Skocz do zawartości

Wybór przetwornicy pracy ciągłej 1000W, pełen sinus, Azo, Volt, Green Cell?


Rekomendowane odpowiedzi

Którą przetwornicą z obciążeniem stałym 1000W wybrać do przyczepy?
Montuję mover z akumulatorem, głupio niemieć przetwornicy, najczęściej poruszamy się po kempingach z prądem, ale wiadomo dobrze być niezależnym.

VOLT SINUS PLUS 1500 12/230V (1000/1500W) PRZETWORNICA NAPIĘCIA DO KAMPERA - złoty

https://voltpolska.pl/przetwornice-napiecia-i-konwertery/sinus-plus-1500-12-230v-1000-1500w-przetwornica-napiecia-do-kampera.html
670zł

AZO Przetwornica napięcia 12 VDC / 230 VAC ECO MODE SINUS IPS-2000S 2000W - niebieski

https://www.polskieprzetwornice.pl/sklep/przetwornica-napiecia-12vdc-230vac-eco-mode-sinus-ips-2000s-2000w
1089zł

Green Cell PRO 12V na 230V 1000W/2000W Czysta sinusoida

https://greencell.global/pl/przetwornice/4138-przetwornica-napiecia-inwerter-green-cell-pro-12v-na-230v-1000w2000w-czysta-sinusoida.html
500zł
Na wszystkie firmy są złe opinie :(, najczęściej narzekają na obsługę posprzedażową AZO, może coś innego? 

sinus-plus-1500-12-230v-1000-1500w-przetwornica-napiecia-do-kampera.jpg

IPS-2000-12S.jpg

przetwornica-napiecia-inwerter-green-cell-pro-12v-na-230v-1000w2000w-czysta-sinusoida.jpg

Edytowane przez dsxc (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!!! z przetwornic to.

Odp 1 Nie !! tragedia mam taką samą nie jest w stanie pociągnąć 800 W.

Odp 2. nie znam.

Odp 3.nie znam.

Kup lepiej pewniejszą bardziej stabilną...

Tą bym polecał. Przykładowo.

https://allegro.pl/oferta/przetwornica-phoenix-12-1200-ve-victron-energy-15500

Osobiście mam Victrona sprawuje się idealnie, cena troszkę duża ale, coś za coś.

Może inni użytkownicy mają i użytkują inne typy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat od kilku lat użytkuję przetwornicę Volta, model o mocy ciągłej 1,5kW a chwilowej 3kW. Generalnie nie mam zastrzeżeń, przy obciążeniu 2000 wat (suszarka lub prostownica do włosów) nie robi żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stu, widzisz masz szczęście, posiadam 2 przetwornice VOLT, Sinus 1500 plus,oraz 600, obie do bani, mało tego 600tka.. przy obciążeniu 150 Wat klęka.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AZO używałem do zasilania lodówki , działa bez problemów . Obecnie używam Vevor ale  mocnego 2500/5000, zero problemów , grzeje się minimalnie, wentylator włącza się bardzo rzadko przy długim granicznym obciążeniu .Cena tego Vevera też przystępna , niecałe 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czarek236 napisał(a):

posiadam 2 przetwornice VOLT, Sinus 1500 plus,oraz 600,

A jakimi przewodami są podłączone do akumulatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam przewody 35mm i przy testach maksymalnego obciążenia, nawet one potrafią się rozgrzać. Może w tym jest problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód nie musi się grzać, ale spadek napięcia może być na tyle problematyczny że wyłącza przetwornicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

U mnie też volt i potworny szajs. Model sinus 500/1000, przy 300W obciążenia się rozłącza i piszczy.

przewody ok? Złącza?

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.