Skocz do zawartości

ADRIA 4252


NICKT

Rekomendowane odpowiedzi

Misio sprawdz na haku w aucie i na zaczepie w przyczepie tam powinny być podane wartości jaki max. dopuszczalny ciężar może być na jednym i drugim. :) Ja z ciekawaści sprawdzałem u siebie i tu i tu. :niewiem:

Z tego co wiem to hak mam z 100kg a moja przyczepa 75kg ale to są maxymalne - to nie znaczy że optymalne...nie sprawdzałem (nie mam przy sobie przyczepy a żeby sprawdzić hak to bym musiał wleźć pod niego, bo pod zderzakiem mam tabliczkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dziś odkryłem, że w przyczepce z prysznicem nie mam ciepłej wody (trochę dziwne). W firmie, gdzie kupowałem przyczepkę zaproponowano mi montaż dodatkowego zbiornika/bojlera z grzałką + dodatkowe węże + krany z regulacją ciepła/zimna za 1400zł - niestety dla mnie trochę dużo.

Poszperałem na allegro i zamówiłem grzałkę przepływową z termostatem na wąż 16mm, a do tego przetwornicę 12V/220V/500W, by można było korzystać z grzałki też poza kempingiem (całość 190zł + 160zł)

http://www.allegro.pl/item1054495605_grzalka_przeplywowa_z_termostatem_hydor_eth_300w.html

 

Jak to będzie funkcjonować - opiszę jak zrobię :ok:

post-140662-imported-4e218792-5a14-48fe-9844-9c67429bd34c_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wpadłem na pomysł i zamówiłem dodatkowo grzałkę 200W do zbiornika - będzie pracować non stop jak przyczepka będzie podłączona do 220V. Myślę, że temp 36' wystarczy do mycia, czy wzięcia prysznica w lecie.

http://allegro.pl/item1046199900_aquael_grzalka_neo_heater_200wat_z_termo_gratis.html

 

[ Dodano: Sro 02 Cze, 2010 19:35 ]

Już mi przyszły grzałki i czekam na przetwornicę, w weekend lub po niedzieli będę eksperymentował.

 

[ Dodano: Sro 16 Cze, 2010 13:29 ]

Mogę się podzielić już swoją pracą, mianowicie: zrezygnowałem z grzałki przepływowej, natomiast zamontowałem taką plastikową, o której mowa w wątku tyle, że 200W. Jest ona przyklejona do kawałka szybki i leży ukosem w zbiorniku w jego głębszej części (zbiornik oryginalny na nadkolu, więc z zew strony płytszy, od wew głębszy), więc nie styka się ani z pompką, ani ze zbiornikiem. Kabel wyprowadzony do pojemnika pod siedziskiem. Tam zamontowany przedłużacz podłączony do 220V (przy podłączonej cepce do prądu) lub do przetwornicy (12V/220V/1000W) przetwornica podpięta wyprowadzonymi kablami do Aku z przodu w bagażniku. Do 36' powinna lekko podgrzać wodę.

post-140752-imported-6d93a507-1ff9-4f22-b39c-1dfa6ff6f5a0_thumb.jpg

post-140752-imported-122f995d-9edb-4471-9588-51e80deda833_thumb.jpg

post-140752-imported-525f1518-5c1f-4298-8253-62dac9c7b034_thumb.jpg

post-140752-imported-4a18183c-1bb8-4d6d-a161-2617523eed58_thumb.jpg

post-140752-imported-05f2cdce-a664-4ab2-b8a7-e2d86c2fe311_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Dzięki. Jak się taka grzałeczka sprawdzała?

 

Nie stałem nigdzie tak długo, bym mógł jej użyć do podgrzewania, jak była nam potrzebna woda "na szybko" to do połowy zbiornika zimnej wody dodawałem wrzątek i była ciepła. Wrzątek zagotowany na kuchence gazowej.

Ale podczas przeglądu gazowego w Bieruniu, Pan przy okazji uszczelnił mi zbiornik przy kabla od grzałki, bo musiałem dodatkową dziurę zrobić w zbiorniku. Nowy właściciel ma więc grzałkę na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...
W dniu 15.04.2010 o 13:06, NICKT napisał:

Tak właśnie chcę zrobić. Aku będzie w schowku z przodu i od niego będzie zrobione gniazdo takie jak w aucie. Odpinam kabel od auta np na parkingu i podłączam w gniazdo od aku. Mam prąd w przyczepie z aku. Idąc spać na kempingu wypinam wtyczkę, a podłączam klemy z prostownika i za noc aku jest naładowany :niewiem:

Hej. Ilo pinowe miałeś gniazdo w tej adrii?

Czy jeśli gniazdo jest 7 pin to po podłączeniu auta masz prąd w przyczepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, AlekMolek napisał:

Hej. Ilo pinowe miałeś gniazdo w tej adrii?

Czy jeśli gniazdo jest 7 pin to po podłączeniu auta masz prąd w przyczepie?

Przy 7 pinowej instalacji nie ma prądu w przyczepie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2019 o 20:03, rumpel napisał:

Przy 7 pinowej instalacji nie ma prądu w przyczepie. 

To nie do końca prawda. Nawet w Twojej budzie pewnie przy 7 pinach światło było. Wystarczyło tylko włączyć światło przeciwmgłowe tylne w samochodzie i w budce miałeś światło. Fabrycznie tak podpinali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.