Skocz do zawartości

Prośba o życzliwą poradę w sprawie wyposażenia


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli łączenia wykonujemy zwykłym silikonem, to zgoda, jeżeli dobrymi i drogimi materiałami to tu nie zgodziłbym się.

Zgoda tylko wskaż mi taki dobry materiał ;). Z tego co widziałem w nowych przyczepach łazienki zawsze były pociągnięte w łazienkach silikonem. Nie wiem czemu nie stosuje się uszczelniaczy butylowych (może dlatego że są lepkie i przyklejał by się do nich brud ;) ). Zawsze zamiast silikonu można spróbować łączyć poszczególne elementy np. taką taśmą: http://www.allegro.pl/item1072153565_tasma_lazienkowa_praxa_wykonczenie_wanny.html i taką poradę widziałem chyba w CC&C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma jakieś doświadczenia?

 

Mamy tu takiego jednego ancymona na forum: "adamkwiatek"

 

[ Dodano: Pon 14 Cze, 2010 15:41 ]

BTW

A'propos klejenia silikonami. Czy wiecie, że nowoczesne autobusy są klejone silikonami/klejami konstrukcyjnymi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Bardzo proszę, obejrzyj sobie wyroby firmy Sika, ich kleje silikonowe, polimerowe, uszczelniacze i wybierz coś dla siebie. Stosowałem ich wyroby w różnych miejscach, sytuacjach i złego słowa nie mogę powiedzieć.

Sposób "wannowy" podany w linku jest tani i amatorski. Nie polecam, sam sprawdziłem - nie działa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Bardzo proszę, obejrzyj sobie wyroby firmy Sika, ich kleje silikonowe, polimerowe, uszczelniacze i wybierz coś dla siebie. Stosowałem ich wyroby w różnych miejscach, sytuacjach i złego słowa nie mogę powiedzieć.

Sposób "wannowy" podany w linku jest tani i amatorski. Nie polecam, sam sprawdziłem - nie działa.

Pozdrawiam

 

Używałem Sikalastomer 710 więc go znam. Co mogę powiedzieć z własnego doświadczenia:

- nie zalecam używać w widocznych miejscach w łazience - kleją się do niego pyłki, włosy itp.

- fugi szerokości 4mm potrafią popękać w sposób zauważalny

- dostępny tylko w kolorze czarnym

 

Nie używałem Sikaflexu 221. Ma ten plus że dostępny jest (lub był) w kolorze białym. Sikaflex jest klejem więc pytanie czy po wyschnięciu nie jest klejący ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy po wyschnięciu nie jest klejący

 

Nie jest.

przed użyciem wszelakich silikonow, lastomerów dobrze jest użyć odpowiednich primerów lub aktywatorów.

Ma ten plus że dostępny jest (lub był) w kolorze białym

Jest również dostępny w kolorze szarym.

Używałem Sikalastomer 710

Ten produkt polecam do np. uszczelniania okien w przyczepach/camperach, jako wysoce elastyczny. Nie polecany do uszczelniania listew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten produkt polecam do np. uszczelniania okien w przyczepach/camperach, jako wysoce elastyczny. Nie polecany do uszczelniania listew.

Może robimy małe odejście od tematu ale chciałem zapytać czym różni się uszczelnianie okien (rozumiem że chodzi o podklejanie gumowej uszczelki okna) od uszczelniania listwy aluminiowej? Nie wiem czy dobrze pamiętam ale producent na opakowaniu Lastomeru 710 zaznaczał listwy w przyczepie jako przykładowe miejsce zastosowania ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sikaflex 221 jest klejem i uszczelniaczem

Sika Lastomer 710 jest tylko uszczelniaczem

No czyli z tego co widzimy powyżej można się zasugerować że do listw aluminiowych które są przykręcone i mechanicznie trzymane przez wkręty potrzebny jest nam uszczelniacz więc używamy Lastomeru 710.

Do uszczelek okiennych gdzie uszczelka ma być uszczelniona i przyklejona (bo mechanicznie nie jest trzymana niczym innym) stosujemy SikaFlex 221.

Karty katalogowe znam i zastanawia mnie to co napisałeś, bo trochę inaczej odczytuję zalecenia producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę tylko coś dodać do tego, to rzeczywiście klejenie elementów aluminiowych poprawia się po użyciu preparatu gruntującego, vel podkładu do aluminium.

Aktywatory są ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieć łazienkę z brodzikiem,prysznicem

 

Dobra rzecz, pamiętaj jednak że w polskich realiach to zwykle "szarą wodę" musimy wywozić, choć może wkrótce będzie więcej campingów przystosowanych do zrzutu ścieków na miejscu postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można zapytać to czemu tak Ci zależy na akrylowych ścianach i ogrzewaniu Alde? Nie wiem czy Alde przypadkiem nie zbankrutowało/zostało wykupione przez Primusa ;), a Primusa kupiła Truma ;).

Alde kupila Primusa a Truma Alde w takiej kolejnosci i jest monopolista...

