Skocz do zawartości

Waga ciężka czyli mój nowy "kamper"-ZIŁ 130


Bodek1968

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dość długiej przerwie spowodowanej pracą za granicą.Brasilia sprzedana-żal było,oj tak.Ale nie ma tego złego....Po powrocie wreszcie spełniłem swoje marzenie.

poj-6 l,silnik V-pięknie ryczy :biwak:

waga-10 t

37l lpg/100 i więcej.....

przebieg 8100 km

wiek33 l

Wszystko robione na styl militarny-zresztą auto jest z armii.Oczywiście nie pojadę tym tysiące km bo za drogo i pewnie bym ogłuchł,ale już i tak najeździłem się po Europie.To auto to połączenie 3 pasji:militaria,karawaning,krótkofalarstwo.

Auto posiada webasto na ropę i benzynę,system filtrowentylacji,system nadciśnieniowy wewnątrz nadwozia(pierwotne przeznaczenie to praca w warunkach skażenia chemicznego) -teraz sprawdza się na zlotach militarnych gdzie jest pełno kurzu,nadwozie ocieplone,oświetlenie stałe i awaryjne,kibelek,"wyro" z desek-takie samo jak w pojazdach z radiostacjami,tymczasowo zamiast kuchenki gazowej jest butla z palnikiem,agregat,którego nie muszę wyciągać z wozu i wiele innych pierdółek....Obecnie pracuję nad zlewem w wc i prysznicem.

Frajda z jazdy tym "potworem" - nie do opisania.Jeżdżę na zloty,przejażdżki za miasto,wekeendy i wcale nie muszę robić setek km,żeby wypocząć.Zresztą i tak nie mam czasu na dłuższe wyjazdy.Możecie się stukać po głowie,ale z pasjami się nie dyskutuje :jump:

Jak trochę posprzątam to zrobię kilka fotek w środku.

Pozdr

 


ZIŁ 130

post-115101-imported-098d610c-3593-45d1-924c-2d1abd4ffb57_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Piękna bestia :jump: Widziałem kiedyś podobne cacko na kempingu w Jarosławcu. Tam był jednak Niemiec a auto z Bundeswhery. Robiło wrażenie.

Gratuluję spełnienia marzeń. Oby maszyna przynosiła wiele radochy :hehe:

Zastanawiam się tylko czy tą rakietą będziesz fruwał po piwo ??? :jump::biwak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no - pełen podziw :jump:

 

Napęd ma na tył, czy na obie osie? Jaką masz butlę na gaz? Z szoferki jest przejście do części mieszkalnej? Ciekaw jestem jak jest to rozwiązane :jump:

 

Więcej zdjęć!!! :biwak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd na tył-bliźniaki.Butla 75l-robię na niej ok 160 km latem-teraz na pewno mniej,ale za dużo nie jeżdżę zimą.Uprzedzam ewentualne pytania-dlaczego taka mała?Taka była najlepsza do tego nadwozia.Starałem się zachować militarny charakter wozu bez pakowania butli do środka.Zrobię fotki to zobaczycie dlaczego akurat tak.Nie ma przejścia do części mieszkalnej i nie będzie.Auto ma być zachowane w oryginale.Poza tym buda jest oddalona od szoferki i wszelkie "łączniki" głupio by wyglądały.Poza tym- jak widać na fotce- nad szoferką jest cały system grzewczo-wentylacyjno-łącznościowy.Mam jeszcze trochę roboty wewnątrz,ale to sama przyjemność :) Dość często w nim śpię zimą :biwak: jak zwalają się nam goście.Webasto grzeje do 45 stopni przy mrozie -10 i - testowałem kilka dni temu.Jutro porobię fotki to wrzucę kilka.

 

Aha....dzięki za miłe przywitanie.Jak nie będę często pisał to znaczy,że mieszkam w Zil-e :jump::jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.