Skocz do zawartości

Istotna naprawa


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A moze mi ktos powiedziec jak to sie zaklada ?

Ja wkładam z jednej strony , a z drugiej płaskim śrubokrętem dociskam .

Robię to w taki sposób ,że jadąc palcem i śrubokrętem wzdłuż aluminiowej listwy , klin sam mi wchodzi.

Nie jest to proste i wymagało opanowania i straty nerwów.

Może jest jakiś inny lepszy sposób.

Sam jestem ciekaw jak to fachowo się robi.

Dodam ,że próbowałem włożyć w listwę i ciągnąć go do końca , ale mimo tego klin był naciągnięty i miał duże szpary (źle dolegał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu to kawałek paska plastikowego,powinien kosztować max 1zł /m2

Za 1 metr kwadratowy powinieneś zapłacić dużo dużo więcej. To kupuje się na metry bieżące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze mi ktos powiedziec jak to sie zaklada ? bo wyjalem swoj, ale juz jakos nie wiem jak go zamontowac spowrotem :-)

 

Musisz zamoczyć klin w gorącej wodzie wtedy zmięknie i bedziesz mógł łatwo założyć.Powodzenia :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa się też i opalarek do zmiękczenia klinu , tylko nie trzeba przesadzić z temperaturą.

Własny patent też jest wskazany, jakiś ściskacz lub coś w tym stylu.

Jedno jest pewne......, jak już wspomniano trzeba wprowadzić klin na miejsce i co parę centów popychać go wstecz, by się nie naciągnął bo wtedy straci szczelność.. A tak prawdę powiedziawszy. nie wszystkie listwy aluminiowe w naszych przyczepkach są jednakowego przekroju.A to wymaga indywidualnego podejścia do montażu.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

To ja troche odświeże temat.

Czy te kliny co sa po 1.90zł do Niewiadówek,to będą pasować do Knausa?

Z wymiaru wychodzi to samo,12mm.Czym one się różnią?Cena?Bo Nka jest polska?Musze zakupic i sie wacham nad wyborem tych tanich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kliny w listwach alu w ogóle nie uszczelniają, ostatnio robiłem Niewiadkę i po zdjęciu klina przy śrubach (Szczególnie na skośnych ściankach było dużo brudu. Myślę, że po wkręceniu wkrętów łebki trzeba zabezpieczyć slikatem lub podobnym. Przy remoncie przyczepki postanowiłem alu listwy przymocować do przyczepki nitami zrywnymi dając pomiędzy listwę i przyczepkę gumową uszczelkę na silikacie. Od spodu zakładam podkładkę i myślę, że to będzie dobrze trzymało. Łebek nita zabezpieczę też silikatem.

Po zdjęciu listew okazało się że połączenie boków z dachem i otwory po śrubach były źródłem przecieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu niestety jest racja.

Ja mam listwę poprzez środek dachu.

Po miesiącu opadów , lekko przeciekł dach.

Dzień słońca i wszystko wyschło , ale niestety klin ozdobny jest tylko jako ozdoba.

Na dachu planuję wyciągnąć klin i zamiast niego zamazać czymś na bazie silikonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień słońca i wszystko wyschło , ale niestety klin ozdobny jest tylko jako ozdoba.

Na dachu planuję wyciągnąć klin i zamiast niego zamazać czymś na bazie silikonu.

 

Trafko a jesteś pewny że tędy droga?

 

Generalnie tak jak wcześniej napisałeś jeśli klin jest tylko ozdobny to funkcje izolacji ma spełniać uszczelniacz który jest pod aluminiową listą. Po prostu pod listwą aluminiową mamy mieć ciągłość izolacji z butylenu. Wkręt który przechodzi przez butylen ni powinien przeciekać. Przynajmniej tak mi się wydaje i myślę że z taką myślą były budowane przyczepy :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w Nachtmanie?Tam kupowałem oryginalną za 7 zeta ,ale to przesada......mam wydac z 200 zl na klina?

 

na pewno płaciłem dużo mniej....

oni mają na zapleczu ogromny wybór w różnych cenach... warto spokojnie pogadać... jak mam jeszcze w domu paragon do dopiszę ile mnie to kosztowało... ale obawiam się że wyleciał do kosza :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.