Skocz do zawartości

Chemia do toalet La Playa z Auchan


Rekomendowane odpowiedzi

Czy korzystaliście z tych wynalazków ? Dzisiaj widziałem je pierwszy raz.

To co przyciąga to cena, niebieski 2L 24.99, różowy 1L 18.99.

To co odpycha to:

1. Brak specyficznego zapachu. Normalnie np. w leroyu smród thetforda czuć już 4 regały dalej, la playa nie czuć nawet gdy trzymasz go w rękach.

2. Instrukcja po Polsku, do niebieskiego i różowego jest identyczna (!), czyli wlać do toalety 100ml na 10 litrów wody ale wcześniej rozcieńczyć.

3. Na metce różowego jest napisane zielony :hehe:

 

Mają też papier po 8 zł 4 rolki, oraz inne akcesoria kempingowe.

 

Pytanie, co warte te produkty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, co warte te produkty ?

Niestety niewiele :hehe:. Te płyny są po prostu słabe...

 

Ja używam La Playa właśnie z Auchan już 3 sezon i jestem bardzo zadowolony. Za tę cenę myslę że jest ok. Najważniejsze jest to że nie czuć przykrych zapachów :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem i nie polecam. W porównaniu do thetforda, którego teraz używam to zalanie nawet podwujnej dawki nie daje takiego efektu jak trzeba. Czas rozkładania fekalii też znacznie dłuższy.

 

Osobiście nie polecam :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba zdarzają się różne płyny, bo ja również używam 3 sezon i na razie jestem zadowolony :hehe: Jest zdecydowanie lepiej niż w wypadku Camping Gaz, a nawet lepsze niż Thetford, po warunkiem jednak, że nie przetrzymujemy płynu zalanego ponad 4-5 dni :hehe: oraz nalejemy nieco więcej, (ale niewiele), a za to rozpuszcza dużo lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba zdarzają się różne płyny

 

Może na "chrzczony" trafiłem bo dziwnie rzadki był.

 

nie przetrzymujemy płynu zalanego ponad 4-5 dni

 

A co się dzieje wtedy? W sumie we 2 osoby to kaseta na 3 dni max starcza. Nie miałem okazji dłużej mieć żadnego płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się dzieje wtedy? W sumie we 2 osoby to kaseta na 3 dni max starcza. Nie miałem okazji dłużej mieć żadnego płynu.

Właśnie zapach się pogarsza :hop1:

Natomiast stopień rozpuszczenia zawartości jest w tych płynach bardzo dobry :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uświadomie koleżanki i kolegów

 

to że płyn jest gęsty nie ma nic wspólnego z zawartością składników hamujących przykry zapach

 

tak jest całej chemii

zawiera zagęszczacz w postaci np gumy ksantanowej lub soli

proponuje wziąć zwykły płyn do mycia naczyń i dosypac do niego zwykłej soli

zagęści się do postaci żelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest to że nie czuć przykrych zapachów :hop1:

 

 

sam płyn pachnie możliwie, ale po użyciu to "kwiatków" już nie ma

 

za to rozpuszcza dużo lepie

 

z tym się nie zgodzę, do spłuczki jak i do zbiornika na "odpady" wlałem troszkę płynu na górkę, myślałem, że faktycznie ten zabieg wpłynie na skuteczne działanie tegoż środka - niestety przy opróżnianiu zbiornika, srodze się zawiodłem, ( stopień rozpuszczenia zawartości kiepski a zapach nie ciekawy ) myślę, że faktycznie ten środek jest niewiele wart a cena to nie wszystko :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

za to rozpuszcza dużo lepie

 

z tym się nie zgodzę, do spłuczki jak i do zbiornika na "odpady" wlałem troszkę płynu na górkę, myślałem, że faktycznie ten zabieg wpłynie na skuteczne działanie tegoż środka - niestety przy opróżnianiu zbiornika, srodze się zawiodłem, ( stopień rozpuszczenia zawartości kiepski a zapach nie ciekawy ) myślę, że faktycznie ten środek jest niewiele wart a cena to nie wszystko ;)

 

Ale przecież do górnego zbiornika wlewa się inny niż do dolnego i ten właśnie ma spowodować "poprawę" zapachu ;)

 

Dalej uważam, że jest lepszy niż Thetford i CampingGaz ;)

Właśnie wróciłem z 10 dniowego pobytu nad morzem i nawet po tak długim czasie efekt, powiedziałbym, zadowalający, mimo że płyn ubiegłoroczny i całą zimą stał w boxie w przyczepie (oczywiście zewnętrznym) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.