 

[ Dodano: Nie 27 Cze, 2010 17:49 ]

Jeżeli łączenia wykonujemy zwykłym silikonem, to zgoda, jeżeli dobrymi i drogimi materiałami to tu nie zgodziłbym się.

Zgoda tylko wskaż mi taki dobry materiał ;). Z tego co widziałem w nowych przyczepach łazienki zawsze były pociągnięte w łazienkach silikonem. Nie wiem czemu nie stosuje się uszczelniaczy butylowych (może dlatego że są lepkie i przyklejał by się do nich brud ;) ). Zawsze zamiast silikonu można spróbować łączyć poszczególne elementy np. taką taśmą: http://www.allegro.pl/item1072153565_tasma_lazienkowa_praxa_wykonczenie_wanny.html i taką poradę widziałem chyba w CC&C.

W przczepach nie stosuje sie silikonu tylko w domoch, gdyz on uszczelnia a silikon uszczelnia i klei.

Urzywa sie sikaflexu kryptonu i terostatu.

 

[ Dodano: Nie 27 Cze, 2010 17:53 ]

Witam!

Dzięki za ciekawą uwagę, o tym nie pomyślałem ;) w Polsce ktoś jeździ na narty przyczepą?

Widziałem całą masę ludzi za granicą na kempingach zimowych, ale w Polsce wcale ;)

Ale tych mniejszych przyczep to chyba nie da się przystosować do warunków zimowych?? A jeżeli tak, to chyba jakieś specjalne ogrzewanie?! ;)

Może ktoś ma jakieś doświadczenia?

Jeżeli łączenia wykonujemy zwykłym silikonem, to zgoda, jeżeli dobrymi i drogimi materiałami to tu nie zgodziłbym się.

Zaczynam powoli zauważać, że projekt nie jest taki głupi.

Pozdrawiam

Jesli muwisz o zimie to normalna przyczepa tez pojedziesz.

Dziwie sie ze chcesz taka ilosc wody wozic w przyczepie ktora ma ograniczona ladownosc, chyba ze chcesz zaplacis fortune na zachodzie i na tym sie konczy jazda, bo przeladowana przyczepa dalej Cie nie puszcza, Po rozladowaniu (tylko gdzie).

 

[ Dodano: Nie 27 Cze, 2010 17:57 ]

Sikaflex 221 jest klejem i uszczelniaczem

Sika Lastomer 710 jest tylko uszczelniaczem

No czyli z tego co widzimy powyżej można się zasugerować że do listw aluminiowych które są przykręcone i mechanicznie trzymane przez wkręty potrzebny jest nam uszczelniacz więc używamy Lastomeru 710.

Do uszczelek okiennych gdzie uszczelka ma być uszczelniona i przyklejona (bo mechanicznie nie jest trzymana niczym innym) stosujemy SikaFlex 221.

Karty katalogowe znam i zastanawia mnie to co napisałeś, bo trochę inaczej odczytuję zalecenia producenta.

Do uszczelek okiennych stosuje sie terostat.Jest to uszczelniacz elastyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

To jak rozpoznać w przyczepie to ogrzewanie wody gazem Primus/Alde jak jest teraz właścicielem Truma ? 

Sądzę ,że sprzedawcy sami nie wiedzą jaki typ ogrzewania mają bo takich przyczep jest może 5 sztuk (patrząc po wpisach ogrzewanie wodne Alde /Primus) 

 

czekam na pomocny post :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzięki za ciekawą uwagę, o tym nie pomyślałem ;) w Polsce ktoś jeździ na narty przyczepą?

Widziałem całą masę ludzi za granicą na kempingach zimowych, ale w Polsce wcale ;)

Ale tych mniejszych przyczep to chyba nie da się przystosować do warunków zimowych?? A jeżeli tak, to chyba jakieś specjalne ogrzewanie?! ;)

Może ktoś ma jakieś doświadczenia?

Jeżeli łączenia wykonujemy zwykłym silikonem, to zgoda, jeżeli dobrymi i drogimi materiałami to tu nie zgodziłbym się.

Zaczynam powoli zauważać, że projekt nie jest taki głupi.

Pozdrawiam

1/ Jeżeli chodzi o dodatki, to chyba nie ma wyjścia zwróć się do sprzedawcy albo producenta.

2/ Na narty z przyczepą to nie bardzo. Zastanawiałem się nad tym i albo narty w hotelu albo kemping. Kemping w lecie. W zimie w przyczepie masz szereg niedogodności i albo się trochę  albo dodatkowo wydajesz niepotrzebnie kasę / np. dodatkowa prywatna łazienka do suszenia ciuchów i butów / i tez się męczysz. Myślę że nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jawor61 - ale odgrzebałeś kotleta sprzed 3 lat ;)

 

A ja myślę, że warto spróbować z budką na narty się wybrać.

Oczywiście, że są pewne niedogodności i ze wszystkiego trzeba korzystać z głową. Ale da się i wcale nie jest gorzej jak w hotelu.

W tym roku na spotkaniu narciarskim były przyczepy i kampery, ale nie widziałem nikogo zmęczonego - raczej byli wszyscy zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.