Skocz do zawartości

Internet mobilny


przyczepowiec

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Potwierdzam

 

Karta z mBanku to Plus GSM na 100%

 

"mBank mobile jako operator wirtualny (MVNO), korzysta z infrastruktury sieci należącej do Polkomtel S.A., od którego zakupił 99 000 preaktywowanych kart przedpłaty (prepaid) ze specjalną taryfą"

źródło:http://pl.wikipedia.org/wiki/MBank_mobile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Play odbiera wszedzie. Z ta roznica ze bedac w zasiegu nadajnika nalezacego do play odliczaja dane z abonamentu, natomiast w sieci plus(gdy brak najnika play) zawsze placisz. Tylko ze dla karty ma to mniejsze znaczenie. No moze poza cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ERA Nie to żebym się czepiał - większość modeli modemów w zestawieniu to już historia. W sprzedaży są nowe, a jak się przedstawia cena np taka 38 pln za BC w telefonie 1,5 GB transeru ( bez limitu po przycięciu pasma ) bez terminowa , można mieć na 1 miesiąc.( cena netto ale schodzi z pakietu kwotowego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

petrol, pytanie po co router

 

a no Wirku jak słusznie zauważyłeś.... mój komp do którego dzieci nie mają dostępu z wiadomych przyczyn, komp starszego syna, a i psp i tuner satelitarny.... stąd router....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również przerabiam temat dostępu do Internetu na biwaku, postawiłem na modem USB np taki:

http://www.allegro.pl/item882834081_modem_huawei_e160_sez_simlocka_bialutki_fvat.html

 

i do tego antena, np:

http://www.allegro.pl/item874302759_antena_tuba_umts_13dbi_huawei_e160_e169_e156g_itd.html

 

Wiadomo, w dziczy 3G raczej się spodziewać nie można, ale liczę na to że zewnętrzna antena na maszcie przyczepy zapewni przynajmniej łączność GPRS bez zrywania i bez machania laptopem... :bukiet:

Swoją drogą przedstawiona wcześniej metoda z dodatkowym routerem też jest niezła, bo w przypadku zastosowania zewnętrznej anteny GSM instalujemy sprzęt w przyczepie i już tylko z samym laptopem przemieszczamy się w obrębie zasięgu WiFi, odpada sterczący np modem. Jeśli jesteśmy z grupą to więcej osób może skorzystać, choć podział prędkości jaką oferuje GPRS może być marny :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to więcej osób może skorzystać
i tu potwierdzam :bzik: znajdowały się osoby które miały sprzęt a z racji marnego zasięgu nie mogły korzystać z własnego operatora i mogły skorzystać z mojego WLAN-u.... nie jestem psem ogrodnika więc co mi tam :piwko: a dla lepszej identyfikacji by nie rozpytywały połowy pola w nazwę sieci wpisałem numer przyczepki :bukiet:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
A znacie coś takiego?
tiaaa widziałem, ale po pierwsze koszt instalacji pewnie powalający, a po drugie koszt użytkowania miesięcznie nie mały... biorąc pod uwagę prędkość i pewnie jeszcze limity transferu nie wychodzi to wcale tanio... oczywiście dostępny w całej europie aleee większość z użytkowników korzysta z net-u przez iplus-a itp... a za granicą też można kupić kartę pre-paid z taką samą usługą.... :D

 

a zadzwonię i dopytam z czystej ciekawości;)

 

[ Dodano: Sro 03 Lut, 2010 12:49 ]

a więc.... jak w cenniku możliwość PRE-PAID oraz abonamentowa, podobno bez limitu transferu;))) aleee cena urządzenia 3.600 oczywiście EUR to rząd 14 400 pln do tego koszt montażu 500 - 600 pln. aleee po montażu otrzymuje się dostęp na 6 miesięcy w GRATISIE...

 

reasumując 15 tys złotych .... myślę że można je wydać znacznie lepiej;) :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TP oferuje internet satelitarny w ramach umowy na czas nieokreślony, w trzech prędkościach: 512 kb/s, 1 Mb/s i 2 Mb/s. W zależności od opcji miesięczna opłata to 159 zł, 199 zł lub 299 zł miesięcznie. Wysoki koszt usługi wynika z kosztów świadczenia usługi drogą satelitarną, która jest znacznie droższa od technologii stacjonarnych i mobilnych.

 

W ramach usługi klient kupuje od TP zestaw obejmujący antenę satelitarną, modem, konwerter oraz urządzenie wspomagające Point&Play. Koszt zestawu to 1599 zł, przy czym istnieje możliwość rozłożenia go na 10 miesięcznych rat.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.