Skocz do zawartości

Karta kempingowa


John

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie widzę, że dyskusja skręca w kierunku co lepiej na dziko czy ze zniżką na kempingu. Tym wszystkim, którzy rozbijają się na dziko proponuję aby spróbowali zrobić to w kraju zachodnim, a może wtedy zaczną myśleć o kratach rabatowych. Karawaning nie kończy się na Polsce, a zaczyna.

 

Czy żeby otrzymać np 5% zniżki kartę morze posiadać tylko jedna osoba czy wszyscy uczestnicy?

 

Cytat ze strony PFCC

[code:1]Karnet campingowy FICC stanowi dowód tożsamości, potrzebny do zdeponowania w administracji dowolego kempingu na terenie Europy, dzięki czemu z powodzeniem zastępuje paszport. Posiadacz karnetu oraz wszystkie osoby, podróżujące z nim tym samym samochodem (łącznie 5 osób) są objęte ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej oraz ubezpieczeniem od nieszczęśliwych wypadków. Obowiązuje ono wyłącznie na terenie campingu. Polisa gwarantuje wypłatę odszkodowania do maksymalnej kwoty 2,5 miliona SFr (franków szwajcarskich).[/code:1]

 

oraz cytat ze strony PZMTravel

[code:1]Międzynarodowy Karnet Kempingowy CCI to inaczej - paszport turysty kempingowego. Ma on na celu ułatwienie turyście pobytu na campingu. Jego posiadacz wraz z maksymalnie 11 osobami wspólnie podróżującymi jednym samochodem są objęci ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej w stosunku do wypadków lub szkód spowodowanych osobom trzecim.[/code:1]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbowali zrobić to w kraju zachodnim

 

Szwecja co prawda na Północy, ale kraj "zachodni". Tam wolno biwakować na dziko (24h), co ciekawe, nawet na terenach prywatnych. Z obserwacji wiem, że jeśli przedłuży się biwakowanie o parę dni (nie niszcząc terenu, nie smiecąc) to nikt nas nie powinien przepędzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok są kraje wyjątki m.in Grecja gdzie nikt się bardzo o to nie czepia. Ogólnie jednak bardziej opłaca się pojechać na kemping niż dostać mandat. Ale temat jest o karcie nie o biwakowaniu na dziko. Każdy wybierze to co mu będzie bardziej odpowiadało, dlatego zapewne pyta o kartę aby mieć jakiś pogląd w sprawie karty, a jak będzie chciał się dowiedzieć czy lepiej na dziko czy na kempingu zapewne założy stosowny temat.

:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale temat jest o karcie nie o biwakowaniu na dziko. Każdy wybierze to co mu będzie bardziej odpowiadało, dlatego zapewne pyta o kartę aby mieć jakiś pogląd w sprawie karty,

 

Zgoda :hehe: , ja dzięki temu wątkowi dowiedziałem się o karcie i jak będę jechał za granicę to z pewnością taką sobie sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedłuży się biwakowanie o parę dni (nie niszcząc terenu, nie smiecąc)

 

Odbiegam od tematu, ale muszę to napisać. Zakładam, że Trafko, Wirek, adamkwiatek nie pozostawiają po sobie śmieci i rozkopanego terenu. Niestety, są to chlubne wyjątki. Prawdziwi Polacy jak już biwakują na dziko to muszą zaznaczyć swoją obecność na danym obszarze. Góry śmieci i zasrane krzaki dookoła obozowiska można spotkać i na Mazurach i nad Zalewem Zegrzyńskim.

 

Karawaning nie kończy się na Polsce, a zaczyna

 

Myślę, że gdyby polscy karawaningowcy wyjechali za granicę i pooglądali jak to się robi w innych krajach to może i u siebie, obozując nawet na dziko, potrafiliby docenić piękno naszej przyrody nie rujnując jej bezpowrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocur, masz przykład na mojej fotce , przed autem śmieci pozostawione przez poprzedników, ja ze sobą zawsze wożę worki na śmieci , po sobie zostawiam porządek te śmieci gdy wyjeżdżałem też zabrałem , mimo, iż nie były moje - niestety piszesz prawdę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirek, nawet nie pomyślałem, że te śmieci możesz pozostawić. :hehe: Ale to nie z mojej łatwowierności tylko dlatego, że czytam to forum i o uczestnikach mam z grubsza wyrobione zdanie - o jednych dobe o innych... niekoniecznie :hehe::hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocur, te śmieci zostawili wędkarze, ale nie ma znaczenie kto ,tym bardziej , że w karcie wędkarskiej w regulaminie pisze by zostawiać po sobie porządek , mam na stanie budki składany kosz na śmieci .

Swego czasu o śmieci doszło do sporu z takim wędkarzem, o mały włos nie doszło do rękoczynów - cóż w złości jednak zostawił śmieci , które za niego wywiozłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegam od tematu, ale muszę to napisać. Zakładam, że Trafko, Wirek, adamkwiatek nie pozostawiają po sobie śmieci i rozkopanego terenu. Niestety, są to chlubne wyjątki.

Ja na pewno nie zostawiam ,wręcz przeciwnie , zanim przyjadę na ryby to wcześniej zbieram śmieci i spalam je na ognisku.

