Skocz do zawartości

Jaka przyczepa zamiast kampera?


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Kamil_K, Zwróć uwagę, że ona nie ma WC, ani umywalki, ani zlewozmywaka tylko kuchenkę gazową i lodówkę. Podobnie jak ta:

 

http://motoallegro.pl/lmc-royal-640-1998-2-osie-6-os-tanio-i1217715456.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przemo D przyczepa wspaniała, ale pułap cenowy zupełnie nieosiągalny. U mnie budżet kończy się na kilkunastu tysiącach. Gdyby była mego okazja, że grzech nie brać, to może 20 -22 tysiące bym wykombinował (wziął kolejny kredyt na granicy wypłacalności :hehe: ). Mam nadzieję że znajdę coś tańszego w latach 1991 - 1999 (bo tu ceny są sporo niższe).

A tak z innej beczki. Czy firmy zajmujące się handlem używanymi przyczepami (importem) są skore do brania w rozliczeniu przyczep od osób zainteresowanych kupnem czegoś lepszego co mają w ofercie? Czy mogę liczyć, że wezmą np. moją z dopłatą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terenowiec - pozostawienie przyczepy w rozliczenie jest możliwe, ale:

- zapłacą Ci za nią maks 60% wartości (podobnie jak z samochodem),

- zrobią Ci "łaskę", więc automatycznie będziesz w gorszej pozycji negocjacyjnej. Trudniej się wtedy targować,

Lepiej sprzedać przyczepkę we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

terenowiec, tutaj masz w miarę blisko i może warto zobaczyć co z nią jest "nie tak"

http://www.wpcaravans.pl/?id=produkty&sub=przyczepy&p=948'>http://www.wpcaravans.pl/?id=produkty&sub=przyczepy&p=948

 

HOBBY PRESTIGE 2001 rok 2 osie i 18.900zł ...

 

Widziałem ją,

fajniutka, :ok:

ale niestety nie dla mnie... :jump:

Moze, kiedys, jak auto zmienie...

 

[ Dodano: Wto 14 Wrz, 2010 15:54 ]

Kamil_K, Zwróć uwagę, że ona nie ma WC, ani umywalki, ani zlewozmywaka tylko kuchenkę gazową i lodówkę. Podobnie jak ta:

 

Czyli to po prostu salonka :jump:

 

jak mogłem to przeoczyć :jump:

 

Co Wy gadacie? To jest salonka bez toalety i umywalki?? Ma wszystko.

I do tego duza, oddzielna sypialnie :)

http://www.wpcaravans.pl/?id=produkty&sub=przyczepy&p=948

 

 

EDIT:

ups, cos tej toalety nie widac, ale w opisie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeglądam w ostatnich dniach wszystkie oferty na Allegro i pochodnych i widzę, że ciekawsze przyczepy od mojej kosztują 2 razy więcej :jump: . W zasadzie wszystko do 12 tysięcy jest mniej ciekawe (słabsze wyposażenie, gorszy stan, nieciekawy rozkład lub wielkość). Albo ja tak świetnie trafiłem z ceną :jump: , albo przyczepy w ostatnim miesiącu znacznie podrożały. Co tu robić? Chciałbym nieco większą budkę z ciepłą wodą, bo teraz grzać ją muszę w czajniku, a tu bariera cenowa wyrosła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że na podgrzewanie wody jest kilka sposobów (230V). Koszty od 100 (podgrzewacz do akwarium) do 800 (Truma) zł. Więc może to nie jest tak istotna ta ciepła woda....

 

[ Dodano: Wto 14 Wrz, 2010 21:34 ]

http://allegro.pl/duzy-knaus-sudwind-5os-ciepla-woda-i1218263236.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o takim rozwiązaniu? Dodam, że w moim przypadku problem dużej ilości bagażu jest bardzo istotny. Jednym z najważniejszych elementów jest konieczność zabierania i pakowania pontonu i silnika. To wygląda mi na luk bagażowy. Mógłbym wówczas zamiast do bagażnika samochodu wspomniane rzeczy ładować do tego luku. W aucie zajmuje mi to 2/3 powierzchni ładunkowej i jest strasznie niewygodne do załadunku. Pytanie tylko czy 110 kg w takim luku to nie będzie zbyt dużo?

I jeszcze jedno, czy takie przyczepy trafiają się częściej, czy jest to jeden przypadek na milion?

 

Oto przykład:

333idu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepki raczej rzadkie.

Może rozwiązaniem byłby box na dachu przyczepki?

Pamiętaj, że do przyczepy można zamontować luk bagażowy. Największe dostępne mają 100/40 cm. Przerabiasz jedno łóżko na stałe, wywalasz ścianki (te przy łóżkach) i masz olbrzymi schowek. Z obu stron zakładasz luki serwisowe i masz piękny dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój silnik ma 40 x 70 x 120 cm i waży 55 kg. Pytanie Grzesiek czy do luku o którym mówisz on wejdzie? Czy taki luk można zamontować do każdej przyczepy i czy jego zakup i montaż nie wyniesie kilku tysięcy zł? Do tego dochodzi jeszcze miejsce na ponton który jest większy i cięższy 60 kg. Ale ponton mogę wpakować ewentualnie do auta, choć wolałbym też do jakiegoś luku, by nie przerzucać maneli w załadowanym bagażniku. I jeszcze jedno, czy mając dobrze wyposażony warsztat (wiertarki, szlifierki, piły, wyżynarki, spawarki, tokarki, lutownice itp) oraz spore zdolności manualno naprawcze jestem w stanie sam sobie zrobić :ok: taki luk w jakiejś przyczepie? Oczywiście z oryginalnymi elementami a nie z desek sosnowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Wydaje mi się, że największym problemem będzie wielkość drzwi do zamontowania luku bagażowego - ponton wydaje mi się dość szeroki. Marka TEC jest raczej znana i nie sądzę żeby był problem z zakupem używanej przyczepy. Zresztą jest jeszcze kilka innych marek mających takie duuuuuże drzwi. Tak więc wyjścia są 2, pierwsze znalezienie dowolnej przyczepy, która Ci będzie odpowiadać, założeniem dużej przestrzeni z tyłu i montaż luku samodzielny, drugie to poszukać gotowej przyczepy z takim rozwiązaniem. Co do wagi 110 kg na tył, no cóż, musiałbyś zastanowić się co można upakować pod łóżkiem przednim i w luku. Dla przykładu :

- stolik + krzesła - ok. 18 - 35 kg

- butla gazowa - 22 kg

- kable, przedłużacze, podnośnik, koło zapasowe - ok. 35-40 kg

- bagażnik na rowery na dyszlu - ok. 30 - 60 kg

 

myślę, że jest to wszystko do ułożenia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.