Skocz do zawartości

Jak zablokować dźwignie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Ta kłódka powinna pasować, w ten otwór u dołu zaczepu (pod sworzniem-osią dżwigni). Kłódka wtedy zblokuje dźwignię i rygiel w zaczepie. Przyjrzyj się, czy to, że tam jest "półksiężyc" a nie okrągły otwór, to nie jest tylko kwestia "nadlewki" ocynku przy krawędzi otworu, którą wystarczy odłamać. 

Jak tak, weź 2 klamoty:

Al-ko 247589 - kłódka

Al-ko 1 224 081 lub tańszą wersję w wydaniu unitrailer-a: Uniwersalne zabezpieczenie blokada zaczepu przyczepy UNITRAILER

Jedno z drugim się nie kłóci, masz podwójne zabezpieczenie na postoju, a kłódkę podczas jazdy (na wszelki możliwy słuczaj przed odpieciem się zaczepu, i przed zdjęciem cepy z haka podczas chwili postoju itp). 

Jak masz smarta, to obie rzeczy kupisz z Unitrailera przez alle.... z wysyłką smartem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, czyś napisał(a):

Ta kłódka powinna pasować, w ten otwór u dołu zaczepu (pod sworzniem-osią dżwigni). Kłódka wtedy zblokuje dźwignię i rygiel w zaczepie. Przyjrzyj się, czy to, że tam jest "półksiężyc" a nie okrągły otwór, to nie jest tylko kwestia "nadlewki" ocynku przy krawędzi otworu, którą wystarczy odłamać. 

Jak tak, weź 2 klamoty:

Al-ko 247589 - kłódka

Al-ko 1 224 081 lub tańszą wersję w wydaniu unitrailer-a: Uniwersalne zabezpieczenie blokada zaczepu przyczepy UNITRAILER

Jedno z drugim się nie kłóci, masz podwójne zabezpieczenie na postoju, a kłódkę podczas jazdy (na wszelki możliwy słuczaj przed odpieciem się zaczepu, i przed zdjęciem cepy z haka podczas chwili postoju itp). 

Jak masz smarta, to obie rzeczy kupisz z Unitrailera przez alle.... z wysyłką smartem.

 

Bardzo ci dziękuję 👍 Dzisiaj załatwię temat i kupię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dzialus widzę że jesteś nowy prosisz i piszesz o pomoc gdzie popadnie. To na forum to na FB

 

Pytania które zadajesz w wątkach nie jedno krotnie były poruszane na forum, warto poczytać obecne tematy a potem pytać.

A widać że jak tylko przyjdzie Ci na myśl jakiś nowy patent czy zagwozdka to piszesz od razu posta. Tak to niestety nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ventyl napisał(a):

@dzialus widzę że jesteś nowy prosisz i piszesz o pomoc gdzie popadnie. To na forum to na FB

 

Pytania które zadajesz w wątkach nie jedno krotnie były poruszane na forum, warto poczytać obecne tematy a potem pytać.

A widać że jak tylko przyjdzie Ci na myśl jakiś nowy patent czy zagwozdka to piszesz od razu posta. Tak to niestety nie działa.

Tak owszem zgadza się pytam wszędzie . 

A to dlatego by rozeznać konkretnie różne zagadnienia związane z tym co dla mnie nowe "karawaning". 

W używanej przyczepie jest mnóstwo roboty a słoneczko już zaczyna się wychylać zza chmur. Dlatego muszę  się śpieszyć by w ciepłe słoneczne dni nie grzebać przy przyczepie  tylko się relaksować.

Sam pewnie wiesz ile zajmuje szukanie danej informacji na jakiś temat czy to na forum czy to na Fejsie i google . W międzyczasie pisanie i dzwonienie do różnych sklepów w sprawie asortymentu.

I przeważnie jest tak że i tak trzeba zadać  gdzieś w necie pytanie bo z wyszukanych info nie ma odpowiedzi na to co szukasz.

Doświadczenie mnie nauczyło i to nie tylko chodzi o nowy dla mnie temat jakim jest przyczepa ,że prościej i szybciej jest po prostu zadać pytanie na forum lub na Fejsie. Tym bardziej że co chwila na rynku pojawiają się nowe technologie, rzeczy, rozwiązania którymi ktoś może się podzielić. Jak również swoim doświadczeniem.Stare tematy zostawmy historii

Zresztą ja nikogo nie zmuszam żeby poświęcił swój czas i mi doradzał. Ja tylko grzecznie pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dzialus napisał(a):

Tak owszem zgadza się pytam wszędzie . 

