Skocz do zawartości

Idzie nowe 8 - Burstner Premio 495 TK


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, marian36 napisał(a):

Dzięki, teraz to już pozostaje się tylko schlać ;)

Byle tylko kulturalnie i bez zniszczeń w przyczepie ;)

ale fakt odreagować jakoś trzeba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 275
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, marian36 napisał(a):

Jacek, ja już o tym nawet nie chcę myśleć. Inna sprawa, że producent też coś leciał w pręta, bo powinien znać procedurę zmiany DMC i wysłać to, co potrzeba.

Producent zna procedury ale w DE :) Więc wysłał Ci to co w DE pewnie by przeszło. No ale nie u nas :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2024 o 09:57, marian36 napisał(a):

Dzięki, a ile W z niej wyciskasz? Wg opinii ten akumulator da więcej niż 100A ze specyfikacji, dlatego celowałem w przetwornicę, która realnie będzie w stanie utrzymać te 1500W. Sprawdzałeś może?

Po pierwsze gratulacje :)

Ja na stałe używam z ekspresem 1250 W i wszystko śmiga jak ta lala.

Jak kupiłem akumulator i przetwornicę to podłączyłem do tego zestawu suszarkę 1900W ze stopniową regulacją grzania i nawiewu (3 stopnie z tego co pamiętam). Na minimalnym wentylatorze najpierw  zwiększałem moc grzania. Kiedy moc grzania była na max to zwiększałem wentylator. Dopiero na 3 wentylatora wywaliło przetwornicę. BMS akumulatora nie zareagował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, żeby nie było, że to przyczepa widmo, to już się dzielę. Przyczepa ponad standard wyposażona u producenta w:

- ATC

- Big Footy

- osłona dyszla

- pakiet prysznicowy (kurtyna, brodzik, armatura)

- pakiet Premio4 (nadmuch powietrza 12V, heki2 zamiast MPK, moskitiera na drzwiach na całej powierzchni, bojler TT2, oświetlenie ambientowe, drzwi jednoczęściowe ze śmietnikiem i oknem)

- okno w łazience 

- potrójne łóżko piętrowe zamiast podwójnego (z 3 oknami zamiast 2)

- zbiornik na wodę na kółkach

- elektrycznie podgrzewana podłoga

- ultraheat

- przygotowanie do klimatyzacji

- dodatkowe gniazda USB

 

Z tym wg homologacji i wg konfiguratora masa w stanie gotowości do jazdy, to 1160.

Dodatkowo podniosłem (po długich bojach) DMC do 1500, a diler mi montuje klimatyzację Dometic FreshJet FJX4 2200.

 

dsc02906.jpg

dsc02909.jpg

dsc02911.jpg

dsc02914.jpg

dsc02917.jpg

dsc02924.jpg

dsc02925.jpg

dsc02928.jpg

dsc02930.jpg

dsc02931.jpg

39651_5516005489780.jpg

8312_przyczepa-burstner-premio-495-tk_308250_4.webp

8312_przyczepa-burstner-premio-495-tk_308252_4.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna - klasyczna :yes:. Z takich pierwszych wrażeń wizualnych to wysoko na osi stoi, albo inaczej. Dużo miejsca między kołem, a nadkolem jest. Boiler TT2 w pakiecie :]. To bez pakietu jest sama zimna woda? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tomii napisał(a):

Boiler TT2 w pakiecie :]. To bez pakietu jest sama zimna woda? 

To się "markiieeting" nazywa. Dać coś w pakiecie co i tak byłoby w standardzie. 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny układ. Gratuluję :mellow:

11 minut temu, Tomii napisał(a):

Z takich pierwszych wrażeń wizualnych to

Ja zaś zastanawiam się co jest powodem, że nie dociągnęli aneksu kuchennego bliżej do krawędzi drzwi? Blat roboczy zyskałby na oko z 15 cm

No i umiejscowienie panelu do spłukiwania na półeczce jest jakoś tak. Zapewne łatwo im było z instalacją ;)

Jeśli klimatyzacje montują w miejscu okienka, nie zapomnij od nich tego okienka zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kawałek blatu zamierzam dorobić, bo w ogóle wg mnie blatu nigdy za dużo. Chociażby jakiś składany, ale coś będę dokładał.

Co do bojlera, to tak, taki dziś jest trend, żeby różnych rzeczy nie było w standardzie, które później i tak diler zamawia, ale w katalogu przyczepa jest nie tylko tańsza, ale i lżejsza. Mnóstwo firm tak robi. Oczywiście te wyższe modele te rzeczy mają w standardzie, ale nie wszystkie. W Premio Life, to nawet amortyzatorów nie ma, AKSa, zbiornik na wodę ma chyba 10, czy 15L pojemności itd. Tak jest w LMC, Burstnerze, Dethleffisie, Kanussie, Weinsbergu, Adrii,...

