Skocz do zawartości

Bariera podczerwieni alarm


Rekomendowane odpowiedzi

Przyczepę będę trzymać na ulicy . Zastanawiam się nad instalacja alarmową. Alarm samochodowy z powiadamiaczem GSM. Ale zależy mi na tym by zanim włamywacz narobi szkód to by został ostrzeżony o instalacji alarmowej . Myślałem o zastosowaniu bariery podczerwieni zamontowanej na obrzeżach przyczepy. Ma ktoś taki system ? 

Screenshot_20240203-225849.png

Edytowane przez dzialus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

11 godzin temu, Misio napisał(a):

Większym problemem jest wandal, dowcipniś, który coś zepsuje...

... i sąsiedzi jak alarm będzie się co chwilę aktywował jakowąś akustyką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, janm napisał(a):

... i sąsiedzi jak alarm będzie się co chwilę aktywował jakowąś akustyką

Bardziej myślałem o tym żeby po aktywacji alarmu ( odstraszacza ) który ma odstraszac załączył się jakiś brzęczyk i diody zamocowane na zewnątrz a i może światło wewnątrz. Na działce mam alarm wewnętrzny na czujkę ruchu oraz kamerę z czujnikiem ruchu a ponadto mam odstraszacz który poprzez czujkę ruchu załącza halogen i syreny na kilka sekund. Od lat nie było żadnego włamania. Lecz czujniki ruchu nie sprawdzą się przy przyczepie zaparkowanej na parkingu Czy przy ulicy gdzie ruch pieszych jest duży. Dlatego myślałem o czujnikach podczerwieni stosowanych przy bramach otwieranych automatycznie. 

W dniu 1.02.2024 o 13:57, MaciekR4 napisał(a):

Mam z osobnym zbiornikiem. Zarówno zbiornik jak i piec w bakiście, odchodzi wtedy problem dziurawienia podłogi przyczepy, bo w bakiście zazwyczaj jest ona albo plasitkiowa albo jest osobnym kawałkiem innego materiału. 

A że cyka - mi to nie przeszkadza.

 

W dniu 1.02.2024 o 14:14, Mariusz Golubiński napisał(a):

Sterownik to raczej montuje się wewnątrz, także tam jest info o temperaturze, to dodatkowy plus tego pierwszego.

 

W dniu 1.02.2024 o 21:42, MaciekR4 napisał(a):

Nie ma szans na to co piszesz - w sterowniku, który jest w części mieszkalnej jest zamontowany czujnik temperatury i temperatura zewnętrzna czy miejsca montażu pieca nie ma nic do rzeczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączające się światełko itd nie odstraszy wandala, osoby pijanej lub "nieuważnej" która zahaczy sobą, hulajnogą, rowerem, autem - uszkadzając przyczepę w kwocie niewyobrażalnej dla osoby która to uszkodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"złotego środka" środka nie ma. Będą chcieli zniszczyć, to zniszczą. Ukraść - ukradną, a jak im się nie uda to po złości ją zniszczą, niestety.

Czujniki na zewnątrz - zapomnij, liście, zwierzęta, ktoś bliżej przejdzie, zaczepi i będzie wyło praktycznie cały czas. Dorobisz się straży miejskiej/policji za zakłócanie spokoju. 


Wydaje mi się, że taki czujnik na podczerwień to wewnątrz w drzwiach i ew. oknach, jak ktoś przekracza próg/włazi oknem, a system jest "uzbrojony" to zacznie dopiero wyć - jeżeli już.


Kup/zrób zabezpieczenie na zaczep - wpinaną kulę zamykaną na zaczepie. Blokadę na koła - i to tyle w sumie.

Edytowane przez MaciekR4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MaciekR4 napisał(a):

"złotego środka" środka nie ma. Będą chcieli zniszczyć, to zniszczą. Ukraść - ukradną, a jak im się nie uda to po złości ją zniszczą, niestety.

