Skocz do zawartości

ADRIA 4252


NICKT

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

20 minut temu, Maras napisał:

To był pomysł z Holandii. Fabryczne to to nie było.Ale faktem jest ,że od groma przyczep w Holandii   z 7-mio pinową instalacją na tym patencie jeździ.

Człowiek znowu mądrzejszy :).  Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet można zrobić zasilanie podczas postoju :D w pierwszej budzie miałem tak zrobione, elektryk w bagażniku auta dorobił mi przełącznik że mogłem włączyć zasilanie na postoju bo przeciwmgielne wtedy nie świecą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rumpel napisał:

Człowiek znowu mądrzejszy :).  Dzięki.

Jak Twoja buda przyjechała kiedyś z Holandii to też podłączenie  na 100% ma .Wystarczy otwórz tą dużą puszkę pod wyrkiem od strony lodówki i zobacz czy wchodzi Ci spod podłogi  ten pokazany na zdjęciu kabel - biały masa i zielony +. Te kable idą potem do puszki pod podłogą z przodu gdzie masz w puszce kostkę z rozprowadzeniem świateł zewnętrznych przyczepy. Biały jest podpięty do białego  masowego w kostce, a zielony jest podpięty do niebieskiego , który idzie od świateł przeciwmgłowych samochodu. Niektórzy robili tak, że w swoim gnieździe   w samochodzie wypinali niebieski kabel od przeciwmgłowych i podpinali w to miejsce stały plus gdzieś spod akumulatora.Tym sposobem po podpięciu przyczepy z gniazdem 7 pin mieli natychmiast światło w przyczepie i nie musieli nic więcej włączać w samochodzie.

 

2.thumb.jpg.66e9c4760b91247b12cdea7d61737e25.jpg

 

Edytowane przez kalapan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko u mnie poprzedni właściciel przerobił instalację Adrii na 13 pin, a ponieważ instalacji auta jeszcze nie dostosowałem, jeżdżę z przejściówką na 7 pin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, rumpel napisał:

Tylko u mnie poprzedni właściciel przerobił instalację Adrii na 13 pin

To pewnie  dorobił też dodatkowe światło przeciwmgłowe z tyłu, bo w oryginalnej lampie u mnie przynajmniej go nie ma. Musiałem dorobić na lampie z malucha. Na dodatek musiałem ciągnąć kabel przez całą przyczepę, bo do tyłu fabrycznie leciało tylko 6 żył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2019 o 12:14, kalapan napisał:

To nie do końca prawda. Nawet w Twojej budzie pewnie przy 7 pinach światło było. Wystarczyło tylko włączyć światło przeciwmgłowe tylne w samochodzie i w budce miałeś światło. Fabrycznie tak podpinali. 

Domyślam się, że ten patent nie działa na lodówkę?

Czy można pociągnąć do lodówki 12v z oświetlenia tablicy czy to niebezpieczne dla instalacji auta/przyczepy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2019 o 23:10, kalapan napisał:

Nawet o tym nie myśl...

Zapomniałem dodać - jak chcesz żyć...

Dzięki za ostrzeżenie :)

 

A jeśli mogę prosić, ile Wat pobiera taka klasyczna lodówka electroluxa z lat '90 na 12V a ile na 230v?

 

W mojej cepie były żarowki 12v 25 + 20 + 20 = 75W. I to wszystko było pomyślane na zasilanie z tego przeciwmgielnego. Mysle wiec, że jest jakaś szansa aby na tym patencie pociągnąć lodówkę na prądzie z auta przy 7pin podczas jazdy. Czy jednak to zły kierunek myślenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, AlekMolek napisał:

Mysle wiec, że jest jakaś szansa aby na tym patencie pociągnąć lodówkę na prądzie z auta przy 7pin podczas jazdy. Czy jednak to zły kierunek myślenia?

Oczywiście, że to zły kierunek myślenia i to z dwóch względów. Po pierwsze zgodnie z przepisami musisz mieć w przyczepie światło przeciwmgłowe, więc nie możesz blokować sobie  ostatniego miejsca we wtyczce , na którym musisz podłączyć to światło. Po drugie jeżeli lodówka ma chłodzić tak jak trzeba, a nie chodzić tylko dla samego chodzenia, to musisz ją podłączyć na przewodzie min. 2,5 mm/kw, lepiej gdy jest 4,0 mm/kw. Poza tym zasilanie lodówki musi być puszczone przez przekaźnik . Ale na ten temat jest sporo w odpowiednim dziale i tam się dowiesz wszystkiego, nawet ile pobiera lodówka i jak ją prawidłowo podłączyć . Tu nie miejsce na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2019 o 17:43, kalapan napisał:

....Ale na ten temat jest sporo w odpowiednim dziale i tam się dowiesz wszystkiego, nawet ile pobiera lodówka i jak ją prawidłowo podłączyć . Tu nie miejsce na to.

Rozumiem. Wielkie dzięki. Poszukam, poczytam. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.