Jump to content
Sign in to follow this  
ryby

krzywa przyczepa

Recommended Posts

rover
Tak właśnie myślałem, a niestety moja ma różnicę 1 cm między lewa a prawa stroną. Mam nadzieje że jeszcze trochę wytrzyma

Może belka skrętna pękła. :ok: Ta wewnątrz osi. Ona się składa z 2 płaskowników zespawanych na końcach. Jest ona przygotowana na duże siły skręcania. Wystarczy że jeden z tych płaskowników pęknie i momentalnie przyczepa siada na jedno koło od strony pęknięcia. Im większe pęknięcie tym przyczepa bardziej ''siada'' aż do wyrwania przez koło plastikowego nadkola. Tak jest w ramach i osiach Peitz ( np stosowanych swego czasu w Hobby ).

Tomii
Tak jest w ramach i osiach Peitz ( np stosowanych swego czasu w Hobby ).

Rama i oś AL-KO. Myślę iż 1 cm to jeszcze nic strasznego :ok:, a koło które bardziej siedzi miało prawo się już wybić (po tej stronie jest wejście do przyczepy i więcej dziur w jezdni :) )

Trafko

Ja się zastanawiam czy 500 zł za regenerację czegoś starego ma sens.

Za 1500 zł można kupić nową oś razem z bębnami , łożyskami i szczękami czyli kompletną.

http://www.goliat.com.pl/p503-os-hamowana-compact-1300-kg.html

W starej może okazać się , że wahacze są do wymiany i podbije koszt naprawy.

Tomii

Ta nowa oś ma nawet kompaktowe łożyska...

Tylko ja tak patrzę jak bym miał w obecną przyczepę 1500 zł wsadzić to lepiej sprzedać tego ogryzka (nawet komuś na budowę :ok: ) lub na części, dołożyć te 1500 zł na nową oś, dozbierać jeszcze trochę i szukać czegoś w dobrym stanie. W końcu trochę wody w rzece upłynęło, a i większe doświadczenie zaprocentuje odpowiednio przy zakupie.

ryby

ech...,

tej osi nie da się zregenerować, nawet że to AL-KO, jest jakaś nietypowa,

o przekroju fi,

trzeba zabulić za nową. ..... mać,

grzesiuzak

Witam, mam Adrię z 2006 chyba mam lekko przechyloną przyczepę, łożysko ok, gdzieś w okolicy Bydgoszczy ktoś regeneruje oś? 

mk123

Witam. Czy znajde pomoc w tym temacie (przechylu na jedna strone) w moim Knausie, z Wrocławia. Przyczepa stoi na dzielnicy Gaj. Jestem totalnie zielony w temacie podwozia,ale problem jest ewidentnie.