Czujniki na zewnątrz - zapomnij, liście, zwierzęta, ktoś bliżej przejdzie, zaczepi i będzie wyło praktycznie cały czas. Dorobisz się straży miejskiej/policji za zakłócanie spokoju. 


Wydaje mi się, że taki czujnik na podczerwień to wewnątrz w drzwiach i ew. oknach, jak ktoś przekracza próg/włazi oknem, a system jest "uzbrojony" to zacznie dopiero wyć - jeżeli już.


Kup/zrób zabezpieczenie na zaczep - wpinaną kulę zamykaną na zaczepie. Blokadę na koła - i to tyle w sumie.

Blokada na koło i na zaczep już mam. Dzięki za komentarz pod moim postem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jeszcze jak masz możliwość trzymać ją na ulicy w zasięgu widoku z okna - kamera w oknie. Niby niewiele, ale zawsze coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak proponował bym ją odstawić na parking...

Spokój jest cenny, a ewentualne uszkodzenia bardzo drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Misio napisał(a):

Jednak proponował bym ją odstawić na parking...

Spokój jest cenny, a ewentualne uszkodzenia bardzo drogie.

W miarę dostępności miejsca mam zamiar trzymać jako jedyna osoba na osiedlu przyczepę pod blokiem. Zastawie prawie półtorej miejsca no ale coż ?może mnie sąsiedzi nie zjedzą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój z trzymaniem cepy na ulicy. Byle gówniarz na rowerze, hulajnodze, któremu nic nie zrobisz, pieszy czy pijaczyna, i gucio ci alarm pomoże, a po owadzenu rowerkiem albo zostanie wgniota/szrama, albo dziura, albo koszty naprawy poszycia pokryją koszt parkingu czy placu. Co Ci po powiadamianiu GSM? Będziesz garował caly czas w gotowości? Brzęczyki na zewnątrz? Toż to lada moment będzie sport osiedlowy, jak toto podejść żeby nie zawyło. Nagranie? Kaptury są w modzie, żartownisia który nam wymalował na dzielni samochód olejną (ot co, miał porachunki z ludzmi, którzy mieli samochód tej samej mari, pal licho że w innym kolorze - szybciej poznasz po butach na nagraniu, niż z twarzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dzialus napisał(a):

W miarę dostępności miejsca mam zamiar trzymać jako jedyna osoba na osiedlu przyczepę pod blokiem. Zastawie prawie półtorej miejsca no ale coż ?może mnie sąsiedzi nie zjedzą 

Nie wiem skąd jesteś (jakie ceny w okolicy) , ale ja zdecydowanie wole trzymać na parkingu strzeżonym, płacę 100zł za miesiąc, full kamery, zamykany plac. Płacę trochę mniej bo wynajmuję też garaż a raczej to mój magazyn ;) . Normalnie za 120-150zł w Krakowie masz to płacąc sto parę złotych jako CENĘ SPOKOJU :) 

p.s. zawsze jak mam "zachciankę" nachodzi mnie pytanie. Czy mnie na to stać ? Kupić, a stać na coś to dwie odrębne rzeczy. Bo kupić mogę nawet odrzutowiec jak ktoś da mi leasing :lol:  , ale czy mnie stać ? Sorki, ale 150 zł za parking , gdy się nie musisz martwić o nic... Cóż, widzę "po osiedlach" takie z wybitymi szybami, pomazane sprayem...

Teraz zauważyłem, że chciałeś wkładać "słoneczko" do przyczepy :mlot: i pytałeś później o webasto.  Sorki, ale widzę że minimalizm i oszczędności lub brak środków na bezpieczne korzystanie z dobroci karawaningu Cię zgubią. Obym był w błędzie i życzę jak najmniej kłopotów :hej:

Edytowane przez R eM (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, dzialus napisał(a):

Nie ma znaku "P"

W takim razie to nie jest parking, i pojazdy parkować wolno tam gdzie dopuszczają to przepisy ogólne, a takowe nie dopuszczają parkowania samej przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.