Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

"ziomek" ale na stronie msz nic nie piszą o dzieciach :blagac:. kiedyś w dowodzie były wbite teraz nie. czy mam rozumieć że muszę zabrać akty urodzenia? :ok:

czy muszę jednak wyrabiać paszporty dla bąbelków. :ok:

dla nas to cool dowody ale dzieciaki nikt mi nie umie odpowiedzieć w ambasadzie zamilkli.. :ok: powiedzieli że za bardzo jestem dociekliwy.

Dorośli paszporty lub dowody osobiste , dzieci do 12 lat paszporty + wpis do paszportu rodzica.

Dzieci 13 - 18 lat paszporty lub tymczasowe dowody osobiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dorośli paszporty lub dowody osobiste , dzieci do 12 lat paszporty + wpis do paszportu rodzica.

Dzieci 13 - 18 lat paszporty lub tymczasowe dowody osobiste.

 

ooo Super informacja - wielkie dzięki. teraz już wiem na czym stoję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ziomek" ale na stronie msz nic nie piszą o dzieciach :blagac:. kiedyś w dowodzie były wbite teraz nie. czy mam rozumieć że muszę zabrać akty urodzenia? :ok:

czy muszę jednak wyrabiać paszporty dla bąbelków. :ok:

dla nas to cool dowody ale dzieciaki nikt mi nie umie odpowiedzieć w ambasadzie zamilkli.. :ok: powiedzieli że za bardzo jestem dociekliwy.

 

Dowód osobisty nawet dla noworodka mozesz wyrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomiy ma w 100% racje rozmawiałem jeszcze raz przed 18:00 z ambasadą Chorwacji w Warszawie (bo coś mi nie pasowało) - Chorwacja jest w EOG i mogę wyrobić dzieciom dowody tymczasowe (wiek od urodzenia na 5lat ważności) i spokojnie podróżuje po europie. :blagac: Chyba przełom nastąpił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale "zieloną kartę" sprawdzają...

Zielona karta jest całkowicie zbędna ( chyba że na granicy z Bośną i Hercegowiną w kierunku na Dubrownik gdzie i paszporty są wymagane ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:blagac: a ktoś wie na jakich stacjach tankować a jakich omijać? np. w Polsce - luk..l omijam i bli..a. czy ktoś się spotkał z kiepskim paliwem na południu?

 

Największa sieć stacji benzynowych to INA. Na wszystkich stacjach benzynowych tego koncernu cena paliwa jest taka sama ( nawet na stacjach benzynowych w portach gdzie tankuje się jachty i ...samochody też ).

 

Tu masz aktualne ceny w Kunach:

http://www.ina.hr/default.aspx?id=306

 

W zakładce Petrol Station Search jest lokalizacja wszystkich stacji benzynowych INA ( na stałym lądzie i wyspach ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największa sieć stacji benzynowych to INA. Na wszystkich stacjach benzynowych tego koncernu cena paliwa jest taka sama ( nawet na stacjach benzynowych w portach gdzie tankuje się jachty i ...samochody też ).

 

Tu masz aktualne ceny w Kunach:

http://www.ina.hr/default.aspx?id=306

 

W zakładce Petrol Station Search jest lokalizacja wszystkich stacji benzynowych INA ( na stałym lądzie i wyspach ).

 

a co to za wynalazki.

 

INA Eurodiesel BS

DG EURO BS

8,57

INA Eurodiesel BS Class

DG EURO BS CLASS

8,62

INA Diesel

DG

8,11

INA Diesel Blue

DG PLAVI

4,99

Ja potrzebuje ON zwykły nie Ultimate. to który :blagac: EuroDiesel BS??? Czy Diesel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ,powiedzcie mi ,a znacie drogę omijającą autostrady w Chorwacji?Coś tam wyskakuje na googlach ale czy tym da sie jechać?W marcu jade na 10 dni do VODICE ,ale po drodze zachaczam o Węgry,troche drogo zapłacić za wszystkie Winiety-Czechy,Słowacja,Węgry,Chorwacja,więc szukam co ukrucić.

