Skocz do zawartości

Weinsberg CaraOne 390QD


maciekx87

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!

od lat marzy nam sie kamperowanie. Mielismy dwa razy z wypozyczalni duzą polintegre i t6 california.

Kamper fajna sprawa ale dla nas chyba jednak przyczepa wydaje sie byc lepszym rozwiazaniem, nie bede pisal dlaczego bo nie chce rozpetac burzy.

 Pomysl jest taki aby najpierw wypozyczyc przyczepe z tytulu watku i jesli sie spodoba to kupic swoją nową. Wiem ze to model budzetowy najmniejszy w gamie ale moze to dobry pomysl aby zaczac w ten sposob ze swoim sprzetem? Patrzylismy na przyczepy dwa razy drozsze ( tylko i wylacznie nowe) ale nie wiem czy to dobry pomysl wydawac az tyle, gdy moze sie okazac ze jednak trzeba bedzie sprzedac bo sie okaze ze to nie dla nas. 
Dodam ze jestesmy we dwoje i dwa male psy. Wizualnie i ukladem nam sie podoba. Holownik mamy fajny bo x5 o dmc 2950 i na haku 2700 ale niestety mam prawko tylko b, musze zrobic b96 i bedzie mozna przyczepe o dmc 1300 ciagnac. 
myslicie ze to dobry pomysl aby nie zaczynac z grubej rury tylko wlasnie z nizszego poziomu zeby zweryfikowac swoje potrzeby? 
pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę

Myślę że to dobry pomysł abyś najpierw wypożyczył przyczepę i nia pojechał. Na twoim miejscu jednak wypozyczył bym za pierwszym razem ta mniejszą a później dla porównania np jakąś chociaż o metr dłuższą. My też jeździmy w dwie osoby plus dwa psy i nie wyobrażam sobie mniejszej przyczepy niż mamy ( WILK 490). Ale to już jest sprawa indywidualna.

Co do uprawnień holownik masz zacny więc według mnie nawet dodatek B96 będzie Ciebie ograniczał więc rozważ czy nie zrobić kurs na B+E. Uwierz  wyjdzie niewiele drożej ale uprawnienia masz o wiele lepsze. Przeczytaj świeży wątek właśnie o uprawnieniach b96.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maciekx87 napisał(a):

Pomysl jest taki aby najpierw wypozyczyc przyczepe z tytulu watku i jesli sie spodoba to kupic swoją nową.

Bardzo dobrze, że chcecie najpierw wypożyczyć. Zwróć jeszcze uwagę na 420qd. Układ bardzo podobny (wc z szafą miejscami zamienione), ale na + duży blat kuchenny. Przyszłościowo i tak prawko warto rozszerzyć, aby można było nowa przyczepę skonfigurować z większym DMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.