Skocz do zawartości

pompka eco plus-gdzie plus i minus


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem na allegro pompkę wody eco plus (comet), ale brak opisu który z przewodów to plus a który minus (niebieski brązowy), czy ma to znaczenie, jeśli tak to może ktoś wie jak prawidłowo podłączyć pompkę, dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompce nic się nie stanie jak podłączysz ją odwrotnie jeśli podłączysz ją prawidłowo będzie ona zasysać wodę a jak odwrotnie będzie zasysać powietrze tłocząc je do wody ale nic innego nie może się raczej stać po prostu zamienisz obieg w drugą stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też montuje pompkę.Wstawiam akumulator do przodu tam gdzie stoi gaz.

Jak myślicie z ładowaniem akumulatora będzie w tym miejscu?Obecnie naładowałem go w garażu ,odkręciłem nakrętki i napryskał mi tym gazem(nie jest zbytnio nowy).Mam nadzieje ,ze nie zatruje się oparami przy doładowywaniu.Albo może nie odkręcać do łądowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam akumulator do przodu tam gdzie stoi gaz.
Rozumię, że o bagażnik chodzi z przodu na dyszlu? Jeżeli tak to nie przejmowałbym się i montował tam akumulator, Jest to chyba najlepsze miejsce na takie rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieski (-) brązowy (+)

oj tu bym był ostrożny

jak dobrze pamiętam to w mojej przyczepie fabrycznie jest odwrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja jest wszędzie taka sama, niebieski (neutralny), a inny kolor to "gorący" czyli w tym przypadku (+), chyba że "własnoróbka" i nie przywiązał ktoś do kolorów uwagi :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba, że Opel. Często masa czyli minus jest brązowy. Co do odkręcania korków w akumulatorze. Warto poluzować aby wodór mógł się swobodnie uwolnić. Mocne gazowanie świadczy o naładowaniu akumulatora. Należy pamiętać o uzupełnieniu poziomu elektrolitu wodą destylowaną. Płytki w celach nie mogą być widoczne (czyli powietrze nie może do nich dochodzić). Ostrożnie z ogniem i iskrzeniem na klemach. Warto przewietrzyć pomieszczenie przed odłączeniem akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... kolego te bąbelki to nic innego jak roztwór kwasu siarkowego. Jak coś tym zabrudzisz to po jakimś czasie pojawią się dziury. A jak ci pryśnie na materiał to lepiej od razu wypłukać. Jak akumulator łaujesz to po to się odkręca te koreczki aby wodór-czyli gaz łatwopalny wydostał się na zewnątrz akumulatora. Jeśli chodzi o podłączenie to przemyśl sprawę raczej grubości przewodu. W przyczepie nie ma za bardzo znaczenia co jest PLUS a co MINUS. Jak zapalisz światło to i tak ci się żarówka zaświeci. Gorzej z radiem-może go szlag trafić. To tyle uwag. Lepiej mieć aku w przyczepie i wyprowadzić sobie przewody na zewnątrz do ładowania. Nie trzeba go później dźwigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam akumulator do przodu tam gdzie stoi gaz.
Rozumię, że o bagażnik chodzi z przodu na dyszlu? Jeżeli tak to nie przejmowałbym się i montował tam akumulator, Jest to chyba najlepsze miejsce na takie rzeczy.

 

A jak chcesz ładować akku też tam?

 

Dla własnego i załogi bezpieczeństwa pamiętajcie - GDZIE GAZ TAM NIE MOŻE BYĆ 230V!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Co do montażu akumulatora z przodu, to abstrahując od prądu i gazu to zdecydowanie lepiej umieścić zaraz za osią na tył, ze względu na wyważenie przyczepy. Pamiętajmy o bardzo ważnym parametrze i wcale nie chodzi o nacisk na hak, lecz o dopuszczalne obciążenie zaczepu na dyszlu. Dla ciekawostki podam, że np. Knaus Sport 500 QDK, który jest sporą przyczepą i ma DMC 1500 kg, dopuszczalny nacisk na zaczep to zaledwie 50 kg !!! Jeśli w większości przyczep luk bagażowy jest z przodu i naładujemy tam meble turystyczne, plus butla do przedniego luku to możemy spokojnie przekroczyć dopuszczalne obciążenie zaczepu dla danej przyczepy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.