Skocz do zawartości

Opony w przyczepie


Andreas

Rekomendowane odpowiedzi

Żebyś spał spokojnie użyj farby i na początku ostrożnie z częstymi sprawdzeniami. (pisałem o tym wyżej).

Będziesz miał pełny komfort i zero wątpliwości po pierwszym wyjeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 211
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

witam, z racji tego że w swojej przyczepie nie zmieniłem opon zaraz po zakupie a są 17 letnie, wypadałoby je zmienić juz na nastepny sezon, moje pytanie jest następujące, DMC przyczepy 1050 kg,  czy moge załozyc opony wielosezonowe np. debica navigator 2 o indexie 88 ? czy ktos to przerabiał ? wiem że  na oś wtedy przypadnie 1020 kg wiec brakuje 30 kg, ale wiadomoże że jest dto dopuszczalna ładownośc przy maksymalnej predkosci która dla tej opony wynosi 190km/h, wiadomo, ze z takimi predkościami sie nie jezdzi, co proponujecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarosław z jednej strony ma rację co do podejścia, a z drugiej nie przejdzie to podczas kontroli drogowej i na przeglądzie.

 

Poszukaj takich z oznaczeniem XL (na pewno Matador takie robi) jeśli nie stać Cię na C. Lepiej markowa XL niż Chińczyk klasy C.

Natomiast Ty zrobisz jak zechcesz. My tylko doradzamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, z racji tego że w swojej przyczepie nie zmieniłem opon zaraz po zakupie a są 17 letnie, wypadałoby je zmienić juz na nastepny sezon [...]

 

:look:

Człowieku, jak Ty mogłeś jeździć na czymś takim :niewiem:

30 kg mniej i 50 groszy taniej bo.....(?)

100-tny raz to samo i próba ogolenia się na sucho dla garści kłaków.

Natomiast Ty zrobisz jak zechcesz. My tylko doradzamy.

 

:ok: :ok: :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widzialem w dobrych cenach markowego Federala. Trzeba tylko się na 100% upewniać z datą produkcji.

Ja bym się wstrzymał do przyszłego roku i kupił 2017. Nas interesuje wiek a nie przebieg i zużycie bieżnika.

 

Tu przykładowy link http://www.sklepopon.com/opona-letnia/federal-ms357-205-65-r15-102-100-t-c-42834

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w przyczepie fuldy bez literki c  tylko 99H przejechałem z 20000 choć są na wykończeniu nie było problemów . Wydaje się ,że przy dmc 1100  nośność 99H wystarczy z nadmiarem.

Edytowane przez ZdzislawW (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Panowie !!do moich kalkulacji wkradł sie bład !! moja przyczepa ma DMC 1050 kg, a debaica navigator 2 ma indeks 88 = 560kg na kolo co daje nośność 1120kg, na oś, wiec jeżeli się mieszczę w przedziale, to tak jak struś napisał, chyba się zdecyduje na tą dębicę, niestety opon takich jak u mnie 195/65/R14 nie ma wiec bede zamawiał 185/70/R14 czy ktoś jeszcze coś doradzi ? czy aż tak trzeba zawyżać nośność , aby opona nie strzeliła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.