Klimatyzacja będzie w miejscu okna (tego przedostatniego z tyłu). Okno oczywiście zamierzam zabrać, w końcu moje.

 

Ps. Mieli 2 identyczne, różniły się tylko tapicerką. Ja wziąłem z ciemną tapicerką i jasnymi zasłonkami, druga była identycznie skonfigurowana, ale miała jasną tapicerkę i ciemne zasłonki. Może to lepiej wyglądało, ale na bank dużo mniej praktyczne, zwłaszcza przy dzieciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin T napisał(a):

Ja zaś zastanawiam się co jest powodem, że nie dociągnęli aneksu kuchennego bliżej do krawędzi drzwi?

Nie zauważyłem tego w pierwszej chwili, dziwi taka niegospodarność miejsca.
Najprawdopodobniej taki sam układ kuchni jest w innym modelu :], obcięli koszty i większość kupująca z katalogu się nie zorientuje. Aż się prosi to miejsce o kargo i kawałek blatu na czajnik czy ekspres do kawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marian36 napisał(a):

Ten kawałek blatu zamierzam dorobić, bo w ogóle wg mnie blatu nigdy za dużo. Chociażby jakiś składany, ale coś będę dokładał.

 LMC, Burstnerze, Dethleffisie,

To jedna grupa więc standardy podobne. 

2 godziny temu, marian36 napisał(a):

Kanussie, Weinsbergu, Adrii,...

Tu już jest inaczej. W żadnym Knausie i w żadnej Adrii nie musisz dopłacać za ciepłą wodę. W Adrii Aviva ogołocone są wersje na rynek polski, ale na DE już masz wszystko o czym piszesz :) czyli w standardzie jest AKS, amorki, zbiornik na wodę. W wyższych wersjach też wersje na PL są ogołocone. Bywa tak, że nawet Astella ma kołpaki zapiast alu felg. Ale to kwestia polskich dealerów, którzy tak a nie inaczej chcą mieć skonfigurowane pojazdy - ma być  tanio :) 

Swoją drogą to czemu zdecydowałeś się na taki układ, a nie szukałeś czegoś z osobnym prysznicem? 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jacek00 napisał(a):

To jedna grupa więc standardy podobne. 

Tu już jest inaczej. W żadnym Knausie i w żadnej Adrii nie musisz dopłacać za ciepłą wodę. W Adrii Aviva ogołocone są wersje na rynek polski, ale na DE już masz wszystko o czym piszesz :) czyli w standardzie jest AKS, amorki, zbiornik na wodę. W wyższych wersjach też wersje na PL są ogołocone. Bywa tak, że nawet Astella ma kołpaki zapiast alu felg. Ale to kwestia polskich dealerów, którzy tak a nie inaczej chcą mieć skonfigurowane pojazdy - ma być  tanio :) 

Swoją drogą to czemu zdecydowałeś się na taki układ, a nie szukałeś czegoś z osobnym prysznicem? 

Jacek, tak, pełna zgoda. Dilerzy tak chcą, ale pewnie dilerzy tak chcą, bo z kolei klienci tak chcą, a przynajmniej spora ich część. Uboższe społeczeństwo niż w Europie zachodniej, to i potrzeba cięcia kosztów. Niekoniecznie finalnych, ale tych w katalogu ;)

Z tym Knausem nie chodziło mi, że konkretnie nie ma TT2, tylko że też jest wykastrowany + dobierany jakiś 1, czy 2 pakiety, żeby był "sprzedawalny". Taka polityka.

Chciałem osobny prysznic, oczywiście, że tak, ale jednak cena zrobiła swoje. Mocno celowałem w Adrię Altea 552 PK, chociaż jest trochę surowa w środku, ale ma swój urok. Jednak finalna różnica w cenie była za duża i odpuściłem.

Blat będę dorabiał składany, bo od razu zrobię większy tak, żeby nieco nachodził na drzwi, ale żeby można go było złożyć jeśli zajdzie potrzeba. Cargo fajnie by było mieć pod spodem, ale wtedy już z mniejszym blatem, co jeszcze nie jest problemem, ale problemem jest obecna szafka, a konkretnie jej zagięcie rantu. Chyba, żeby zrobić cargo od razu płytsze i wtedy to zagięcie nie będzie dziwnie wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.