Skocz do zawartości

krzywa przyczepa


ryby

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie przyczepa stoi pochylona na jedną stronę, dokładnie na prawą patrząc od strony dyszla,

 

pochył jest spory bo około 5 cm, dziś ściągnąłem

koło od tej strony no i nic na moje oko niepokojącego nie widać, (poza popękanym nadkolem itp.)

 

szukałem pękniętej ramy lub dziwnych oznak na amortyzatorze, (prawie identyczny jest wymiar długości amortyzatora z lewej i prawej strony), ale nie znalazłem,

 

co robić, gdzie szukać, na co patrzeć. cholera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej oś się troszkę wybiła i trzeba będzie ją regenerować - tzn. wymienić gumowe wałki w zawieszeniu Neidharta. Ostatnio pisali chłopaki na forum że koszt regeneracji osi to kwestia 400 - 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej oś się troszkę wybiła i trzeba będzie ją regenerować - tzn. wymienić gumowe wałki w zawieszeniu Neidharta. Ostatnio pisali chłopaki na forum że koszt regeneracji osi to kwestia 400 - 500 zł.

 

można to zrobić na przyczepie, czy oś trzeba wydłubać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak w temacie przyczepa stoi pochylona na jedną stronę, dokładnie na prawą patrząc od strony dyszla,

 

pochył jest spory bo około 5 cm, dziś ściągnąłem

koło od tej strony no i nic na moje oko niepokojącego nie widać, (poza popękanym nadkolem itp.)

 

szukałem pękniętej ramy lub dziwnych oznak na amortyzatorze, (prawie identyczny jest wymiar długości amortyzatora z lewej i prawej strony), ale nie znalazłem,

 

co robić, gdzie szukać, na co patrzeć. cholera

Albo Rama jest zgięta w dół albo siadł wahacz po prawej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz popękane nadkole i widoczne ślady obtarcia , to już wiesz ,że jedna strona się wybiła i masz do wymiany gumy.

Jak będziesz regenerował oś to od razu dwie strony.

U mnie też są zużyte gumy ( ok 3-4 cm ) koło oddalone od nadkola , ale jeszcze nie odziera.

Znalazłem gościa który wymienia gumy w osi za 500 zł dwie strony.

Koszt gum to ok 160 z ł na dwie strony.

Na razie szukam tańszego , ale w twoim przypadku ( jeśli to wina gum) to nie zwlekał bym z regeneracją.

Czasem może cię wyprzedzić koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi,

 

jutro jestem umówiony z jednym forumowiczem na oględziny, zdjęć nie mam jak zrobić na razie, cały czas siąpi deszcz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli wpiszesz w wyszukiwarce allegro, regeneracja osi to znajdziesz przynajmniej trzy miejscowości w których naprawisz taka oś w cenie max 150zł za strone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki.

Jak oś wygląda w środku to wiem.

Chodzi mi jak wałki się trzymają.

Podejrzewam ,że są one razem z gumami wciśnięte prasą na siłę i tyle.

Stąd słuchy ,że przy mocno zużytych gumach może nas wyprzedzić koło.

 

POZOSTAŁE CZĘŚCI TYPU WAHACZ,WAŁKI GUMOWE SĄ ODPŁATNE!! REGENERACJA DOTYCZY OSI FIRMY:KNOTT,NIEWIADÓW!! POSIADAMY PROFESJONALNĄ PRASE DO WYCIĄGANIA

 

Czyli wychodzi na to ,że do ceny 300zł należy doliczyć gumy na dwie strony w cenie ok 80 zł na stronę co daje nam ok 500zł czyli tak jak wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie coś na temat regeneracji osi typu "V" ? Czy firmy regenerujące podejmują się napraw takich osi?

 

Niestety temat przerobiłem...

Nie znalazłem firmy która by się tego podjęła. Moja przyczepa była już mocno pochylona i nie mogłem tego zostawić.

Koszt nowej ściągniętej z niemiec ok 3000- 3500zł.

 

Znalazłem firmę która przerobiła prostą Alkowską.

Już nie pamiętam dokładnie ale wydaje mi sie że zapłaciłem coś koło 2 tys. To było 2 lata temu, może teraz coś się pozmieniało w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem, a niestety moja ma różnicę 1 cm między lewa a prawa stroną. Mam nadzieje że jeszcze trochę wytrzyma :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.