Skocz do zawartości

Kamping długoterminowy - jak znaleźć


Radosso

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jestem nowy w branży i próbuje się zorientować co i jak. 

Chcę zamieszkać w kamperze i na początek dla ułatwienia chcę wybierać jakieś kampinigi długoterminowe. W USA na przykład, ludzie żyją w przyczepach latami. Rozmawiałem w jednym z normalnych kampingów, ale dowiedziałem się, że cena za dobę to ok 100zł co jest nie do przyjęcia. 

Jak mogę działać, aby znaleźć miejsce w wodą i prądem w cenie, która będzie znacznie niższa od najmu mieszkania w dużym mieście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jaka kwota byłaby dla Ciebie satysfakcjonująca za całodobowy dostęp do ciepłej wody, kibelka w porcelanie, lodówki, kuchenki, mikrofalówki itd., itp.?
Zapomniałem jeszcze o śmieciach, sprzątaniu, ochronie...
Czy okres od 'późna jesień' do 'wczesna wiosna' też należałoby brać pod uwagę?

 

Edytowane przez piotrowin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś podał region jaki Cię interesuje to byłoby łatwiej, bo jest na pewno trochę kempingów które za jakąś zryczałtowaną opłatę udostępniają parcelę na cały sezon.  Nad jeziorami czasem też można trafić na oferty długoterminowego wynajmu działek. Trzeba szukać, bo jest to do zrobienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, piotrowin napisał(a):

Jaka kwota byłaby dla Ciebie satysfakcjonująca za całodobowy dostęp do ciepłej wody, kibelka w porcelanie, lodówki, kuchenki, mikrofalówki itd., itp.?
Zapomniałem jeszcze o śmieciach, sprzątaniu, ochronie...
Czy okres od 'późna jesień' do 'wczesna wiosna' też należałoby brać pod uwagę?

 

Pozwolę się wtrącić, bo też zacząłem o tym myśleć. Małe i ładne mieszkanie w dużym mieście w atrakcyjnym miejscu kosztuje z opłatami 3000 zł miesięcznie (z czego opłaty z ogrzewaniem z 700 zł. Dostajemy to, co opisałeś + przestrzeń do mieszkania.

Jeśli od pakietu odejmiemy przestrzeń do mieszkania i ogrzewanie, to w moim odczuciu jest to warte 1000 - 1500 zł (max max) miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Paweł Paweł napisał(a):

Pozwolę się wtrącić, bo też zacząłem o tym myśleć. Małe i ładne mieszkanie w dużym mieście w atrakcyjnym miejscu kosztuje z opłatami 3000 zł miesięcznie (z czego opłaty z ogrzewaniem z 700 zł. Dostajemy to, co opisałeś + przestrzeń do mieszkania.

Jeśli od pakietu odejmiemy przestrzeń do mieszkania i ogrzewanie, to w moim odczuciu jest to warte 1000 - 1500 zł (max max) miesięcznie.

Jeśli by to było coś w stylu miasteczka kamperowego na stałe zamieszkanie to tak. Ale tu bardziej cenę chyba powinieneś porównać do hotelu, minus "cośtam".

Ale pomarzyć można i chętnie bym płacił na kempingach 30zł za dobę. Trzeba tylko to uświadomić właścicielom kempingu, że utrzymanie prawie nic nie kosztuje. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Paweł Paweł napisał(a):

 

Jeśli od pakietu odejmiemy przestrzeń do mieszkania i ogrzewanie, to w moim odczuciu jest to warte 1000 - 1500 zł (max max) miesięcznie.

Co rozumiesz pod pojęciem przestrzeń do mieszkania; czy wliczasz parking busa? Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, reflexes napisał(a):

Gdybyś podał region jaki Cię interesuje to byłoby łatwiej, bo jest na pewno trochę kempingów które za jakąś zryczałtowaną opłatę udostępniają parcelę na cały sezon.  Nad jeziorami czasem też można trafić na oferty długoterminowego wynajmu działek. Trzeba szukać, bo jest to do zrobienia. 

Myślę tutaj o okolicach Wrocławia

6 godzin temu, Paweł Paweł napisał(a):

Pozwolę się wtrącić, bo też zacząłem o tym myśleć. Małe i ładne mieszkanie w dużym mieście w atrakcyjnym miejscu kosztuje z opłatami 3000 zł miesięcznie (z czego opłaty z ogrzewaniem z 700 zł. Dostajemy to, co opisałeś + przestrzeń do mieszkania.

Jeśli od pakietu odejmiemy przestrzeń do mieszkania i ogrzewanie, to w moim odczuciu jest to warte 1000 - 1500 zł (max max) miesięcznie.

Tak też taka kwota mi wychodzi jako rozsądna. Dzwoniłem wczoraj na kamping przy jeziorze Turawskim to wyszło by ok 3000/m liczone jednak po 100zł za dobę. To mija się z sensem natomiast zaznaczali, że są zorientowani na najem krótko terminowy i taką mają ofertę, a to czego ja oczekuje, można ustalić indywidualnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Radosso napisał(a):

W USA na przykład, ludzie żyją w przyczepach latami.

