Skocz do zawartości

Prośba o życzliwą poradę w sprawie wyposażenia


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

jest to mój pierwszy post, dlatego wszystkim na początku :hop1: i do rzeczy.

 

Nie miałem do czynienia do tej pory z przyczepami, kamperami, lecz naoglądałem się wystarczająco i postanowiłem zacząć.......

 

Na początek chciałbym jakąś "fajną przyczepkę" dla 2 osób na szybkie wypady nad wodę. Mniej więcej coś takiego jak Tabbert L400, Adria Action, Dethleffs CAmpi, NIewiadów Freedom i koniecznie nową, a nie używaną i w środku chcę mieć łazienkę z brodzikiem,prysznicem, umywalką, ścianami w całości z akrylu, a nie z drewna. Gdzie można kupić taki komplet i zlecić montaż jakiemuś serwisowi ?

W zamian oczywiście jestem w stanie pogodzić się ze zmniejszeniem części dziennej.

 

Czy wyposażenie przyczepy małej w ogrzewanie glikolem (alde), zamiast Truma z obiegiem powietrza ma sens?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzięki. ale na podanej stronie nie ma części do przyczep w postaci gotowej łazienki :hop1:

Chodziło o firmę? Mają coś u siebie ?

Może troszkę jaśniej wyjaśnię.....

Chodzi mi o zamówienie przyczepki z łazienką taką jaką ja chcę, z ogrzewaniem jakie ja chcę, klimatyzatorem jaki ja chcę itd., jeżeli nie to chcę zamówić "golasa" i sobie wyposażyć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kolego takie rzeczy to tylko w ERZE .... :hop1:

Powiem tak do której fabryki nie zadzwoniesz złoża co tylko chcesz ..... pytanie za ile ....

Za ile kasy .... i za ile czasu .....

 

PS

Obawiam się ze jakoś tak od tyłu zaczynasz ... :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzięki za odpowiedź, dlaczego od tyłu? A jak Twoim zdaniem powinienem prawidłowo?

Nie chcę używanej przyczepki, samochody też kupuję nowe, a w większe rozmiary na razie nie będę się pakował. Nie chodzi o DMC, a po prostu nie znam się.

Zebrałem jakis tam pakiet "złotych porad" dotychczasowych użytkowników przyczep, jakich spotkałem i postanowiłem zacząć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzeglądaj katalogi różnych firm i wybierz gotowca dla siebie .... :hop1: to właściwa kolejność .....

Jasne że każdy ma swoja wizję tak jak z samochodami tylko przód od Masserati drzwi od Lambo, silnik od Ferrari ...ale reflektory od BMW bo lepsze to straszna pokraka wyjdzie .... :hop1: i cholernie droga :hop1:

 

PS

Te nowe Niewiadówki sa bardzo fajne ..... ale ta mała nie ma łazienki :hop1: a to błąd .... :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tak już patrzyłem i podoba mi się ta przyczepka Freedom. To co mi się nie podoba to łazienka bez brodzika i prysznica. Reszta może być.

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Nie 13 Cze, 2010 21:46 ]

O przepraszam nie zauważyłem postu....... :hop1:

No i jeżeli nie ma łazienki to proszę Was o wiadomość. gdzie mogę kupić jednorodną łazienkę z akrylu??? Nie chodzi o koszt! Jedynie o możliwość........

Pozdrawam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie mogę kupić jednorodną łazienkę z akrylu???

 

Kup przyczepę ze wszystkim co Ci potrzebne tzn z łazienka i resztą i nie kombinuj z dokładaniem ..... nawet w nowym sprzecie takie dokładki to rzeźba w g......e ...

Miałbyś serce profanować nową przyczepkę tnąc wiercąc i przebudowując?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. Gotowca nie znalazłem;)

 

No to powiem Ci że wymagający jesteś bo setki nowych przyczep .... :hop1: i mysle że każdy coś dla siebie znajdzie , skoro takich nie ma nie pozostaje nic innego jak zrobić na zamówienie .... bezpośredni telefon do działu handlowego firmy X i negocjuj ... :hop1: powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można zapytać to czemu tak Ci zależy na akrylowych ścianach i ogrzewaniu Alde? Nie wiem czy Alde przypadkiem nie zbankrutowało/zostało wykupione przez Primusa :hop1:, a Primusa kupiła Truma :hop1:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A propos Alde tak mi doradził pewien sympatyk karawaningu, a jeżeli jest to nieaktualne to trudno :hop1:

Akrylowa łazienka wydaje się być łatwiejsza w utrzymaniu czystości, przynajmniej tak jest na jachtach.

Bezkarnie można lać wodę! :hop1:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A propos Alde tak mi doradził pewien sympatyk karawaningu, a jeżeli jest to nieaktualne to trudno ;)

Mogę się mylić oczywiście. Primusa dostaniesz tyle że fabrycznie montowany jest w przyczepach przygotowanych do karawaningu zimowego np. Kabe.

Jeśli nie masz zamiaru jeździć na narty zimą z przyczepą to ja bym sobie darował - truma jest wystarczająca a i urządzenie mniej skomplikowane i o serwis łatwiej.

 

Jeśli chodzi o akrylową łazienkę to jest jedno ale - czy przypadkiem nie ma łączeń w tym akrylu. Jeśli są to ja bym akryl darował bo i tak najsłabszym punktem są połączenia i to będzie na zasadzie założenia super hamulców do auta rozpędzającego się do 50 km/h.

Niestety silikony odchodzą od łączeń w przyczepie strasznie szybko - wszystko podczas jazdy dość mocno pracuje. Ja raczej szukał bym łazienki o nieskomplikowanym kształcie z prostymi fugami i w dostępnych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzięki za ciekawą uwagę, o tym nie pomyślałem ;) w Polsce ktoś jeździ na narty przyczepą?

Widziałem całą masę ludzi za granicą na kempingach zimowych, ale w Polsce wcale ;)

Ale tych mniejszych przyczep to chyba nie da się przystosować do warunków zimowych?? A jeżeli tak, to chyba jakieś specjalne ogrzewanie?! ;)

Może ktoś ma jakieś doświadczenia?

Jeżeli łączenia wykonujemy zwykłym silikonem, to zgoda, jeżeli dobrymi i drogimi materiałami to tu nie zgodziłbym się.

Zaczynam powoli zauważać, że projekt nie jest taki głupi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.