Fakt , może to nie jest ekologiczne ognisko , ale mówi się coś za coś.

Za to w takich dzikich miejscach łapię ryby takie jak na fotkach.

 


Kolega wyciągną z wody , ale fajnie było.

post-117546-imported-e8597dfa-3fb0-424d-8d89-ed8f6d6e4dd4_thumb.jpg

 

Więcej raków niż ryb, ale za to jaka czysta woda.

post-117546-imported-36c2afdb-6a19-4a12-93d8-e4f3e6256568_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaradku :hehe: , a ja uważam, że karawaning powinien być WOLNY, i dla tego nie podpisywałbym volkslisty, dzielącej nas na karcianych i dzikich.

Twoje opowieści mają oczywisty walor poznawczy, jak tam sobie ktoś marzy, by nas złapać za pysk, postawić budki na tory i tak od stacji/campingu, do stacji.

Pytanie tylko, czy tak to ma wyglądać w imię Twoich 5 srebrników za okazanie karty ?

Zaradni kolesie, by Ci ułatwić życie, byś nie musiał nosić tej karty i nie obawiać się jej zagubienia, za chwile zaproponują Ci wszczepienie chipa.

Kolesie będą troskliwie badać, przez jakie bramki, w jakich sklepach, urzędach, lokalach, klatkach chodziłeś i kiedy :hehe:

Pewnie dla Twojego bezpieczeństwa, byś nie potknął się, o próg :hehe:

A jeśli zboczysz do panny Violetty, to będziesz miał cykora, że się wyda :hmm:

Nie dla tego, że masz chipa i kolesie wiedzą, jak Cię zaszantażować, jak będziesz ważniejszy:)

Po prostu Zaradku zrezygnowałeś z papierowych pieniędzy w imię 5% rabatu i musisz zapłacić kartą, a wydruk może sprawdzić żonka :hmm: i głupia ale kosztowna sprawa.

Czasem 5% rabatu za 7 dni, oznacza wieki niewoli gratis

Za komuny Zaradku sprzeciwiałem się za pomocą np. woreczka z farbą, tzw. totalitaryzmowi.

Teraz Ty ptaszku bez klatki, sam do niej wejdziesz, boś Poznaniak spolegliwy, a ja już drugi raz kontrrewolucją nie będę :hmm:

 

Trafko, kurde, kopara mi opadła do śniegu i nie mogę jej znaleźć, bo takiej ryby, a zwłaszcza raczka nie widziały moje gały :hehe:

Chociaż ryb nie łowię, to chciałbym wiedzieć, gdzie są takie czyste wody, dla których olewam wszystkie Grecje i Wenecje.

Ciekawe, czy koczując gdzieś za krzakiem opodal Wirka, czy Ciebie, załapałbym się na obgryzanie ości + 5% ogona gratis na volkskarte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzielącej nas na karcianych i dzikich.

 

raczej na liczących i nie :hehe::hehe: Jeśli nie korzystasz z campingów to karta jest Ci po prostu niepotrzebna i jej posiadanie czy też nie nikogo nie dzieli. Jeśli korzystasz z campingów i na trasie przejazdu pojawiają się campingi, gdzie taka karta jest honorowana, to warto ją mieć - jest trochę taniej. Jak już wcześniej pisałem moje wyjazdy z przyczepą to ciągłe przemieszczanie się. Czasami nocuję na parkingu, czasami przy stacji benzynowej, czasami w pięknych okolicznościach przyrody a czasami na campingu. I robię to dla własnej wygody i higieny. Mogę się dobrze umyć, pobrać czystą wodę i opróżnić toaletę. I jeśli mogę to zrobić za mniejsze pieniądze to dlaczego nie?

Argument mówiący o tym, że poprzez kartę rabatową tzw. ONI śledzą Twoje preferencje i upodobania jest niestety trochę chybiony. Dużo łatwiej i na większą skalę można śledzić kogoś, kto posiada kartę kredytową lub jest posiadaczem telefonu komórkowego. O korzystaniu z internetu to aż szkoda wspominać. ONI za pomocą sieci już dawno Cię rozgryźli :hehe::hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaradku :hehe: , a ja uważam, że karawaning powinien być WOLNY, i dla tego nie podpisywałbym volkslisty, dzielącej nas na karcianych i dzikich.

 

Ależ masz pełne prawo tak uważać. Ja nikogo i do niczego nie namawiam. Każdy spędza czas tak jak mu wygodnie. Opisując kartę po prostu przedstawiam jej "sposób działania". A to czy ktoś z tego skorzysta lub nie to już jest jego indywidualna sprawa i nikt nie powinien mu mówić, że jego sposób na karawaning jest lepszy.

:hehe:

 

P.S. Zrobił się niezły offtop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od dawna wykupuję Kartę CCI, http://www.pzmtravel.com.pl/pzmsklep/miedzynarodowy,karnet,kempingowy,-,cci,0,1,45.html najważniejsze korzyści to: 1. Zastępuje dowód osobisty lub paszport ( nie obawiam się o to, że ktoś na mój dowód leżący w szufladzie recepcji kupi coś na kredyt itp.)

2. Ubezpieczenie OC całej załogi

3. Zniżki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.