Skocz do zawartości

Czy przyczepka nie będzie za duża


slawekchy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam pytanie czy holownikiem o DMC 1300kg

Holownik to raczej nie ma 1300 DMC, tyle to może mieć dopuszczone na haku.

 

O komfortowym holowaniu to raczej nie ma mowy bo to słabe auto, ale jak nie chcesz mieć zestawu wyścigowego to pociągniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników i sympatyków karawaningu

Mam pytanie czy holownikiem o DMC 1300kg mógłbym ciągnąć w miarę komfortowo Hobby Prestige 535 lub 545 Obie mają DMC 1200kg(tak piszą sprzedający)

 

Hobby 495 ( więc mniejsza a tym samym i lżejsza w porównaniu z 535 czy 545 ) z roku 89 - 92 mają DMC 1200 a moja 460-tka ma DMC 1100 , więc trudno mi uwierzyć że 535-tka lub 545-tka mają identyczne DMC i to 1200 kg. Myślę ze ich DMC to grubo powyżej 1300 kg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hobby 495 ( więc mniejsza a tym samym i lżejsza w porównaniu z 535 czy 545 ) z roku 89 - 92 mają DMC 1200 a moja 460-tka ma DMC 1100 , więc trudno mi uwierzyć że 535-tka lub 545-tka mają identyczne DMC i to 1200 kg. Myślę ze ich DMC to grubo powyżej 1300 kg...

Moja ma 1360 DMC, a wiele innych tez 510 według ogłoszeń miało 1500-1600, więc w Hobby tez może to być różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników i sympatyków karawaningu

Mam pytanie czy holownikiem o DMC 1300kg mógłbym ciągnąć w miarę komfortowo Hobby Prestige 535 lub 545 Obie mają DMC 1200kg(tak piszą sprzedający)

 

Na początku musisz napisać, jaką moc silnika ma Twój holownik aby pociągnął tak dużą przyczepę. To, że DMC Twojego samochodu wynosi 1300 kg to wcale nie musi oznaczać, ze na haku mozesz mieć 1200kg /raczej niemożliwe/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że DMC Twojego samochodu wynosi 1300 kg

Ale co już wyżej pisałem, jego auto nie może mieć 1300 DMC, bo poprostu Grand Scenic (w obecnej kaście) ma DMC od 2067 kg do 2258. na haku z kolei każdy GS ma 1300 kg.

 

P.S. Jeśli slawekchy ma poprzedniego GS to DMC może być trochę niższe, ale na haku raczej też ma 1300 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz te kilka ogłoszeń. Wszystkie to 535, i DMC 1300 kg !

A więc znaczy że może tak być :)

 

http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/showDetails.html?id=127581911&__lp=1&scopeId=MH&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=10800&makeModelVariant1.modelDescription=535&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorhome&segment=Motorhome&siteId=POLAND&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&crossBorderSearchEnabled=true&category=Caravan&minConstructionYear=1990&maxConstructionYear=2000&lang=pl&pageNumber=1

 

http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/showDetails.html?id=125430628&__lp=1&scopeId=MH&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=10800&makeModelVariant1.modelDescription=535&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorhome&segment=Motorhome&siteId=POLAND&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&crossBorderSearchEnabled=true&category=Caravan&minConstructionYear=1990&maxConstructionYear=2000&lang=pl&pageNumber=1

 

http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/showDetails.html?id=122167661&__lp=1&scopeId=MH&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=10800&makeModelVariant1.modelDescription=535&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorhome&segment=Motorhome&siteId=POLAND&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&crossBorderSearchEnabled=true&category=Caravan&minConstructionYear=1990&maxConstructionYear=2000&lang=pl&pageNumber=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dopisuję mój holownik to Scenic 1,9DCI o mocy 125KM a w dowodzie w pozycji Q1 ma 1300kg

A co do DMC Hobby 535 to też wydaje mi się że to może jej MW

 

Ten holownik poradzi sobie z przyczepą o której piszesz.

Powodzenia w poszukiwaniach;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem TAK. Mój Grandzik ma 100KM (1,5dCi) i bezproblemowo ciąga 1000kg, więc sądzę, że Twój mocniejszy to spokojnie pociągnie trochę większy ciężar. Udanych zakupów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dopisuję mój holownik to Scenic 1,9DCI o mocy 125KM a w dowodzie w pozycji Q1 ma 1300kg

A co do DMC Hobby 535 to też wydaje mi się że to może jej MW

 

Z takim holownikiem zapewne nie będziesz miał problemów :) Ponieważ planujesz zakup dużej budki to zwróć uwagę na taką, ktora ma stabilizator jazdy - komfort, bezpieczeństwo, bez stresów. To tylko tak na marginesie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.