Skocz do zawartości

Kiedy kupować przyczepę


bacagg

Rekomendowane odpowiedzi

Na przyszły już niestety sezon chcę kupić przyczepę. Kiedy z waszego doświadczenie najlepiej kupować przyczepy z waszego doświadczenia? Słyszałem że największy wybór i najlepsze ceny są we wrześniu i październiku.Chociaż zakup nowej we wrześniu nie jest korzystny bo teraz wyprzedają się ostatnie sztuki z produkcji 2010.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż zakup nowej we wrześniu nie jest korzystny bo teraz wyprzedają się ostatnie sztuki z produkcji 2010.

 

Czy niekorzystny to chyba zależy od ceny a te u dilerów w tym momencie (wrzesień, październik) teoretycznie powinny być atrakcyjne. Chodzi Ci o zakup zupełnie nowej przyczepy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimą ceny najbardziej spadają, ale wybór po jesieni nie jest zbyt atrakcyjny.

 

Warto próbować wczesną wiosną kiedy komisy jeżdżą po "świeży towar" na zachód. Jeszcze jest znośnie tanio i mozna coś znaleźć :D

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja z doświadczenia polecam na zakup środek lata :D sprzedający wie że nikt w tym czasie za budka się nie rozgląda a fundusze przeznacza na wakacje i wyjazdy a nie na sprzęt :) wybór może największy nie jest ale ceny są znośne i spore możliwości negocjacji :)

 

wychodzi na to że cały rok jest sezonem na zakup budki :D kwestia tylko czy trafi się to co się chce i w kwocie która mamy na to przeznaczona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że najtaniej można kupić od lata do zimy. Oczywiście w tym okresie należy się liczyć z mniejszy wyborem. Natomiast wiosną jest większy wybór przyczep i ceny są wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy czas jest dobry. Trzeba szukać OKAZJI, która nie wiąże się z okresem. Ja kupiłem na jesieni (październik), Jacekwwa na wiosnę, a Kit w lipcu. Wszyscy mamy KNAUSA 450 i jesteśmy zadowoleni! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba szukać OKAZJI

gfizyk, okazja to mi się kojarzy z 18 letnim golfem z niemiec które ma 180 kkm i jeździł nim dziadek do kościoła albo robiło jakie 3 auto w rodzinie - silnik oczywiście diesel. W Polsce OKAZYJNE przyczepy (okazyjne w rozumieniu cenowym) w 90% są rozbitkami :D. Taki jest niestety rynek kiedy klient kieruje się ceną - okazyjną :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba szukać OKAZJI

 

moja okazją nie była :D i już nie jeden mi powiedział że drogo kupiłem :D ja na cenę nie narzekam bo wiem co za to mam i że jest warta tych pieniędzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii, ja już kiedyś pisałem, że az darmo to można w gębę dostać, a tanie mięso - to psy jedzą. Dla mnie okazja znaczy - dobra przyczepka. A dobra przyczepka ma prawo kosztować odpowiednie pieniądze.

Podobnie zresztą jak samochód. Ta więc zgadzam się z Twoim zdaniem.

W mojej branży (ubezpieczenia) rozpowszechniam taki dialog pewnego śp agenta z Lublina, który na pytanie klienta o dobrą i tanią polisę zawsze odpowiadał:

A po co Panu dwie polisy!?

 

Odnosząc to na nasz język - jak ktoś chce inwestować w dwie przyczepki poprzez zakup okazyjnie taniej i dobrej, to jego sprawa :D:D

 

moja okazją nie była

 

u mnie podobnie. Jako okazję traktowałem wielkość, stan i czy mieści się w założeniach budżetowych.

 

Każdemu życzę takich "okazji".

 

Są jeszcze inne "okazji" - czyli kupić zgniłka za małą kasę ... ,

ale bywa i tak, że kupić można odpicowanego zgniłka, niestety za dużą kasę :)

 

Tak czy siak - poszukiwaczom życzę dużo cierpliwości w poszukiwaniach i zimnej krwi przy oglądaniu!

Zapewne koledzy potwierdzą, że TĘ przyczepkę, TĘ jedyną czasem znajduje się dopiero jako N-tą z oglądanych, gdzie N potrafi sięgać setek.

 

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.