Skocz do zawartości

Panie Areczku, campingi w PL są dla zarządu.


Łza Włóczynutka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie no, bądźmy fair, cena podłączenia 16A na camp66 to już apogeum, aczkolwiek trochę się im nie dziwię, ludzie równo grzali tam prądem. Zawsze jest opcja 6A za 30pln...
W DE czy AT średnia cena za kwh na kempingach to 0.8EUR, jak odpalisz grzanie na 2kwh to i tak taniej wyjdzie ryczałt na camp66.
Ja tam omijam kempingi z takimi cenami ryczałtowymi albo po prostu nie podłączam tam się do prądu. W PL liczniki prądu i rozliczanie za faktyczne zużycie to niestety rzadkość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piorun napisał(a):

Nie no, bądźmy fair, cena podłączenia 16A na camp66 to już apogeum, aczkolwiek trochę się im nie dziwię, ludzie równo grzali tam prądem. Zawsze jest opcja 6A za 30pln...
W DE czy AT średnia cena za kwh na kempingach to 0.8EUR, jak odpalisz grzanie na 2kwh to i tak taniej wyjdzie ryczałt na camp66.
Ja tam omijam kempingi z takimi cenami ryczałtowymi albo po prostu nie podłączam tam się do prądu. W PL liczniki prądu i rozliczanie za faktyczne zużycie to niestety rzadkość...

Generalnie to prąd powinien być z licznika. Teraz byłem w Spindlu i za prąd policzyli 225 koron za dobę, czyli jakieś 40 zł. Temperatury były takie, że bez ogrzewania dało by radę ale skoro i tak placilem chora stawkę za prąd to Ultraheat chodził na 2000 wat. Zimą byłem w Austrii i za prąd za tydzień z licznika, gdzie piekarnik 2000 Wat chodził dwa razy dziennie, zapłaciłem ok. 20 euro. 

Słusznie napisał autor wątku, że kempingi w Polsce (w Czechach zresztą też) są dla bogatych. Biednym pozostała AT i IT.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryczałt na Camp66 to grube przegięcie. Na najtańszym prądzie, nawet ekspres do kawy wywala. Jak poszedłem do recepcji i powiedziałem ci o tym myślę, to przyszli i mnie przyłączyli w ramach dobrej współpracy. Nie chciałem się ogrzewać tylko napić kawy rano😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacek00 napisał(a):

Zobaczcie to. Opłata za przedsionek uzależniona od liczby osób :D

image.thumb.png.70338a13bc7668b7b1ed2dd15e647551.png

Prąd od liczby osób to też ciekawe, żeby nie powiedzieć unikalne rozwiązanie ;) 

Ktoś kiedyś powiedział "Polska to dziki kraj" i było wielkie oburzenie :D

Skąd oni się biorą...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kempingi w PL to nic już mnie nie zaskoczy odkąd widziałem w cenniku opłatę za rozłożenie maty przed namiotem/przyczepą. Opłata była niezależna od rozstawienia markizy czy przedsionka, te liczone były osobno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, piorun napisał(a):

opłatę za rozłożenie maty przed namiotem/przyczepą.

Czasem, gdy widzę jakie niektórzy po swoich perskich dywanach zostawiają klepisko, nie dziwię się, że trzeba ekstra płacić. Choć z drugiej strony ta opłata nic nie zmienia na lepsze dla trawy. Tutaj dałby radę zakaz. Wiadomo, nie wszędzie jest idealny, niczym na polu golfowym, trawnik, ale coraz częściej widuje się, że lud zbyt dużo mieszkania chce przenieść na łono natury ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Bercik77 napisał(a):

Prąd od liczby osób to też ciekawe, żeby nie powiedzieć unikalne rozwiązanie ;) 

Ktoś kiedyś powiedział "Polska to dziki kraj" i było wielkie oburzenie :D

Skąd oni się biorą...?

Dokładnie. Za rodzinę 2+2 z prądem i przedsionkiem przyjdzie Ci zapłacić tylko 235 zł :hehe:

44 minuty temu, TomekKnaus napisał(a):

Wodnik Pobierowo

https://www.wodnikpobierowo.pl/cennik/

Za Weekend należy wnieść opłatę za 3 doby :-)

 

TOM

Wodnik.jpg

No 3 dni, ale 2 doby liczone od 12 do 12. To jak oni to liczą? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, piorun napisał(a):

Jeżeli chodzi o kempingi w PL to nic już mnie nie zaskoczy odkąd widziałem w cenniku opłatę za rozłożenie maty przed namiotem/przyczepą. Opłata była niezależna od rozstawienia markizy czy przedsionka, te liczone były osobno...

O ile to nie jest kemping z parcelami, to sie absolutnie nie dziwie. Bo akurat na parceli kazdy powinien moc robic to co mu sie podoba. Tak jak i z pradem, tak i w tym przypadku, sami sobie jestesmy winni. Jak sie widzi niektore przypadki, gdzie na kempingach bez podzialu na parcele, niektorzy robia sobie ogrodzenia i wystawiaja maty wielkosci 3 razy wiekszej niz powierzchnia przyczepy (taki plazowy parawaning w nowej postaci). Albo jak jest podlaczenie bez licznikow, to korzystaja ile sie da, byle korkow nie wywalilo, to naprawde zaczynam rozumiec wlascicieli kempingow.

Poza tym jesli wlodarze Camp66 byliby tak łasi na kase to by podniesli inne ceny, a tak jak patrze to za parcele 120m2 w sezonie wysokim - 50zl. Dawno nie widzialem tak niskiej ceny za dosc spora parcele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, bo nie prowadzę DG, ale podobno ceny prądu dla działalności są bardzo wysokie i pewnie stąd takie ceny. 

Swoją drogą dziwię się po co ludziom tyle prądu? Mi od zawsze wystarcza 100W solar i 100 Ah akumulator do oświetlenia, ładowania telefonów i paru innych dupereli. Cała reszta jest albo na gaz albo unplugged i w nosie mam cenę za prąd na kempingach.

Godzinę temu, TomekKnaus napisał(a):

Wodnik Pobierowo

https://www.wodnikpobierowo.pl/cennik/

Za Weekend należy wnieść opłatę za 3 doby :-)

 

TOM

Wodnik.jpg

No ale 15 zł za psa to już przegięcie ostre. Ogólnie opłata za stwora mnie denerwuje, bo niby jakie to koszty? 2 miski wody które wypije w ciągu dnia? Ja takich miejsc unikam. Za taką cenę to powinni za nim chodzić i po nim sprzątać :lol: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.