Skocz do zawartości

Przyczepa i skuter..


Ambi7

Rekomendowane odpowiedzi

Kamraci, co kilka..... głów to nie jedna. Nurtuje mnie temat skutera przewożonego wraz z przyczepą, podpowiedzcie proszę jak to zrobić aby było bezpiecznie i funkcjonalnie.W moim przypadku to przyczepka z hamulcem o dmc 750 kg. i nacisk na hak 75 kg a mój skuter waży 95 kg.Zaprawdę powiadam Wam wygoda na każym campingu okrutna a i przyjemność nielada mając go oczywiście pod ręką... Pozdrawiam Ambi7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi chodzi po głowie. Połóż skuter na dyszlu, pod zaczep daj wagę i wejdż do tyłu p-py tak aby nacisk był te 75 kg. Jak zmierzysz odległość stóp od osi to wyliczysz co trzeba przenieść na tył p-py np aku. lub zbiornik z wodą itp.

:oslabiony: AdamH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak zamocować taką wagę

 

Łazienkową pod kółko manewrowe - to już Ci pokaże wstępnie wynik. Ewentualnie kołek w miejsce kuli i też na wagę. Wynik będzie dokładniejszy, ale pewnie niewiele będzie się różnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądzie się różnił i to sporo, bo p-pa krótka ( małe dmc ). Odlełość kółka od kuli może sięgać pół metra, co przy odległości kółka od ośi 2,5 m daje sporo mniejszą siłę. Czyli np. macisk na koło 90 kg a nacisk na kulę tylko 75kg. :bzik::oslabiony: AdamH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zabieram się do pracy mam mieć uchwyt do mocowania skutera na dyszlu.. Jak dokonam dzieła to się pochwalę..Ale jeżeli ktoś podpatrzy gdzieś jakieś rozwiązanie proszę wkleić zdjęcie napewno wielu z naszych braci to zainteresuje. Pozdrawiam gorąco A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli ktoś podpatrzy gdzieś jakieś rozwiązanie proszę wkleić zdjęcie napewno wielu z naszych braci to zainteresuje

 

Mówisz i masz :

 

Druga opcja z tyłu samochodu:

http://www.rainer4x4.de/mopped_traeger.htm#bild2

post-148982-imported-dad389d3-1122-42a8-a70f-716aa3896181_thumb.jpg

post-148982-imported-8b63eb1c-d503-42b9-8870-544a575007bd_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przypadkowo znalazłem ten temat, bo rzadko mam więcej wolnego czasu i jak mam to staram się nadrabiać zaległości w czytaniu forum :-) tak więc - przepraszam za odgrzewanie kotleta!

Do rzeczy:

 

Jak już wspomniano wcześniej - można przymocować do ramy przyczepy z tyłu platformę i wozić skuter "za" przyczepą. Ale są inne opcje:

 

Jest jeden model przyczepy Kip Kompakt od 1984 roku, produkowany z myślą o miłośnikach jednośladów - drzwi są fabrycznie szerokie i mieszczą się "z tyłu" przyczepy. Na podłodze jest klapka po podniesieniu której naszym oczom ukarze się rynienka :-) Przyczepy te są kosmicznie drogie i baaaardzo poszukiwane. Szczególnie używane (a produkowane są nadal).

Wady: przyczepa to salonka lub 2+1, większych nie widziałem.

 

No i opcja analogiczna: może by spróbować "wjechać" skuterem do wnętrza i wymyślić sposób mocowania mniej więcej na osi we wnętrzu? Sam miałem swojego czasu trzy rowery w środku między kuchnią i szafą, "przymocowane" sznurem elastycznym z metra i gąbką tapicerską również z metra żeby nie poobijały mebli.

 

Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eddie65 , jeżeli chodzi o drzwi z tyłu przyczepy to oprócz wspomnianego przez Ciebie Kipa znajdziemy jeszcze inne przyczepy. Min. jest też Knaus Deseo lub Dethleffs Vari -fotki.

post-208-064348500 1290428913_thumb.jpg

post-208-057072900 1290428948_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, człowiek uczy się całe życie. Nie są mi znane te przyczepki zapewne z uwagi na stosunkowo młody wiek, zdecydowanie bardziej "obracam" się wśród starszych.

 

Tym bardziej polecam dedykowane konstrukcje do wspomnianych zastosowań, chociaż sam na pewno bardziej skłaniałbym się do osobistego rozwiązania tematu i znając siebie majsterkowałbym i udawał McGyvera :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Vari tak; Deseo nie widzę... :sciana:

 

Tak zamiast kampera rozważam na skuter i dwa rowery.

Przyczepa na 2 wygodne spania i 2 dla młodzieży, która za chwile nie będzie jeździła.

Holownik dobry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.