Ale nie kojarzy mi się to z ładnymi, zielonymi miejscami nad morzem, lub jeziorkiem, tylko kilka hektarów pustyni i miejsce porównywalne ze slamsami lub placem budowy. Ale być może mam złe skojarzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Radosso napisał(a):

Tak też taka kwota mi wychodzi jako rozsądna. Dzwoniłem wczoraj na kamping przy jeziorze Turawskim to wyszło by ok 3000/m liczone jednak po 100zł za dobę. To mija się z sensem natomiast zaznaczali, że są zorientowani na najem krótko terminowy i taką mają ofertę, a to czego ja oczekuje, można ustalić indywidualnie. 

A co oznacza ten najem dlugoterminowy? Czy jest to 2-3 lata, czy raczej myslisz o wynajeciu miejsca np do konca wrzesnia czyli de facto mowisz o szczycie sezonu? Planujesz byc w kamperze sam?

Poszukaj, moze cos sie znajdzie, ale na cuda bym nie liczyl. Jesli chcesz te 1500zl maksymalnie to wychodzi 50zl za dobe. O ile za samo postawienie kampera na dluzszy czas wlasciciel kempingu moze zejdzie z ceny "katalogowej", o tyle za prad juz niekoniecznie, a stawki w tym sezonie to chyba minimum 20zl za dobe, jesli nie wiecej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Paweł Paweł napisał(a):

Pozwolę się wtrącić, bo też zacząłem o tym myśleć. Małe i ładne mieszkanie w dużym mieście w atrakcyjnym miejscu kosztuje z opłatami 3000 zł miesięcznie (z czego opłaty z ogrzewaniem z 700 zł. Dostajemy to, co opisałeś + przestrzeń do mieszkania.

3000 zł za ładne mieszkanie we Wrocławiu, w atrakcyjnym mieście i to wraz z opłatami? Coś mi się wierzyć nie chce, no ale może we Wrocku jest tak tanio. Ale znajać życie do tych 3k dojdzie kaucja, dojdzie czynsz dla spółdzielni/administracji/wspólnoty, dojdzie opłata za prąd, dojdzie opłata za internet i pewnie miejsce parkingowe. Razem zamknie się w kwocie 4-4,5k pewnie :) No i inna kwestia, że wynajmy krótkoterminowe są co do zasady droższe :) 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Radosso napisał(a):

Myślę tutaj o okolicach Wrocławia

Tak też taka kwota mi wychodzi jako rozsądna. Dzwoniłem wczoraj na kamping przy jeziorze Turawskim to wyszło by ok 3000/m liczone jednak po 100zł za dobę. To mija się z sensem natomiast zaznaczali, że są zorientowani na najem krótko terminowy i taką mają ofertę, a to czego ja oczekuje, można ustalić indywidualnie. 

100 zł za dobę to jest niemal cena, jaką normalnie zapłaci rodzina na ładnym kempingu w sezonie nad morzem - np. kemping Orlinek 69. Poznałem na tym kempingu kobietę, która mieszka tam w przyczepie od maja do końca września i się umówiła na jakąś niższą cenę. Nie wiem, jaką, bo się wtedy nie interesowałem. 

Miałem też pomysł, żeby w kilka osób kupić jakąś małą działkę. Podłączyć prąd, wodę i każdy by korzystał. Nie mam jednak takiej ekipy. Widuję nad morzem czasem coś, co mi się wydaje być taką „spółdzielnią”. 

Edytowane przez Paweł Paweł (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Paweł Paweł napisał(a):

100 zł za dobę to jest niemal cena, jaką normalnie zapłaci rodzina na ładnym kempingu w sezonie nad morzem - np. kemping Orlinek 69. Poznałem na tym kempingu kobietę, która mieszka tam w przyczepie od maja do końca września i się umówiła na jakąś niższą cenę. Nie wiem, jaką, bo się wtedy nie interesowałem. 

Orlinek 69, rodzina 2+2 = 202pln według cennika. Trochę inne czasy mamy, za 100pln to obecnie rodzina może pójść na lody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, piorun napisał(a):

Orlinek 69, rodzina 2+2 = 202pln według cennika. Trochę inne czasy mamy, za 100pln to obecnie rodzina może pójść na lody.

Przyczepa 40 zł

Dzieci do lat 4 bezpłatnie

Osoba dorosła 2 x 32 zł

Prad 24 zł (chyba że fotowoltaika)

Samochód bezpłatnie, bo można zostawić poza kempingiem

= 104 zł lub 128 zł z prądem. Fajny kemping, na którym jest wszystko.

Ma bardzo dobre lody z rodziną można pójść za 50 zł. Po 2 duże gałki na osobę dla 3 osób. 

Edytowane przez Paweł Paweł (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czym innym jest najem krótkoterminowy, czym innym jest wynajęcie miejsca na kempingu długoterminowego :) Myślę, że jak ktoś na kemping przyjedzie na miesiąc to już śmiało ma pozycję do negocjowania ceny i sporą zniżkę za taki pobyt dostanie. Mieszkania na 1 miesiąc nikt nie chce wynajmować - ludzi interesuje dłuższy okres. Krótkoterminowo to przez Airbnb i wcale już tak tanio nie będzie.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.