Skocz do zawartości

Promocje w sklepach - ciekawe oferty (bez dyskusji, suche oferty)


marek

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio jedną z nich też rozładowałem dość głęboko (ok 6V bez obciążenia) i po podłączeniu go do ładowania, prostownik najpierw coś mrugał na czerwono a potem zaczął normalnie ładować i naładował. Wydaje mi się że w instrukcji do tego prostownika jest coś napisane na temat tego że jak wykryje że akumulator jest zbyt głęboko rozładowany to najpierw go "podciąga" minimalnym prądem a potem przechodzi w normalny tryb ładowania.

no właśnie u mnie przy całkowicie rozładowanym aku mruga czerwona dioda, jednak zaraz się wyłącza i ponownie trzeba wcisnąć główny włącznik, i ponownie dioda tylko mruga .....włączenie - mruganie --wyłączenie.....i tak na okrągło .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie u mnie przy całkowicie rozładowanym aku mruga czerwona dioda, jednak zaraz się wyłącza i ponownie trzeba wcisnąć główny włącznik, i ponownie dioda tylko mruga .....włączenie - mruganie --wyłączenie.....i tak na okrągło .....

 

to mi też się tak zachowywał, jednak po kilku załączeniach zaskoczył i ładował do końca, kij z tym, grunt że ładuje doskonale :niewiem:

ale żelówki ładujecie z ustawioną GWIAZDKĄ, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mi też się tak zachowywał, jednak po kilku załączeniach zaskoczył i ładował do końca, kij z tym, grunt że ładuje doskonale :niewiem:

ale żelówki ładujecie z ustawioną GWIAZDKĄ, prawda?

a dlaczego z gwiazdką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go zainstalowałem na stałe w przyczepie ... ale uwaga zawiódł mnie w sytuacji kiedy akku rozładował się poniżej 10,5 V. On taki accu traktuje jako uszkodzony i się wyłącza.

Trzeba na chwilę podłączyć tradycyjny prostownik i jak złapie trochę napięcia dopiero ładowanie elektronicznym wystartowało.

 

Żeby uniknąć takiej dupy w przyszłości zainstalowałem zabezpieczenie przed rozładowaniem poniżej 10,5V. Generalnie fajne lekkie rozwiązanie ale przy jakiejś wpadce z akumulatorem nieprzydatne :niewiem:

 

Doskonałe do podłączenie na stałe na zimę na program * i zapominamy o akku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi i gwiazdkę w tym prostowniku to w instrukcji jest napisane że ta opcja służy do ładowania aku. kwasowych w warunkach niskiej temp lub akumulatorów AGM (technologia podobna do żelówek), dlatego żelówki ładował bym raczej tylko na tym profilu. ładując aku. żelowe zwykłym prostownikiem do kwasówek możemy je przeładować, natomiast aku. kwasowy ładowany profilem żelowym będzie niedoładowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Koledzy !!

 

Od 13.01 w Lidl prostownik za 59,90

 

http://www.lidl.pl/c...index_15823.htm

 

Mam ten prostownik z poprzedniej Lidlowej promocji i przyznam szczerze, że bardzo jestem z niego zadowolony. Ładuje wszystkie akumulatory, kwasowe i żelowe, 6V i 12V.

Ma funkcje podtrzymywania naładowanego akumulatora. Na wszelki wypadek - wg mnie warto wozić w razie czego w samochodzie skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.