Jump to content

Internet mobilny

przyczepowiec
 Share

Recommended Posts

Dobra , napiszę o co mi chodzi :

1. Mam laptopa

2. Kupuję kartę startową bluconect za 25 zł.

3. Wkładam tę kartę do Noki 2760 która ma Bluetooth

4. Uruchamiam połączenie Bluetooth

I co ? Będę miała internet ? Czy coś trzeba jeszcze zrobić ?

• Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Wirek

13

• BJoe

13

• przyczepowiec

11

• Karlik

9

Top Posters In This Topic

Posted Images

przyczepowiec, jeśli internet z komórki nie potrzeba nic kupować, jeśli komórka ma funkcje modemu podłączasz pod laptopa i łączysz się z netem przy czym transfer max 56 kbt , więc nie najlepszy.

Natomiast jeśli chcesz lepszy transfer kupujesz modem i abonament na internet.

Z praktyki wiem, że ten lepszy transfer to w większych aglomeracjach miejskich, natomiast będąc na wielu kempingach z dala od tych aglomeracji transfer jest taki jak z komórki.

Jeśli chodzi o ceny nie wiem jak w Erze, ja mam plusie musisz się zorientować w salonie Ery czy na jej stronie , zazwyczaj wychodzi drożej z komórki.

I teraz musisz wziąć pod uwagę gdzie chcesz korzystać z mobilnego neta, wziąć pod uwagę cenę i zdecydować się jak używać ten mobilny net.

Wirku , ale mnie nie chodzi o internet w telefonie , tylko w komputerze

Ten blueconnect to karta do telefonu , ale cena 0,03 zł za 100kb

Tylko jak to podłączyć , nie chcę modemu , bo przy modemie jest roczny abonament a przy karcie jak w telefonie na kartę , potrzebuję tego neta tylko na 2 , 3 tygodnie na campingu

Link do strony : http://www.era.pl/pl/indywidualni/taryfy/internet/blueconnect_komputer/bc_starter

A nie jest przypadkiem tak, że w tych telefonach na kartę też musisz utrzymywać ważność konta? O ile pamiętam, to po 3 miesiącach, kiedy konto jest nieważne, to je blokują. Ale nie mam 100% pewności

A nie jest przypadkiem tak, że w tych telefonach na kartę też musisz utrzymywać ważność konta? O ile pamiętam, to po 3 miesiącach, kiedy konto jest nieważne, to je blokują. Ale nie mam 100% pewności

Tak , tylko co mi zależy ? Płacę 25 zł. i mam 25 zł. na te 3 tygodnie , potem starter do kosza na śmieci i tyle ....

przyczepowiec, no to mnie nie zrozumiałaś podłączasz telefon pod laptopa i masz neta w laptopie, o ile telefon ma funkcję modemu , a ten model, który masz pewnie taką funkcje posiada.

I w tym wypadku nie masz rocznego abonamentu płacisz tylko, za ilość bitów odebranych.

W tym wypadku telefon działa jak modem , nie musisz go kupować.

Dobra , a muszę mieć kabel USB czy Bluetooth wystarczy ?

No i trzeba byłoby kupić tę kartę żeby płacić 3 grosze za 100 kb

Możecie sprawdzić czy ten telefon ma ten modem ?

Nokia 2760 - Dane / multimedia

Bluetooth: tak

Dyktafon: nie

EDGE: tak

GPRS: tak

HSCSD: nie

IRDA: nie

Java: tak

MP3: nie

Obsługa USB: tak

Przeglądarka xHTML: nie

Radio FM: tak

Radio FM - RDS: nie

SyncML: nie

Transmisja danych i faksów: nie

WAP: tak

wraz z telefon w komplecie powinna być płyta CD z oprogramowaniem, instalujesz program z tej płyty .

W komplecie powinien być kabel łączący telefon z laptopem - łączysz te dwa urządzenia ( pewnie to będzie US B) i łączysz się z netem.

Cen nie znam nie mam telefonu w Erze , znajdziesz je na stronie Ery

przyczepowiec, oprogramowanie można ściągnąć z neta , a kabel dokupić - nie widzę problemu.

Kiedyś łączyłem się tak wielokrotnie w plusie za pośrednictwem Bluetooth. kabel był zbędny. Teraz mam iPlusa :piwko:

Spablo1, ale oprogramowanie w laptopie musi być.

ale oprogramowanie w laptopie musi być

Być może. Nie będę się upierał. Może coś tam instalowałem ale to było dawno i nie pamiętam już. Bo wiesz... Stary już jestem i mogę mieć luki w pamięci :piwko:

Kiedyś łączyłem się tak wielokrotnie w plusie za pośrednictwem Bluetooth. kabel był zbędny.

Dzięki , zaczyna mi się podobać , czyli już wiem że tak się da :piwko:

przyczepowiec, ja jednak bym proponował poprzez kabel ( grosze kosztuje) pewniejszy transfer.