Skocz do zawartości

Promocje w sklepach - ciekawe oferty (bez dyskusji, suche oferty)


marek

Rekomendowane odpowiedzi

A to tylko w Radomiu, czy w Wawce też Selgros ma tą promocję?

 

wydaje mi się, że tylko w Radomiu, pewnie im się nie sprzedały heh z resztą, Radom to takie miasto w którym się nic nie sprzedaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę Was Forumowicze zapytać o opinię na temat mebli plastikowych. Chodzi mi przede wszystkim o krzesła i fotele.. Plastikowe (włoskie) u mnie przed domem bardzo się sprawdziły. Po 6-u latach użytkowania nadal są w bardzo dobrym stanie i nic nie straciły na swoim wyglądzie (kolor i połysk), Drugie fotele kupiłem

14 lat temu w Słowacji i nadal są sprawne. Jedynie kolorek biały przestał być biały.

Jeżeli chodzi o fotele aluminiowe, stalowe, i.t.p.to uważam, że moda na nie przesłoniła rozsądek. Po pierwsze: nie są trwałe, nawet te z bardzo renomowanych firm i po drugie są bardzo drogie.

Jakie wybrać? Czy te trendy "aluminiowe" dla ważących < 100 kg , czy te plastikowe, które się sprawdziły nawet pod ciężarem >120 kg.

 

Co znaczy moda na fotele aluminiowe?

Po pierwsze są zdecydowanie trwalsze od plastikowych (i nie mówię o czasie rozkładania się na wysypisku).

Po drugie są wygodniejsze, po trzecie są eleganckie. A że plastiki wytrzymały 14 lat? I co to wnosi do sprawy?

Wiesz możesz dacię porównać do audi. Dacia też wytrzyma 14 lat, z tym że od początku do końca będzie podła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze są zdecydowanie trwalsze od plastikowych (i nie mówię o czasie rozkładania się na wysypisku).

Tej trwałości bym nie przeceniał, kilka i kilkanaście postów wcześniej pokazuje coś innego.

Po drugie są wygodniejsze

Wygodniejsze ? :o Czy dlatego, że są z aluminium ?

po trzecie są eleganckie.

Eleganckie ? :niewiem: No cóż, o gustach się nie dyskutuje.

A że plastiki wytrzymały 14 lat? I co to wnosi do sprawy?

Bardzo ważne i pozytywne doświadczenie :ok:

Wiesz możesz dacię porównać do audi. Dacia też wytrzyma 14 lat, z tym że od początku do końca będzie podła.

Takie podejście, to już gruba przesada.

Można też ująć to tak: właściciel Audi będzie po trzech latach jeździł jeszcze przez kolejnych 11 coraz starszym samochodem, a właściciel Dacii kupi sobie w tym czasie cztery nowe :brawo:

 

Zupełnie nie przekonały mnie te "argumenty".

 

Sankrystian, musisz sam zdecydować, ponieważ zdań będzie tyle, ile osób na forum. Każdy z tych materiałów ma swoje wady i zalety, zwłaszcza w konstrukcji finalnego wyrobu. Ważne są też Twoje dotychczasowe doświadczenia.

Istotne jest, aby mebelki były funkcjonalne, aby wytrzymały jak najdłużej i aby nie były zbyt drogie.

Jeśli znajdziesz coś ciekawego, to dodaj link, sam myślałem o takich z plastiku z uwagi na podłą jakość większości aluminiowych.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o konstrukcje np. z aluminium, to znalazłem ciekawą stronę (m.in. z leżakami, krzesłami, fotelami).

Polski producent, ciekawe wzory, a kilka z obejrzanych tam konstrukcji, budzi zaufanie.

Może warto się zainteresować.

 

http://www.golab.com.pl/lezaki/

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Jeżeli chodzi o fotele aluminiowe, stalowe, i.t.p.to uważam, że moda na nie przesłoniła rozsądek. Po pierwsze: nie są trwałe, nawet te z bardzo renomowanych firm i po drugie są bardzo drogie.

Jakie wybrać? Czy te trendy "aluminiowe" dla ważących < 100 kg , czy te plastikowe, które się sprawdziły nawet pod ciężarem >120 kg.

 

A które konkretnie fotele renomowanych firm nie są trwałe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę Was Forumowicze zapytać o opinię na temat mebli plastikowych. Chodzi mi przede wszystkim o krzesła i fotele.. Plastikowe (włoskie) u mnie przed domem bardzo się sprawdziły. Po 6-u latach użytkowania nadal są w bardzo dobrym stanie i nic nie straciły na swoim wyglądzie (kolor i połysk), Drugie fotele kupiłem

14 lat temu w Słowacji i nadal są sprawne. Jedynie kolorek biały przestał być biały.

Jeżeli chodzi o fotele aluminiowe, stalowe, i.t.p.to uważam, że moda na nie przesłoniła rozsądek. Po pierwsze: nie są trwałe, nawet te z bardzo renomowanych firm i po drugie są bardzo drogie.

Jakie wybrać? Czy te trendy "aluminiowe" dla ważących < 100 kg , czy te plastikowe, które się sprawdziły nawet pod ciężarem >120 kg.

 

 

Jak dla mnie mają jedną podstawową wadę - nie składają się przez co zajmują masę miejsca. Aluminiowe chowam w bakistach i nie latają podczas drogi a plastiki musiałbym zabezpieczać jakoś.

 

Wygląd jest sprawą gustu. Myślę, że plastkiowe (w cenie aluminiowych) będą trwalsze właśnie dlatego, że nie rozkładają się (chyba że masz na myśli jakiś inny rodzaj plastikowych)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś widze że temat krzeseł i leżaków całkowicie zdominował

a może dyskusje na temat krzeseł ileżaków przenieść do całkowicie nowego tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o konstrukcje np. z aluminium, to znalazłem ciekawą stronę (m.in. z leżakami, krzesłami, fotelami).

Polski producent, ciekawe wzory, a kilka z obejrzanych tam konstrukcji, budzi zaufanie.

Może warto się zainteresować.

 

http://www.golab.com.pl/lezaki/

 

:hej:

 

Posiadam leżaki już 7 lat,polecam,takie same jak tego producenta,[turkusowy z nap GOLAB]

A kupiłem je w GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie mają jedną podstawową wadę - nie składają się przez co zajmują masę miejsca. Aluminiowe chowam w bakistach i nie latają podczas drogi a plastiki musiałbym zabezpieczać jakoś.

 

Wygląd jest sprawą gustu. Myślę, że plastkiowe (w cenie aluminiowych) będą trwalsze właśnie dlatego, że nie rozkładają się (chyba że masz na myśli jakiś inny rodzaj plastikowych)

 

Pozdrawiam

 

A kto powiedział, że plastikowe nie mogą się składać :niewiem:.

 

Moje się składają i zajmują 8-9 cm czyli podobnie do aluminiowych są bardzo wygodne (oczywiście po rozłożeniu):ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.