Skocz do zawartości

Grecja 2024


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich wiosennie ; jakoś jeszcze nikt ruszył z tematem wyjazdów w tym kierunku w 2024r i żeby nie podklejać tematu do poprzednich lat to postanowiłem założyć nówkę na 2024r.

Ubiegły rok - spędziliśmy w sumie 22dni na 2 kempingach nad Adriatykiem z wypadem do BiH : Medjugorie , Mostar , Wodospady Kravice a w tym sezonie mamy w planach ponownie odwiedzić GR . Plan jest taki żeby ruszyć już jakoś na początku czerwca i wrócić po miesiącu ; jako ,że pesel już wskazuje na poważną młodzież przed 70-tką a ruszamy z północnej Polski postanowiłem jazdę podzielić na jakieś niezbyt męczące odcinki z noclegami na niekoniecznie wypasionych ale spokojnych kempingach .Trasa tradycyjna na Żywiec , Słowacja przez Bratysławę , obwodnica Budapesztu , Serbia na Belgrad , Nisz ; Macedonia i na Saloniki . Może macie jakieś sprawdzone niedrogie kempingi po tej trasie na 1 max 2 nocki . Przypadkiem znalazłem przed Słowacką granicą( białe plamy z campingami ) w Węgierskiej Górce pole namiotowe KOSOR na ul. Plażowej i to by była dobra baza na nockę po przejechaniu naszej zawsze zapchanej PL , w Serbii koło Nowego Sadu coffeecamp-kovilj , między Belgradem a Nisz Camp PLUM ; jak coś macie jeszcze sprawdzonego to podrzućcie . Drugie pytanie dotyczy zwiedzania Meteorów , jaki kemping nad morzem byście polecili na dobrą bazę do wypadu solówką na Meteory ; po zwiedzaniu wracamy przez Saloniki na naszą kochaną Sithonię ( cisza i spokój )

Pozdrowionka :) :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Kosor w węgierskiej górce to jest fajne pole namiotowe, raczej kempingiem bym tego nie nazwał, ogrodzony kawałek łączki. Ale jest cicho i spokojnie, s pobliżu rzeka i fajna, kilkunasto-kilometrowa trasa rowerowa wzdłuż tej rzeki.

Do kempingu sugerował bym dojazd nie plażowa (wąsko I ciasno), a skręcić wcześniej, koło restauracji-minibrowaru 'Pinta'. 

Zresztą w tym lokalu mają dobre własnej produkcji piwa i smaczne jedzenie - więc  można się tam przejść z buta jeśli będziecie mieli ochotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Łza Włóczynutka napisał(a):

Do kempingu sugerował bym dojazd nie plażowa (wąsko I ciasno), a skręcić wcześniej, koło restauracji-minibrowaru 'Pinta'. 

Dzięki za cenną uwagę :dzieki: :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my w tamtym roku w Serbii wylądowaliśmy na camp Dunav, również na jedną nockę. Dojazd dość łatwy, jedyna uciążliwość to mega komary w nocy. Położony jest na wysokim brzegu Dunaju, i jak widzieliśmy jest dość często wybierany na postój na jedną noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mikawajos napisał(a):

Dojazd dość łatwy, jedyna uciążliwość to mega komary w nocy.

Dlatego właśnie nigdy tam nie staliśmy , wolałem wieczorem przejechać Belgrad i stanąć na Stacji paliw za Belgradem ( był monitoring i spokój w nocy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, janm napisał(a):

Witam wszystkich wiosennie ; jakoś jeszcze nikt ruszył z tematem wyjazdów w tym kierunku w 2024r i żeby nie podklejać tematu do poprzednich lat to postanowiłem założyć nówkę na 2024r.

Ubiegły rok - spędziliśmy w sumie 22dni na 2 kempingach nad Adriatykiem z wypadem do BiH : Medjugorie , Mostar , Wodospady Kravice a w tym sezonie mamy w planach ponownie odwiedzić GR . Plan jest taki żeby ruszyć już jakoś na początku czerwca i wrócić po miesiącu ; jako ,że pesel już wskazuje na poważną młodzież przed 70-tką a ruszamy z północnej Polski postanowiłem jazdę podzielić na jakieś niezbyt męczące odcinki z noclegami na niekoniecznie wypasionych ale spokojnych kempingach .Trasa tradycyjna na Żywiec , Słowacja przez Bratysławę , obwodnica Budapesztu , Serbia na Belgrad , Nisz ; Macedonia i na Saloniki . Może macie jakieś sprawdzone niedrogie kempingi po tej trasie na 1 max 2 nocki . Przypadkiem znalazłem przed Słowacką granicą( białe plamy z campingami ) w Węgierskiej Górce pole namiotowe KOSOR na ul. Plażowej i to by była dobra baza na nockę po przejechaniu naszej zawsze zapchanej PL , w Serbii koło Nowego Sadu coffeecamp-kovilj , między Belgradem a Nisz Camp PLUM ; jak coś macie jeszcze sprawdzonego to podrzućcie . Drugie pytanie dotyczy zwiedzania Meteorów , jaki kemping nad morzem byście polecili na dobrą bazę do wypadu solówką na Meteory ; po zwiedzaniu wracamy przez Saloniki na naszą kochaną Sithonię ( cisza i spokój )

Pozdrowionka :) :hej:

Witam! Chętnie podepnę się pod temat. Do Grecji ruszamy po raz piąty na miesięczną wyprawę. Na Meteory startowaliśmy solówką z kempingu Stomio kolo Larisy-chyba najtańszy kemping w Grecji. To z reguły nasza pierwsza baza w Grecji, potem ruszamy dalej na południe na Peloponez.

Pozdrawiam wszystkich Grekomanów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dariusz55 napisał(a):

Do Grecji ruszamy po raz piąty na miesięczną wyprawę. Na Meteory startowaliśmy solówką z kempingu Stomio

My też 5-ty raz i właśnie Stomio brałem pod uwagę jako bazę na Meteory ; byliście może w knajpie którą prowadzi nasza rodaczka ?

Pozdrowionka :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, janm napisał(a):

My też 5-ty raz i właśnie Stomio brałem pod uwagę jako bazę na Meteory ; byliście może w knajpie którą prowadzi nasza rodaczka ?

Pozdrowionka :hej:

Oczywiście.Tam cała obsługa rozumie i mówi po polsku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dariusz55 napisał(a):

Pod Meteorami jest też  kemping

Wiem ale wolimy pojechać solówką a nad morzem przybazować z 3 dni a jak będzie piknie to może troszkę dłużej i się cofniemy  na Sithonię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, janm napisał(a):

Wiem ale wolimy pojechać solówką a nad morzem przybazować z 3 dni a jak będzie piknie to może troszkę dłużej i się cofniemy  na Sithonię .

Po Meteorach i po przybazowaniu polecam Nafplio z kempingiem w Drepanno.Tam masz super bazę  na wycieczki do 30 km-Epidauros,Mykeny itp. Nie wspomnę o samym Nafplio.

 

Edytowane przez Dariusz55 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.