Sorki jeśli wspomnieliście juz wcześniej o drogach szutrowych i nie przeczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ,powiedzcie mi ,a znacie drogę omijającą autostrady w Chorwacji?Coś tam wyskakuje na googlach ale czy tym da sie jechać?W marcu jade na 10 dni do VODICE ,ale po drodze zachaczam o Węgry,troche drogo zapłacić za wszystkie Winiety-Czechy,Słowacja,Węgry,Chorwacja,więc szukam co ukrucić.

Sorki jeśli wspomnieliście juz wcześniej o drogach szutrowych i nie przeczytałem.

 

dlaczego aż tyle winiet chcesz płacić ? Polska-Slowacja(przez Zwardoń no tutaj to warto zapłacić lub Cieszyn omijasz płatne i wylatujesz w Zilinie)-Węgry(też mają ładne drogi boczne)-Chorwacja(tutaj to raczej nie pomogę)

 

poczytaj na początku postu i opowiadania Tomii i innych z wypraw do Chorwacji na pewno rozjaśnią.

 

kolejne pytanie lecisz z cepką czy solo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Koledzy ,powiedzcie mi ,a znacie drogę omijającą autostrady w Chorwacji?Coś tam wyskakuje na googlach ale czy tym da sie jechać?W marcu jade na 10 dni do VODICE ,ale po drodze zachaczam o Węgry,troche drogo zapłacić za wszystkie Winiety-Czechy,Słowacja,Węgry,Chorwacja,więc szukam co ukrucić.

Sorki jeśli wspomnieliście juz wcześniej o drogach szutrowych i nie przeczytałem.

 

Poza autostradami Chorwaci posiadają jak najbardziej normalne drogi krajowe, czy też coś w tym rodzaju. O ile od granicy Węgierskiej w kierunku Zagrzebia i później Karlovaca jest płasko, o tyle jadąc już na południe, od Karlovaca w kierunku Plitvic (takie są kierunkowskazy) i dalej na Split to są już góry. Oczywiście nie ma żadnego dramatu i nawet z przyczepą by pojechał, ale po prostu są zakręty i przewyższenia. Stan dróg jak najbardziej w porządku. Myślę, że w marcu śniegu już będzie niewiele u nich, bo w lutym bywa sporo.

Generalnie od Karlovaca kierujesz się drogą numer 1 na Knin i stąd na Sibenik.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:blagac: a ktoś wie na jakich stacjach tankować a jakich omijać? np. w Polsce - luk..l omijam i bli..a. czy ktoś się spotkał z kiepskim paliwem na południu?

A dlaczego Bliską omijasz ?

Ta sama cysterna podjeżdża najpierw pod Orlen a potem pod Bliską, więc w czym różnica ?

Lukoil może jest kolejny na drodze owej cysterny !

Paliwo jest dokładnie to samo, tyle że zarówno na bliskiej jak i na luku na ogół tańsze.

 

Koledzy ,powiedzcie mi ,a znacie drogę omijającą autostrady w Chorwacji?Coś tam wyskakuje na googlach ale czy tym da sie jechać?W marcu jade na 10 dni do VODICE ,ale po drodze zachaczam o Węgry,troche drogo zapłacić za wszystkie Winiety-Czechy,Słowacja,Węgry,Chorwacja,więc szukam co ukrucić.

Sorki jeśli wspomnieliście juz wcześniej o drogach szutrowych i nie przeczytałem.

Można jechać w Chorwacji bocznymi (w końcu kilka lat temu tej "głównej" autostrady nie było). Ale wierz mi, że warto te kilkadziesiąt złotych przeznaczyć na autostradę. No chyba że chcesz zwiedzać wszystko co możliwe. Jeśli solówką to jest fajna zabawa na wąskich krętych (często górskich) drogach, z przyczepą już mniej radości z tego jest. Węgry też można ominąć , ale tu też lepiej zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.