Skocz do zawartości

Kto przewiezie markizę? Jaki kurier?


Ciapek99

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!
Mam problem.
Kupiłem przyczepę w centrum kempingowym i mam do odbioru markizę której niestety nie mogłem zabrać z przyczepą.
Podobno kurier nie chce jej zabrać. 380 cm.
Czym Wam przywozili markizy jak zamawialiście? Firmy kurierskie czy to jakaś inna bajka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym? Autem samym czy z przyczepą? Z przyczepą to wyprawa.
Nie wiem czy z auta może wystawać 2 metry przedmiot.
180 km mam.

A czym wysyłają sklepy markizy? Patrzyłem na furgonetka.pl to nigdzie nie wchodzi wymiar powyżej 200 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Ciapek99 napisał(a):

czym? Autem samym czy z przyczepą? Z przyczepą to wyprawa.
Nie wiem czy z auta może wystawać 2 metry przedmiot.
180 km mam.

A czym wysyłają sklepy markizy? Patrzyłem na furgonetka.pl to nigdzie nie wchodzi wymiar powyżej 200 cm

ja wiozłem autem kombi na bagażniku dachowym.  w zgodzie z przepisami  ;)

też miałem 160 km w jedną stronę a  nie chciałem kurierem bo zależało mi na czasie to raz a dwa nie chciałem ryzykować że zostanie uszkodzona w czasie transportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło panie, dwa tygodnie temu to przerabiałem - moja markiza ma 4m, ale w rzeczywistości ma 405cm, + karton wewnątrz miał 15-cm styropianowe zabezpieczenia z każdej strony + sam karton na 1cm gruby, więc paczka ma prawie 4,5 metra długości. Nie da rady tego sensownie wysłać, bo to się nwet nie mieści do najdłużyszych busów. Pewnie coś znajdziesz, chociażby jakieś firmy od przeprowadzek - ale koszt będzie bezsensownie wysoki, kilkaset zeta zapłacisz. Ja miałem 120km w jedną stronę, Też się zastanawiałem czy jechać osobówką i wrzucić na dach, czy vanem. Ostatecznie pojechaliśmy vanem, całą rodziną i przy okazji zwiedziliśmy Pszczynę, więc wyszła wycieczka karaVANingowa.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Ło panie, dwa tygodnie temu to przerabiałem - moja markiza ma 4m, ale w rzeczywistości ma 405cm, + karton wewnątrz miał 15-cm styropianowe zabezpieczenia z każdej strony + sam karton na 1cm gruby, więc paczka ma prawie 4,5 metra długości. Nie da rady tego sensownie wysłać, bo to się nwet nie mieści do najdłużyszych busów. Pewnie coś znajdziesz, chociażby jakieś firmy od przeprowadzek - ale koszt będzie bezsensownie wysoki, kilkaset zeta zapłacisz. Ja miałem 120km w jedną stronę, Też się zastanawiałem czy jechać osobówką i wrzucić na dach, czy vanem. Ostatecznie pojechaliśmy vanem, całą rodziną i przy okazji zwiedziliśmy Pszczynę, więc wyszła wycieczka karaVANingowa.

To Omnistor od Thule model 1200 (workowa) która ma realnie 375 cm to karton może mieć ile? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fiammę, więc mogą być inaczej zapakowane, ale zobacz specyfikacje na stronie producenta, albo coopilota jeśłi masz windows/edge. powinnny być podane jakieś 'logistic box dimensions'. U mnie było łącznie z 40-50cm więcej, bo się nie zmieściło na pakę, a pakę mam 430cm, musiałem kombinować, nawet vanem żeby to przewieść xd

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np woziłem na drabinie położonej na bagażniku dachowym.

A już pół żartem

przewoziłem rurę 490cm w Crafterze...

I basen 2x5m na kamperze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś markizę 4,5m przywiózł mi kurier Raben - ciężarówką nie busem. Jakaś umowa grubsza bo koszt 100zl. Zamawiałem też pokiweglan 2x5m, 5 sztuk- transport gratis po kilku dniach, transport producenta.

Może PKS? Pytanie czy jest bezpośredni kurs i czy ktoś w Kutnie dostarczy. Tak zamawiałem markizę z Kołobrzegu. Największy minus, odbiór ok 3 w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozbliście bank. Widzę, że brać forumowa we wszystkim pomoże.
Mam tyle pomysłów, że nic tylko ogarniać :)

Kiedyś to również w PKP się nadawało przesyłki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewoziłem markiza FIAMMA CARAVANSTORE XL 410 (tam na pewno z katonem było z 420cm). Poradziłem sobie SUV-em z otwieraną tylną szybą w klapie, dokładnie moim poprzednim holownikiem czyli Toyota Land Cruiser 150. Jest kilka samochodów z otwieraną samą tylną szybą w klapie, myślę że to w miarę bezpieczny transport o ile Cie nie zawieje :)

Edytowane przez roro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.