Skocz do zawartości

Wyginająca się ściana boczna - zostawić czy naprawiać?


Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, ed napisał(a):

Masz tam dobrego fachowca Andrewa   ul. Gnaszyńska 7. Jest też na naszym Forum. "Andrewa1"

Zadzwoniłem do niego i mnie pocieszył lekko. Jeśli kołków nie ścięło to naprawa na max 2 dni i powinno być dobrze. Jakieś wzmocnienie, klejenie i tyle. Jestem wstępnie umówiony na marzec na naprawę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Matttlo napisał(a):

już potwierdziłeś, że ściana Ci wyjechała z kołków?

nie. to po pracy. mam nadzieję że taka niespodzianka mnie nie czeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc u mnie wygląda to tak. Na części łączenia boku z podłoga jest zero szczeliny, a miejscami jest szczelina do 1mm max. A to przy szafie wygląda tak jak na zdjęciach 

IMG20240130141431.jpg

IMG20240130141515.jpg

IMG20240130141801.jpg

IMG20240130142514.jpg

IMG20240130142608.jpg

IMG20240130143208.jpg

IMG20240130143213.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie u Ciebie wyglada to mniej poważnie. Ale być może to pierwsze to początki i wkrótce będzie podobnie

 

Ja też zaglądnąłem pod przyczepkę, sytuacja jest minimalnie gorsza niż u Ciebie, widze na całej długosci po prawej stronie 1, max 2 mm rozjadu. Wydaje mi się, że między tym jest jakiś uszczelniacz. Tak czy inaczej ten 1mm nijak przeklada sie na ponad centymetr rozjadu w srodku przyczepki 

 

Wyglada tez na to, ze faktycznie nie ma drewnianych stelaży w scianach tylko cienkie aluminiowe listwy do ktorych wkrecane sa wkrety od strony szafy. Co w takim razie trzyma sciane w pionie?

 

Fajnie byloby gdyby ktos popatrzyl na to obeznanym okiem i powiedzial jak się do tego zabrać... 

 

image.thumb.png.1e0a2bdbb532a3b6d48475f0ed08db42.png

image.png.eaf5a5f1badb085f0cf26c2ed7295d51.png

 

image.thumb.png.e2a9bafeb4a8c6add1bcb125b7dc4782.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Admin pisze że nie ma pionowych a jednocześnie wstawia fotę gdzie widać pionowe listwy nie jestem pewien jak się one fachowo nazywają "hokeje". To tak jak szklarnia jest rama i się jakoś trzyma pionu. Resztę trzymają ramy drzwi, okien i mebli są one cienkie ale taka jest zasada kratownicy to o ile pamiętam było na 1 czy 2 roku uczelni technicznej. 50 lat temu wprawdzie ale pewnie jest w programie do dziś. Pozdrawiam Hermogenes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Hermogenes napisał(a):

Admin pisze że nie ma pionowych a jednocześnie wstawia fotę gdzie widać pionowe listwy nie jestem pewien jak się one fachowo nazywają "hokeje". To tak jak szklarnia jest rama i się jakoś trzyma pionu. Resztę trzymają ramy drzwi, okien i mebli są one cienkie ale taka jest zasada kratownicy to o ile pamiętam było na 1 czy 2 roku uczelni technicznej. 50 lat temu wprawdzie ale pewnie jest w programie do dziś. Pozdrawiam Hermogenes 

Oj tym razem ja muszę się doczepić ? Admin piszę że w nowszych nie ma,a wstawił zdjecia jakiejs babci którą ratował z kolegą. Widać po kształcie przyczepy że ta ze zdjęć to mocna emerytka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hermogenes napisał(a):

Admin pisze że nie ma pionowych a jednocześnie wstawia fotę gdzie widać pionowe listwy nie jestem pewien jak się one fachowo nazywają "hokeje". To tak jak szklarnia jest rama i się jakoś trzyma pionu. Resztę trzymają ramy drzwi, okien i mebli są one cienkie ale taka jest zasada kratownicy to o ile pamiętam było na 1 czy 2 roku uczelni technicznej. 50 lat temu wprawdzie ale pewnie jest w programie do dziś. Pozdrawiam Hermogenes 

Przecież jasno napisałem że się nie znam. Czytaj ze zrozumieniem :palacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 30.01.2024 o 15:48, Matttlo napisał(a):

Ewidentnie u Ciebie wyglada to mniej poważnie. Ale być może to pierwsze to początki i wkrótce będzie podobnie

 

Ja też zaglądnąłem pod przyczepkę, sytuacja jest minimalnie gorsza niż u Ciebie, widze na całej długosci po prawej stronie 1, max 2 mm rozjadu. Wydaje mi się, że między tym jest jakiś uszczelniacz. Tak czy inaczej ten 1mm nijak przeklada sie na ponad centymetr rozjadu w srodku przyczepki 

 

Wyglada tez na to, ze faktycznie nie ma drewnianych stelaży w scianach tylko cienkie aluminiowe listwy do ktorych wkrecane sa wkrety od strony szafy. Co w takim razie trzyma sciane w pionie?

 

Fajnie byloby gdyby ktos popatrzyl na to obeznanym okiem i powiedzial jak się do tego zabrać... 

 

image.thumb.png.1e0a2bdbb532a3b6d48475f0ed08db42.png

image.png.eaf5a5f1badb085f0cf26c2ed7295d51.png

 

image.thumb.png.e2a9bafeb4a8c6add1bcb125b7dc4782.png

 

Jak temat u Ciebie? Poczyniles jakieś naprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, konradk napisał(a):

Jak temat u Ciebie? Poczyniles jakieś naprawy?

Hej, zgodnie z poleceniem oddałem przyczepkę do http://andrewa1.pl/ dwa tygodnie temu. Jestem bardzo zadowolony, dwie sciany szafy zostaly sciagniete do sciany bocznej przyczepne dwoma aluminiowymi kątownikami na nitach. Wszystko bardzo schludnie wygląda. W ten weekend pojechałem na testowy przejazd do Gdańska i z powrotem, nic sie nie rozleciało i wygląda ciągle dobrze:) Więc chyba nie da się lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.