A to dlatego by rozeznać konkretnie różne zagadnienia związane z tym co dla mnie nowe "karawaning". 

Doświadczenie mnie nauczyło i to nie tylko chodzi o nowy dla mnie temat jakim jest przyczepa ,że prościej i szybciej jest po prostu zadać pytanie na forum lub na Fejsie. Tym bardziej że co chwila na rynku pojawiają się nowe technologie, rzeczy, rozwiązania którymi ktoś może się podzielić. Jak również swoim doświadczeniem.Stare tematy zostawmy historii

Zresztą ja nikogo nie zmuszam żeby poświęcił swój czas i mi doradzał. Ja tylko grzecznie pytam

Widzisz, to jest tak: poczytasz raz czy drugi parę tematów ogólnych, nawet starszych, i będzie Ci łatwiej. Albo nie biegać cepa-komp (fon), albo nawet zadać pytanie tak, żeby z metra było wiadomo o co chodzi. A tak, to trochę takie nerwowe "przebodźcowanie", i tu, i tu. Technika w tej materii aż tak sie nie zmienia z dnia na dzień. A Ty nie masz nawet podstawowej orientacji, żeby zrobić jakiś racjonalny "odsiew" tego co wiesz, co z łatwością ustalisz, czego byś się chciał dowiedzieć. Efekt taki, że bombardujesz na wszystkie strony owszem, grzecznymi pytaniami, ale na zasadzie co się będę wysilal, wrzucę pytanie. To o to chodzi. Kilka godzin lektury, i masz większość odpowiedzi, na dzisiaj i na przyszłość, i do tego jeśli pytasz, pytasz mądrze. Elektryka. Butle. Zaczep. Gdy każdy w ten sposób wystartuje, w końcu ktoś nie doczeka sie odpowiedzi (trudno czterdziesty siódmy raz klepać to samo co już było, to nie tak że Stare tematy zostawmy historii). Po prostu to nie tak działa, że hejka, zarzućcie mi mi patent na to czy na to. Większość tutaj od razu widzi, że pytający nie tylko jest "zielony" (i to nie żadna ujma, każdy był), ale i próbuje trochę "na leniuszka", co tam będzie czytał czy szukał, albo inaczej sie wysilał, bach, pytanie ( prościej i szybciej jest po prostu zadać pytanie na forum lub na Fejsie). I z forum robi się luźny czat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dzialus napisał(a):

Tak owszem zgadza się pytam wszędzie . 

A to dlatego by rozeznać konkretnie różne zagadnienia związane z tym co dla mnie nowe "karawaning". 

W używanej przyczepie jest mnóstwo roboty a słoneczko już zaczyna się wychylać zza chmur. Dlatego muszę  się śpieszyć by w ciepłe słoneczne dni nie grzebać przy przyczepie  tylko się relaksować.

Sam pewnie wiesz ile zajmuje szukanie danej informacji na jakiś temat czy to na forum czy to na Fejsie i google . W międzyczasie pisanie i dzwonienie do różnych sklepów w sprawie asortymentu.

I przeważnie jest tak że i tak trzeba zadać  gdzieś w necie pytanie bo z wyszukanych info nie ma odpowiedzi na to co szukasz.

Doświadczenie mnie nauczyło i to nie tylko chodzi o nowy dla mnie temat jakim jest przyczepa ,że prościej i szybciej jest po prostu zadać pytanie na forum lub na Fejsie. Tym bardziej że co chwila na rynku pojawiają się nowe technologie, rzeczy, rozwiązania którymi ktoś może się podzielić. Jak również swoim doświadczeniem.Stare tematy zostawmy historii

Zresztą ja nikogo nie zmuszam żeby poświęcił swój czas i mi doradzał. Ja tylko grzecznie pytam

Zobacz dział FAQ. Na początek tam jest mnóstwo informacji. Nawet jak nie znajdziesz konkretnej odpowiedzi, to będziesz miał ogólne obeznanie i będzie łatwiej. Warto poczytać nawet w ramach luźnej lektury.

Na zadane ogólne pytanie i tak nigdzie nie dostaniesz jednoznacznej odpowiedzi. A nawet jak by ci się wydawało, że dostałeś to i tak po jakimś czasie dojdziesz do wniosku, że w Twoim przypadku lepiej by było inaczej. Bo masz inna przyczepę, inny holownik, użytkujesz trochę inaczej, masz inny budżet itp. 

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.