Skocz do zawartości

Które Webasto ?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak hałasuje pompka w tym z własnym zbiornikiem. Czy słychać to dosyć irytujące cykanie. Ja mam to pierwsze z osobnym zbiornikiem i w miejsce jednej butli wstawiłem zbiornik 20l ON, a pompka też tam jest i wyciszona gąbką bo nawet stamtąd było słychać... Wewnątrz nic nie śmierdzi , a jak tankuję ON, to zawsze coś poleci po obudowę. To i tak nie jest przenośne bo wylot spalin musi być pod podłogę, więc po raz drugi wybrałbym osobno. Dodatkowo mam zapas paliwa jakby w dukaciaku zaczęło go brakować gdzieś na odludziu :) (kamper)Oczywiście jest też oryginalnie zamontowany trumatic, ale webasto jest oszczędniejsze i ma moc (7kw), więc po fazie "startu odrzutowca" mocno nie dmucha,a daje duuużo ciepełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z osobnym zbiornikiem. Zarówno zbiornik jak i piec w bakiście, odchodzi wtedy problem dziurawienia podłogi przyczepy, bo w bakiście zazwyczaj jest ona albo plasitkiowa albo jest osobnym kawałkiem innego materiału. 

A że cyka - mi to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MaciekR4 napisał(a):

Mam z osobnym zbiornikiem. Zarówno zbiornik jak i piec w bakiście, odchodzi wtedy problem dziurawienia podłogi przyczepy, bo w bakiście zazwyczaj jest ona albo plasitkiowa albo jest osobnym kawałkiem innego materiału. 

A że cyka - mi to nie przeszkadza.

Jeżeli masz Webasto na zewnątrz w bakiście to czy nie ma problemów z czujnikiem temperatury ? To znaczy czy w chłodne dni nie wchodzi ci Webasto na najwyższe obroty i nie nagrzewa za bardzo wnętrza przyczepy , a co za tym idzie czy nie spala więcej ropy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans na to co piszesz - w sterowniku, który jest w części mieszkalnej jest zamontowany czujnik temperatury i temperatura zewnętrzna czy miejsca montażu pieca nie ma nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webasto, to prawdziwe jest drogie w zakupie, ale bezproblemowe w użytkowaniu.

Te chińskie jest tanie, ale czytałem tu na forum rozważania zakupu drugiego egzemplarza na części, bo jest tak tanie.;)

Ja zdecydowałem się na zakup gazowego piecyka angielskiego 2 kW głównie ze względu na nocne pykanie tych powyższych.

Miałem ogrzewacz wodny w VW T4, niby fajny, pilot z zasięgiem 2 km, ale spalinami z Diesla czasami zawiewało, no i te pykanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cezarypl napisał(a):

Webasto, to prawdziwe jest drogie w zakupie, ale bezproblemowe w użytkowaniu.

Te chińskie jest tanie, ale czytałem tu na forum rozważania zakupu drugiego egzemplarza na części, bo jest tak tanie.;)

Ja zdecydowałem się na zakup gazowego piecyka angielskiego 2 kW głównie ze względu na nocne pykanie tych powyższych.

Miałem ogrzewacz wodny w VW T4, niby fajny, pilot z zasięgiem 2 km, ale spalinami z Diesla czasami zawiewało, no i te pykanie...

Dzięki za info ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te Chińskie Webasto jak je włączymy powiedzmy wieczorem to po osiągnieciu ustawionej temp. w wewnątrz przyczepy samo się wyłączy a jak się ochłodzi to samoczynnie się włączy i tak przez całą noc ? Ma taką możliwość ?

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mariusz Golubiński napisał(a):

Niestety, ale chińczyki mają dziwne sterowniki, nie wiem dlaczego. Po osiągnięciu ustawionej temperatury przechodzą na najniższy bieg, a jak muszą dogrzać to na najwyższy.

Dzięki.

To jeszcze zapytam o ten sterownik i pilot co jest w zestawie .  Uruchomione Webasto dmucha sobie ciepłym powietrzem ,temperaturę w budzie już mam ok . Czy tym pilotem w zestawie jestem w stanie wyłączyć webasto  i za jakiś czas znów tylko pilotem włącze je do ponownego ogrzewania bez żadnego "dłubania " przy sterowniku ? Tak jak np. alarm . Napięcie 12V cały czas będzie podłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne sterowniki i piloty, ale raczej we wszystkich się da włączać i wyłączać. Tylko, że np. mój sterownik po włączeniu jest w opcji sterowania poziomem mocy, a nie w sterowaniu temperaturą. Zazwyczaj wszystkie sterowniki mają te dwie opcje, tylko, że niektóre, taj jak mój mają poziom mocy od 1 do 6, a niektóre szybkość impulsów pompki w Hz. Aby przejść w opcję sterowania temperaturą trzeba nacisnąć i przytrzymać któryś przycisk na sterowniku, Nie wiem, czy da to się zrobić z pilota, jeszcze nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mariusz Golubiński napisał(a):

Są różne sterowniki i piloty, ale raczej we wszystkich się da włączać i wyłączać. Tylko, że np. mój sterownik po włączeniu jest w opcji sterowania poziomem mocy, a nie w sterowaniu temperaturą. Zazwyczaj wszystkie sterowniki mają te dwie opcje, tylko, że niektóre, taj jak mój mają poziom mocy od 1 do 6, a niektóre szybkość impulsów pompki w Hz. Aby przejść w opcję sterowania temperaturą trzeba nacisnąć i przytrzymać któryś przycisk na sterowniku, Nie wiem, czy da to się zrobić z pilota, jeszcze nie testowałem.

Jeszcze raz dziękuję :)  Czyli przed zakupem trzeba dokładnie sprawdzić  jak te sterowniki działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.