Skocz do zawartości

Remont przyczepki AVONDALE Pearl


kantosz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeżeli ktoś chce to służę pomocną lekturą http://chomikuj.pl/k...4,374778377.pdf

tutaj jest pliczek - książka o remontach i eksploatacji angielek. :rolleyes:

 

 

jesli możesz to prześlij mi na pocztę ten plik, nie bardzo chcę się rejestrować u chomika mój adres ekrezel@poczta.onet.pl

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze apropo remontu - właśnie sobie wymieniłem zżółkłe światła pozycyjne. koszt oryginalnych 48zł po przeliczeniu z funtów. Ja kupiłem za 9zł obrysówki trochę zmysłu do majsterkowania poxipol, klej do uszczelniania przyczep i gotowe. zdjęcia pokazują etapy.

 

1. widok przed

 

2. po wymontowaniu

 

 

3. dorobienie drewienka dębowego - bardzo twarde

 

 

 

4. zamontowanie konektorów

 

5. efekt końcowy. :rolleyes:

 

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Lucek26 nie pozostaje nic innego jak tylko dokładnie ją obejrzeć... ;)

My kupowaliśmy dość napaleni i później taki był efekt ... sprawdź dokładnie ściany w narożnikach :)

 

Edytowane przez Kamil_K (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyczepce jest bezzapachowo i chyba sucho , ja nie dostrzegam niepokojących objawów . Może mam za małe doświadczenie lub nie dostrzegam zagrożeń. :przyczepa::Kamil jedynie co dostrzegłem to w luku bagażowym po lewej stronie tam gdzie jest akumulator lewa ścianka jest ciemna . Jestem pod wrażeniem Twojej pracy . Jeżeli możesz to napisz kilka słów o jej zachowaniu na drodze oraz na co zwracać uwagę. Moja ma 480cm długości oraz 210cm szerokości plus dyszel. Pozdrawiam Lucek.

Edytowane przez Lucek26 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się tylko wyrobię z remontem to chętnie. Kierunki nam pasują. Znamy kampingi zarówno w Sławie jak i w Karpaczu :bukiet:))

 

Pozdrawiam

 

Witam po przerwie zimowej. Co prawda już od trzech weekendów remont trwa w najlepsze jednak nie było czasu na napisanie co i jak wygląda. Kamil, nie dam rady wyjechać na majowy weekend tak jak się umawialiśmy - po prostu się nie wyrobię. Szacuję zakończenie remontu na połowę czerwca tak aby był jeszcze czas na testy przyczeby przed urlopem. Póki co udało mi się zamknąć całość ( o dziwo udało się wszystko dopasować :yay:) i odbudować ściany wewnątrz. Pozostaje jeszcze zamocowanie na nowo listew bocznych (zapas sikafleksu już zrobiłem) dokończenie sufitu, tapetowanie, ostateczny montaż uszczelek no i składanie w środku wszystkiego co rozebrałem. Mam nadzieję że obędzie się już bez niespodzianek a tych było niemało. Załączam kilka zdjęć z ostatnich moich dokonań :]

post-4217-0-82487700-1303848042_thumb.jpg

post-4217-0-87841300-1303848052_thumb.jpg

post-4217-0-92394700-1303848058_thumb.jpg

post-4217-0-64623700-1303848073_thumb.jpg

post-4217-0-56937000-1303848085_thumb.jpg

post-4217-0-31268300-1303848097_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pełen podziwu dla wykonanych prac :)

Było tego znacznie więcej niż u mnie ;)

 

Weekend majowy też wybieramy się bez przyczepki z prozaicznej przyczyny jednak w nocy temp. spada poniżej 10st a z 3miesięcznym bobasem w takich warunkach może być ciężko i szkoda się męczyć :) odrobimy to w jakiś kolejny weekend wakacyjny :D

 

Niemniej jednak w sobotę przywożę budkę i zobaczę jak przeżyła zimę w garażu ... ani razu jej nie odwiedziłem i mam nadzieję, że nie będę negatywnie zaskoczony ;)

Edytowane przez Kamil_K (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pełen podziwu dla wykonanych prac :)

Było tego znacznie więcej niż u mnie ;)

 

Weekend majowy też wybieramy się bez przyczepki z prozaicznej przyczyny jednak w nocy temp. spada poniżej 10st a z 3miesięcznym bobasem w takich warunkach może być ciężko i szkoda się męczyć :) odrobimy to w jakiś kolejny weekend wakacyjny :D

 

Niemniej jednak w sobotę przywożę budkę i zobaczę jak przeżyła zimę w garażu ... ani razu jej nie odwiedziłem i mam nadzieję, że nie będę negatywnie zaskoczony ;)

 

Kamil - pytanko

odbudowywałeś ściany wewnątrz sklejką. Czy przed tapetowaniem powinno się wypełnić niewielkie szczeliny ( które są nie do uniknięcia) pomiędzy sklejką - szpachlą ( jeśli tak to jaką najlepiej) lub czymś innym czy też nie ma to większego znaczenia przy tapetowaniu ??? i druga sprawa: jaką żywicę zastosować do zaklejenia dziurek w poszyciu zewnętrznym (gdzie ją dostać bo w Castoramie nie wiedzieli o co mi chodzi z tą żywicą) :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.