Skocz do zawartości

Duża dwuosiowa


Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

15 minut temu, Piotrekm13 napisał(a):

Na początek...

Czy potrzebna ci taka duża?

Czy masz czym ciągnąć?

Czy masz uprawnienia?

Ja bym dodał jeszcze pytanie czy ma Kolega świadomość istnienia "e-tolu" i "dobrodziejstw" związanych z jazdą zestawem > 3,5t ?

O doświadczenie w prowadzeniu tak długiego zestawu pojazdów nie pytam już...

pzdr

Wł.

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby rozwinąć temat🙂 wiele osób polecało mi dwie osie ze względu na komfort prowadzenia i tu się zgodzę zakładając że różnica jest taka sama jak w porównaniu zwykłych przyczep jedno/dwuosiowych. Jeśli dwie osie to już gabaryt....  Wielkość przyczepy związana jest też z czasem jaki będziemy spędzać na działce i ilością gości a raczej kuzynostwa które będzie chciało zostać na noc z naszymi dzieciaczkami 🙂 po wędkowaniu i ogniskach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dużą dwuosiówką szczególnie uważaj na różnej maści okazje, bo sporo przyczep jest stosunkowo niedrogich względem mniejszych jednoosiowych, ale też nie bez powodu.  I to nie tylko kwestia mniejszej popularnosci, bo trzeba mieć i uprawnienia, i czym pociągnąć, ale często to przyczepy nie wytrzymują, np. są przełamane w konstrukcji, może nie tyle na ramie, ale na konstrukcji zabudowy, albo na łączeniu ścian z podłogą [oberwane ściany], zdarzają się pęknięcia na blasze od narożnika otworu [drzwi, okna] w kierunku najbliższej listwy/krawędzi - nie bagatelizuj tego, to zwykle nie kosmetyka, jak twierddzi wielu sprzedajacych, a objaw "poddania się" konstrukcji, uważaj na ślady "przeciągnięcia" przyczepy na podporach na co długie dwuosiówki sa wrażliwe [w/w pęknięcia, poźniejsze ślady jakiegokolwiek podciekania przy narożnikach, czy to na dole czy na górze].  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, czyś napisał(a):

Z dużą dwuosiówką szczególnie uważaj na różnej maści okazje, bo sporo przyczep jest stosunkowo niedrogich względem mniejszych jednoosiowych, ale też nie bez powodu.  I to nie tylko kwestia mniejszej popularnosci, bo trzeba mieć i uprawnienia, i czym pociągnąć, ale często to przyczepy nie wytrzymują, np. są przełamane w konstrukcji, może nie tyle na ramie, ale na konstrukcji zabudowy, albo na łączeniu ścian z podłogą [oberwane ściany], zdarzają się pęknięcia na blasze od narożnika otworu [drzwi, okna] w kierunku najbliższej listwy/krawędzi - nie bagatelizuj tego, to zwykle nie kosmetyka, jak twierddzi wielu sprzedajacych, a objaw "poddania się" konstrukcji, uważaj na ślady "przeciągnięcia" przyczepy na podporach na co długie dwuosiówki sa wrażliwe [w/w pęknięcia, poźniejsze ślady jakiegokolwiek podciekania przy narożnikach, czy to na dole czy na górze].  

Bardzo dziękuję czyś za odpowiedź i podzielenie się wiedzą💪 🍻 cenne wskazówki. A możesz proszę zerknąć na te cepki z linków, czy widzisz tam coś na "pierwszy rzut oka"??? Mam w Niemczech szwagra i chce go wysłać na oględziny ale wstępnie chciałem zrobić selekcję gdzie Go wysłać. Bo wiesz nie mogę nadwyrężać życzliwości i cierpliwości 🙂😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2024 o 22:03, bartek1408 napisał(a):

A możesz proszę zerknąć na te cepki z linków, czy widzisz tam coś na "pierwszy rzut oka"???

Z tych trzech jedynie zainteresowałbym się wilkiem, dwie pierwsze to straszne zjechańce. Ale w wilku z tego co na szybko widać to na 7 fotce coś dziwnego na suficie. Poproś o więcej fotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, jacekzoo napisał(a):

Z tych trzech jedynie zainteresowałbym się wilkiem, dwie pierwsze to straszne zjechańce. Ale w wilku z tego co na szybko widać to na 7 fotce coś dziwnego na suficie. Poproś o więcej fotek

Ja też pozostawiłbym z tej listy Wilka, niemniej wpis "Zul. Gesamtgewicht 1500 KG." to chyba jakiś żart lub błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacekzoo napisał(a):

Z tych trzech jedynie zainteresowałbym się wilkiem, dwie pierwsze to straszne zjechańce. Ale w wilku z tego co na szybko widać to na 7 fotce coś dziwnego na suficie. Poproś o więcej fotek

Marcin, Jacek skąd wiecie, że te 2 pierwsze zjechańce? 🤔🤔🤔podzielcie się wiedzą, na co patrzeć bo ja patrzę ale nie widzę, albo nie wiem na co zwrócić uwagę 

Edytowane przez bartek1408 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bartek1408 napisał(a):

Marcin, Jacek skąd wiecie, że te 2 pierwsze zjechańce? 🤔🤔🤔podzielcie się wiedzą, na co patrzeć bo ja patrzę ale nie widzę, albo nie wiem na co zwrócić uwagę 

A widzisz Bartek, że ta druga jest malowana i to dość niechlujnie ?

pzdr

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, bartek1408 napisał(a):

Co do Westfalii to tak widzę + przód wokół "okna" bo tak raczej też jakaś inwencja twórcza a Eriba??? 

ja piszę o malowaniu tej poniżej:

https://www.kleinanzeigen.de/s-anzeige/westfalia-columbus-620-d-doppelachser-mit-mover-markise/2699176930-220-2063?utm_source=sharesheet&utm_medium=social&utm_campaign=socialbuttons&utm_content=app_android

pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bartek1408 napisał(a):

Marcin, Jacek skąd wiecie, że te 2 pierwsze zjechańce? 🤔🤔🤔podzielcie się wiedzą, na co patrzeć bo ja patrzę ale nie widzę, albo nie wiem na co zwrócić uwagę 

Wstawione drzwiczki z innym wypełnieniem. Obstawiam łatanie jakiejś dziury dlatego nie wsadzili wyciętego wypełnienia. Pourywane logo, zmyta farba pewnie ostrą chemią, zarośnięta mchem jakby stała w lesie ostatnie 15 lat. Widać, że bardzo zaniedbana

IMG_6480.jpeg

IMG_6481.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, BuryKocur napisał(a):

 

Jacekzoo, BuryKocur bardzo dziękuję za podpowiedzi, widzę że nie będzie łatwo kupić porządną przyczepę. A może znacie kogoś kto chce sprzedać coś godnego uwagi na 2 osiach???

Edytowane przez bartek1408 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.