Skocz do zawartości

Internet mobilny


przyczepowiec

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ten internet satelitarny oferowany przez TPSA działa tylko w Polsce. To co oferuje Elcamp działa w całej Europie. Ale ceny są astronomiczne. Chyba już w całej Europie można kupić kartę SIM prepaid i za niedużą kwotę mieć dostęp do internetu praktycznie wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już w całej Europie można kupić kartę SIM prepaid i za niedużą kwotę mieć dostęp do internetu praktycznie wszędzie.
dokładnie tak jest, przed wyjazdem wystarczy poczytać fora... poza tym jeśli kupisz w docelowym kraju stacjonowania lub podróży to jak w trakcie przejazdu nie będziesz miał sieci przez dwa dni to w sumie nic wielkiego się nie dzieje... a wydawać astronomiczne kwoty można na inne gadżety umilające podróż i urlop;))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzać to nikt nie sprawdza, ale satelity mają tzw. wiązki kierunkowe. Skierowane są one głownie na terytorium danego kraju. Z takiego rozwiązania korzysta brytyjska platforma Freesat oraz próbowała to zrobić Telewizja Polska na początku swojej platformy cyfrowej.

 

Przykładowa mapka zasięgu satelity ASTRA 2D dla platformy Freesat zaczerpnięta ze strony www.lyngsat.com

 

astra2d.gif

 

Nie wiem na jakiej częstotliwości jest nadawany net w kierunku ziemi i z jakiego satelity wtedy można by sprawdzić teoretyczny zasięg usługi.

 

Chyba już w całej Europie można kupić kartę SIM prepaid i za niedużą kwotę mieć dostęp do internetu praktycznie wszędzie.

 

Jak już pisałem wcześnie we Włoszech nie jest tak kolorowo jak w Polsce. Bez ich dokumentu tożsamości nic nie kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę takim problemem jest 2 tygodnie wakacji bez oglądania Interii czy innego Onetu?

Poczty także nie muszę sprawdzać...

Pomijam szczególne przypadki, że jest się na wakacjach i jednocześnie w robocie... :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę takim problemem jest 2 tygodnie wakacji bez oglądania Interii czy innego Onetu?

Poczty także nie muszę sprawdzać...

Pomijam szczególne przypadki, że jest się na wakacjach i jednocześnie w robocie...

Wszystko zależy od poziomu uzależnienia , mi zazwyczaj wystarcza włączony roaming na karcie internetowej ......... jak już mnie przyciśnie żeby zalogować się do sieci to przynajmniej mam motywację żeby się streszczać :-)

Z drugiej strony zdarzało mi się kilkanaście razy wisieć na zdalnym pulpicie (RDP) przez kilka godzin w roamingu i jakoś koszty mnie nie powaliły; były do przyjęcia szczególnie że to były sprawy zawodowe .... ale żeby nie było kartę mam firmową z tym że firma moja :-) więc sam płacę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczty także nie muszę sprawdzać...

Pomijam szczególne przypadki, że jest się na wakacjach i jednocześnie w robocie..

 

oczywiście to kwestia wyboru jednak zajmując się sprawami firmowymi (wystarczy korespondencja e-mail) w trakcie urlopu pozwala mi na jego przedłużenie i uniknięcia "urwania ..upy" po:)) :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak zajmując się sprawami firmowymi (wystarczy korespondencja e-mail) w trakcie urlopu pozwala mi na jego przedłużenie i uniknięcia "urwania ..upy" po:))

ooooooooooo właśnie :-)

 

[ Dodano: Pią 05 Lut, 2010 21:23 ]

zawsze wyjsciem awaryjnym moze byc antena WIFI

 

http://www.allegro.pl/ite..._hotspotow.html

 

I co bawić się we włamywanie do okolicznych sieci ????? To ja wolę zapłacić za roaming .... w długim okresie czasu wyjdzie taniej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. w cro, w wiekszości pipidowek jest/sa kawiarenki internetowe za 5-10 kun/h

Idziesz, jeżeli musisz z wlasnym laptopem i po temacie.

ostatnio we włoszech w hotelu płaciłem 1€/h

Niestety robota i troche przyjemności dla dzieciakow, troche forum... :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez jest duzo darmowych hotspotow , jesli nawet nie sa darmowe mozna wykupic dostep , za dobowy w Chrwacji placilem 2euro (hotel HORIZONT Baska Voda) , duzo sieci jest tez celowo nizabezpieczona. Zawsze korzystam z Noki N96 , ale czesto zdarza sie ze predkosci darmowych hotspotow sa znacznie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.