Skocz do zawartości

Kamping długoterminowy - jak znaleźć


Radosso

Rekomendowane odpowiedzi

A ja zauważyłem w ostatnim czasie szczególnie w mojej okolicy pod miastem wiele przyczep kempingowych/domków holenderskich/bud po kebabie,kiosków postawionych na działkach rolnych służących na weekendowe wypady. Może nie jest to dobry sposób na stały pobyt ze względu na brak mediów, ale na weekend świetna alternatywa.

Kupujesz kawałek ziemi rolnej pod miastem za kilkanaście tysięcy, kemping lub inną budę za kolejne kilka, montujesz fotowoltaike , wodę dowozisz, kawałek ogrodzenia i masz świetną alternatywę w sezonie do wypoczynku poza zatłoczonym miastem i mieszkaniem w bloku. Widziałem już wiele takich tworów o różnym standardzie. Niektóre zlokalizowane przy linii brzegowej rzek, niektóre z wykopanym stawem lub oczkiem wodnym, ogrodzone, z miejscem na grilla, altankami itp. Niektórzy uprawiają warzywa, inni grillują, jeszcze inni weekendy spędzają z rodziną na świeżym powietrzu. Jeszcze kilka lat temu mieszkałem w mieście, w bloku i takie rozwiązanie jest wręcz genialne - tanie w miarę, jesteś niezależny, robisz co chcesz i masz odskocznię i przestrzeń od codzienności w życia w mieście.

Jedyny minus to taki, że gdy jest to na uboczu może być ciekawym kąskiem dla złodziei 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 21.05.2024 o 10:35, Radosso napisał(a):

Chcę zamieszkać w kamperze [...] znaleźć miejsce w wodą i prądem w cenie

i wszystko prawie za darmoszkę.

Przy takich założeniach to kup działkę na RODOS i postaw altankę 35m2. Ocieplona, z fotowoltaiką, studnia abisynka - są tacy co mieszkają tak całorocznie.

Albo dołączyć do nich - Grupa larpowców stworzyła wioskę rednecków

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2024 o 12:21, marian36 napisał(a):

Wiem, że to nie okolice Wrocławia, ale kemping Orłowa w Brennej w Beskidach - przy 3 (i więcej) dobach, cena, to 25zł/osobę dorosłą za noc (dzieci do 15 lat za darmo). Do tego auto, przyczepa, prąd (1.3kW) - wszystko w tej cenie. Mieszkając sam masz miesiąc za 750zł.

Da się? Da się.

Chyba się jednak nie da, właśnie szukam czegoś w tamtych rejonach na weekendowy wypad, od 23 maja kemping Orłowa ma już nowy cennik, taki standardowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.