą.

 

Życzę powodzenia :ok:i opisz ze zdjęciami swoje dokonania

 

 

 

 

Zmotywowany Twoimi osiągnięciami w remoncie cepki postanowiłem zabrać się za moją. Właśnie pozbyłem się spróchniałych elementów konstrukcji i zaczynam rekonstrukcję szkieletu. Gdyby nie Twój temat prawdopodobnie więcej bym zepsuł niż naprawił. Dziękuję za informacje i mam nadzieję że w przypadku wątpliwości mogę liczyć na Twoją pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kantosz, czym ściągałeś fabryczny kit spod uszczelek okien ? Tylko mechaniczne skrobanie to ryzyko uszkodzenia blachy a nie znana chemia może też narozrabiać . Męczę się jeszcze z silikonem położonym przez poprzedniego właściciela

Lucek26 , postanowiłem remontować metodą Kamila_K czyli od środka .Na szczęście nie musiałem aż tak dużo rozbierać . Jak znajdę troszkę czasu to wkleję fotki

Edytowane przez zbyszek 65 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kantosz, czym ściągałeś fabryczny kit spod uszczelek okien ? Tylko mechaniczne skrobanie to ryzyko uszkodzenia blachy a nie znana chemia może też narozrabiać . Męczę się jeszcze z silikonem położonym przez poprzedniego właściciela

Lucek26 , postanowiłem remontować metodą Kamila_K czyli od środka .Na szczęście nie musiałem aż tak dużo rozbierać . Jak znajdę troszkę czasu to wkleję fotki

 

Niestety ale uszczelki i listwy to ciężka praca. Stary uszczelniacz usuwałem płaskim dłutkiem ( ostrożnie aby nie uszkodzić blachy) i zmywałem benzyną ekstrakcyjną i o ile dobrze pamiętam to denaturatem. Ale uwaga - denaturat rozpuszcza farbę ze ścian i możesz cię doczyścić do gołej blachy. O ile jest to niewidoczne i będzie zamalowane lub "zakitowane" ponownie to może tak zostać ale trzeba uważać.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kantosz, dziękuję za podpowiedź. Eksperymentowałem z kilkoma rozpuszczalnikami a efekt był taki jak u ciebie albo żaden. Większy problem mam z silikonem bo położony jest w widocznych miejscach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam . Z silikonem i innymi uszczelniaczami poradziłem sobie mechanicznie używając szpachelki własnoręcznie wykonanej z plexi (nie zdziera farby) . Mam pytanie ; czym okleić sklejkę w części mieszkalnej ( okleina samoprzylepna ,tapeta winylowa...) i jaki ewentualnie klej zastosować ?

Edytowane przez zbyszek 65 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak u siebie wykorzystałem tapetę samoprzylepną ( mam hobby i dobrałem idealnie do wzoru) lecz przed klejeniem należy powieżchnię polakierować lakierem lekko i po wyschnięciu przetrzeć delikatnie papierem dla wyrównania ja jeszcze pomimo kleju na tapecie powierzchnie spryskałem klejem w spraju TESSA wyszło drogo lecz efekt jest taki że nic nie odłazi i mocno trzyma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno na dużych powierzchniach jak i na kilkumilimetrowych z zagięciem obecnie dostępna okleina samoprzylepna trzyma wyśmienicie na gołą ,dobrze przeszlifowaną sklejkę bez konieczności jakiejkolwiek impregnacji i stosowania dodatkowych klei.

Mam to sprawdzone u siebie .

Nic mi nie odłazi nawet na zagięciach ani na obłych powierzchniach. Tam gdzie byłem zmuszony zerwać po tygodniu trzymało jak diabli.

 

Dodam że okleina nie z najwyższej półki. Tzw. końcówki serii kupowane w promocji w Praktikerze .

 

 

Tu na focie widać część oklejona i część z gołą sklejką.

post-8248-0-46815500-1349972299_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno na dużych powierzchniach jak i na kilkumilimetrowych z zagięciem obecnie dostępna okleina samoprzylepna trzyma wyśmienicie na gołą ,dobrze przeszlifowaną sklejkę bez konieczności jakiejkolwiek impregnacji i stosowania dodatkowych klei.

Mam to sprawdzone u siebie .

Nic mi nie odłazi nawet na zagięciach ani na obłych powierzchniach. Tam gdzie byłem zmuszony zerwać po tygodniu trzymało jak diabli.

 

Dodam że okleina nie z najwyższej półki. Tzw. końcówki serii kupowane w promocji w Praktikerze .

 

 

Tu na focie widać część oklejona i część z gołą sklejką.

post-8248-0-46815500-1349972299_thumb.jpg

 

A jak ta okleina samoprzylepna zachowuje się w niskich temperaturach. Nie ma skurczu i nie pęka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie zastosowałem tapetę winylową i przykleiłem ją po kilku eksperymentach klejem WIKOL. Jest na forum m. in. mój post na ten temat. Klej nakładamy na tapetę i niedużą ilość na ścianę ( gładką). Odczekać chwilę aż wsiąknie w tapetę i przykładamy do ściany, wygładzając tapetę i dociskając za pomocą szmatki. U mnie się trzyma już drugi rok i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ta okleina samoprzylepna zachowuje się w niskich temperaturach. Nie ma skurczu i nie pęka?

 

Nie zauważyłem różnic i jakiś defektów w związku z chłodem .

Przyczepę mam w ogrodzie pod domem i często przy jakiś ogrodowych pracach ( odśnieżaniu ścieżek czy rąbaniu drzewa do kominka ) w przyczepie odpalam radyjko i wiele godzinek ubiegłej zimy była otwarta więc dodatkowo wychłodzona i nie dostrzegłem zmian w okleinie nawet na aluminiowej ościeżnicy drzwi łazienki czy na powierzchniach z tworzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.